SOSW Sokółka
http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/kino.jpgSzkolne Koło „Jestem Wolontariuszem” SOSW w Sokółce w ramach realizacji przedsięwzięcia „Przystanek Nadzieja” we współpracy z Sokólskim Ośrodkiem Kultury 15.11.17 zorganizowało wyjście do kina, w którym wzięli udział uczestnicy „Przystanku Nadzieja” oraz trzy wolontariuszki: Ania, Natalia i Agnieszka pod opieką nauczycielki Elżbiety Szomko. Mieliśmy możliwość bezpłatnego obejrzenia filmu „Zgoda” oraz poznania reżysera Macieja Sobieszczańskiego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_593/pb150017.jpgW dniu 15.11.2017 r. cała społeczność internatu spotkała się na wieczorze karaoke zorganizowanym przez członków Młodzieżowej Rady Internatu, przy wsparciu najstarszych wychowanek z grupy IV pod opieką p. Zyty Biernackiej. Prowadzące wychowanki: Martyna, Dominika, Klaudia i Natalia rozpoczęły imprezę od muzycznej rozgrzewki przygotowanej specjalnie dla najmłodszych wychowanków. Następnie przyszła kolej na zabawy muzyczno-ruchowe w rytm znanych przebojów dla najmłodszych. Maluchy chętnie bawiły się w „pociąg” oraz w „Mam chusteczkę haftowaną”. Każdy mógł spróbować swych sił i zaśpiewać ulubiony przebój solo, lub w duecie. Nawet wychowawcy, którzy mieli dyżur tego wieczoru, wykonywali znane polskie przeboje przy gorącym dopingu wychowanków.

http://www.soswsokolka.pl/images/img_20171111_111602.jpgDnia 11.11.2017 r. poczet sztandarowy z naszej placówki pod opieką p. Beaty Żółtko uczestniczył w miejskich obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w Cerkwi pw. Aleksandra Newskiego i mszą w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego. Następnie uczestnicy udali się ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna.

Beata Żółtko

 

http://www.soswsokolka.pl/images/imag1012.jpg„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

 „Barwy ojczyste” Czesław Janczarski

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_592/imag1021_t2.jpgDnia 10.11.2017 roku uczniowie ośrodka wzięli udział w Powiatowym Biegu Niepodległości Sokółka 2017 „1918 Metrów Wolności” pod honorowym patronatem Starosty Sokólskiego. Szkołę podstawową reprezentowali Kamil i Mirek, a grupę starszą Ania i Sylwia. Celem imprezy było „upamiętnienie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności, promocja postaw patriotycznych poprzez wspólne świętowanie Dnia Niepodległości”.Trasa biegu wiodła ulicami Sokółki: Sikorskiego, Dąbrowskiego, Ściegiennego, Piłsudskiego zaś dla starszych dodatkowo ulicami 3 Maja i Ogrodową. Było ciężko, ale daliśmy radę. Bieg przyniósł nam także wiele radości i zabawy.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_595/20171109_130433.jpgW czwartkowe wczesne popołudnie, 9 listopada 2017 do uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce przybyli wyjątkowi Nauczyciele - pani Basia Sawicka - prezes Sokólskiego Koła Podlaskiego Związku Niewidomych w Sokółce i pan Marcin. Cel wizyty był prosty – zapoznać dzieci i młodzież z sokólskiego Ośrodka z funkcjonowaniem osób niewidzących i słabo widzących. Już instruktażowy film zdradzał jak funkcjonuje osoba niewidząca i jak jej pomóc, ale dopiero warsztaty z udzielania pomocy osobie niewidomej odniosły największy efekt dydaktyczno-wychowawczy. Okazało się bowiem, że nasi mniejsi i więksi podopieczni świetnie radzili sobie w takich sytuacjach. Z całą pewnością wiedza zdobyta i przećwiczona zaowocuje profesjonalną pomocą w relacjach z osobami niewidzącymi.

http://www.soswsokolka.pl/images/logo-podlaski-ubr-wojewoda.gif http://www.soswsokolka.pl/images/logo_kuratorium.png http://www.soswsokolka.pl/images/logo_starostwa_soklski.jpg http://www.soswsokolka.pl/images/logososw.jpg http://www.soswsokolka.pl/images/logo_5.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_594/dsc_0330.jpg„Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt
Już dziś wyruszaj z nami tam
Zobaczysz jak, przywita pięknie nas
Warszawski dzień…”

Uczestnicy projektu ,,Sprawni i Samodzielni”, uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy, realizowanego w ramach Rządowego Programu Bezpieczna +, dzięki umowie zawartej pomiędzy Podlaskim Kuratorem Oświaty w porozumieniu z Wojewodą Podlaskim, a Starostą Sokólskim, we czwartek 09 listopada ruszyli na wycieczkowy szlak, który wiódł do Warszawy. O godzinie 6.30 zajęli miejsca w pociągu relacji Sokółka-Białystok, by po 40 minutach przesiąść się docelowo do pociągu „Orzeszkowa” relacji Białystok-Warszawa i już po nieco ponad dwóch godzinach powitał nas warszawski poranek.

http://www.soswsokolka.pl/images/logo-podlaski-ubr-wojewoda.gif http://www.soswsokolka.pl/images/logo_kuratorium.png http://www.soswsokolka.pl/images/logo_starostwa_soklski.jpg http://www.soswsokolka.pl/images/logososw.jpg http://www.soswsokolka.pl/images/logo_5.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_597/9.jpgW ramach Rządowego Programu Bezpieczna  + Projekt "Sprawni i Samodzielni" w październiku 2017 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce wzięli udział w 4 godzinnych warsztatach pt.. "Jestem bezpieczny w sieci". Zajęcia dla uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy prowadziła pani Marta Kawrygo-Leonowicz a dla uczniów klas Gimnazjum  pani Ewa Winśka.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_590/20171026_183721_t2.jpgPod koniec października uczennice SOS-W w Sokółce Ania i Natalia uczestniczyły w warsztatach kulinarnych „Jestem tym, co jem” pod opieką nauczycielki Elżbiety Szomko zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Barka” w Sokółce. W trakcie spotkania uczennice realizowały zadania wolontariackie jak również zwiększały własną świadomość i odpowiedzialność za zdrowie wzbogacając wiedzę i umiejętności w zakresie zdrowego żywienia. Przygotowanie pysznych gofrów z dużą ilością różnorodnych owoców było nowym doświadczeniem kulinarnym jak również wspaniałą zabawą. Galeria

Organizator: Elżbieta Szomko

http://www.soswsokolka.pl/images/logo-podlaski-ubr-wojewoda.gif http://www.soswsokolka.pl/images/logo_kuratorium.png http://www.soswsokolka.pl/images/logo_starostwa_soklski.jpg http://www.soswsokolka.pl/images/logososw.jpg http://www.soswsokolka.pl/images/logo_5.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_591/img_20171023_104919.jpgUcząc się jak być sprawnym i samodzielnym w codziennym życiu, jak zadbać o własne bezpieczeństwo uczestnicy projektu „Sprawni i Samodzielni” i zaproszeni goście, aktywnie brali udział w Dniu bezpieczeństwa przeciwpożarowego zorganizowanego 23 października 2017 r. w murach SOSW w Sokółce.

 

http://soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_589/pa240068.jpgW dniu 24.10.2017 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce odbyło się uroczyste Spotkanie Osób Niepełnosprawnych. Inicjatorem spotkania był Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów działający w Sokółce. W imprezie wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Impreza została przygotowana przez członków Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” i SOSW w Sokółce.