SOSW Sokółka
http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

25 maja 2017r. odbył się po raz czwarty w naszej szkole Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Sokółce „Szkolny Turniej Wiedzy Gastronomicznej”. Zorganizowany został przez uczniów klasy I–II–III Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem p. Bożeny Mróz. Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy kulinarnej, rozwijanie zainteresowań związanych z gastronomią, korzystanie z różnych źródeł przekazu, by pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje pasje kulinarne.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_556/dsc_0672.jpgTradycyjnie, jak co roku majowe przedpołudnie wypełnił radosny gwar rywalizacji. To na boisku szkolnym 16 maja b.r. odbył się VI Szkolny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.

Jego celem było wyzwolenie aktywności fizycznej uczniów, popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych, wdrażanie do spędzania czasu w sposób aktywny, integracja środowiska szkolnego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_555/04.jpgW dniach 8-15 maja 2017 r. odbywała kolejna edycja programu Tydzień Bibliotek. Tydzień, który upływa pod znakiem pamięci o bibliotekach, paniach bibliotekarkach i książkach. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Katarzyny Zalewskiej i Agnieszki Ambrożko, także pamiętali o naszych zaprzyjaźnionych Paniach z biblioteki. Odwiedzili Bibliotekę Publiczną , Oddział dla dzieci Biblioteki oraz filię biblioteki na Osiedlu Zielonym, złożyli życzenia i podziękowali za dotychczasową współpracę.

http://www.soswsokolka.pl/images/img_20170511_095613.jpgGrupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum SOSW pod opieką p. Katarzyny Zalewskiej 10 maja 2017 r. uczestniczyła, razem z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, w podsumowaniu cyklu zajęć, które odbywały się pod hasłem „Czytające piątki” w Bibliotece Publicznej w Sokółce.

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która przypomniała nam ciekawe spotkania, w których aktywnie uczestniczyliśmy. Dzięki nim poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat chrztu Polski, historii książki oraz sposobach porozumiewania się ludzi mających problemy ze wzrokiem i słuchem.

http://www.soswsokolka.pl/images/20170516_080944.jpgWrzesień to dla uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nie tylko czas, kiedy żegnaliśmy się z ciepłym, słonecznym latem i zaczynaliśmy kolejny rok szkolny, ale także moment kiedy postanowiliśmy włączyć się do udziału w 47 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym. To radosny, kreatywny projekt.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_553/20170509_121456.jpgÓsemka uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podjęła wyzwanie konkursowe Filii Bibliotecznej nr 1 w Sokółce, które polegało na wykonaniu laurki z życzeniami dla biblioteki. Zrobiliśmy burzę mózgów i wybraliśmy naszym zadaniem najlepsze pomysły, które wcieliliśmy w życie. Powstały laurki  różnymi technikami plastycznego wyrazu min: malowane, wyklejane, collage. Każdy z uczestników wykazał się również umiejętnością redagowania życzeń.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_557/20170505_102916.jpgOd kilku lat organizowany jest w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu zachęcamy uczniów do poznawania języków i zwyczajów mieszkańców innych państw. Tegorocznym hasłem przewodnim był dom i pomieszczenia w domu. Skupiliśmy się głównie na językach: rosyjskim, angielskim i hiszpańskim. Tradycyjnie jednak, organizatorzy przywitali uczniów w językach z całego świata, gdzie oprócz hiszpańskiego „hola”(ola), rosyjskiego здраствуйте – (zdrastwujtie) czy angielskiego „hello”, pojawiło się japońskie - やあ(yā) czy tureckie „merhaba”. Nietypowe brzmienie słów wszystkim bardzo się podobało.

W poniedziałek 8 maja 2017 roku w naszym Ośrodku w ramach wizytacji kanonicznej gościliśmy J.E. Księdza Biskupa Henryka Ciereszko. Dostojnego gościa powitała Pani Dyrektor Marta Tolko – Kuziuta. Następnie Ksiądz Biskup wysłuchał pieśni w wykonaniu naszego chóru szkolnego Czarna Madonna i Ave Maryja, potem zaprezentowano film opowiadający o naszej szkole. Ksiądz biskup znalazł również czas na rozmowę z dziećmi. Spotkanie zakończyło się modlitwą. Przedstawiciel Rady Rodziców wraz z grupą dzieci podziękował za wizytę szacownemu gościowi. Wykonano również pamiątkowe zdjęcie. Dostojny Gość wpisał się także do kroniki Ośrodka. Cała uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_554/imag0517_t2.jpgDnia 03.05.2017r. poczet sztandarowy naszego Ośrodka w składzie: Paweł, Michał i Damian pod opieką p. Grażyny Tymoszuk uczestniczył w miejskich obchodach 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczęły się Nabożeństwem w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego i mszą w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta z Miejską Orkiestrą Dętą z Sokółki pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tu nastąpiły przemówienia Burmistrz Ewy Kulikowskiej i Starosty Piotra Rećko. Oczytano listy przesłane do mieszkańców przez Mieczysława Kazimierza Baszko i Jarosława Zielińskiego. Delegacje instytucji i służb złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem Marszałka. Polskie tańce narodowe przedstawili uczniowie SP nr 1.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_549/p1010142.jpgW kwietniu 2017 roku współorganizowaliśmy warsztaty taneczne w ramach realizacji przez nasze koło wolontariusza przedsięwzięcia „Przystanek Nadzieja” Gospodarzem tego spotkania oraz instruktorem zajęć tanecznych  zumby była Dyrektor Przedszkola nr 5 Lucyna Szymańska. Nasze działania polegały na ustaleniu dogodnego dla wszystkich terminu zajęć i przygotowanie słodkiego poczęstunku. W trakcie zajęć zumby godnie nas reprezentował Daniel z PDP. Jego gracja ruchów zaskakiwała uczestników. Po zajęciach zumby czekał na nas poczęstunek i spotkanie przy herbatce z innymi uczestnikami zajęć min: kołami wolontariusza ze Starej  Kamionki, Geniusz, Przedszkola nr 1,  uczestnikami przedsięwzięcia „Przystanek Nadzieja” oraz rodzicami, którzy coraz chętniej włączają się w nasze działania.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_551/dsc_0579.jpg27 kwietnia 2017 r. w godz. 9-10 w świetlicy szkolnej odbyła się coroczna impreza proekologiczna, którą zorganizowały we współpracy p. E. Margielewicz p. K. Bubieniec. Wspólna zabawa miała na celu popularyzację wiedzy przyrodniczej, ekologicznej i matematycznej, wzbogacanie słownictwa, kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie umiejętności manualnych.