SOSW Sokółka
http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_568/dsc_2300.jpg„Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las

I niebo i słońce, wesoły ,wolny czas!”

W dniu 23.06.2017 r. w SOSW w Sokółce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice, oraz kadra pedagogiczna.

Nareszcie! Dziś po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, gdy zabrzmiał szkolny dzwonek, uczniowie i nauczyciele spotkali się po raz ostatni, by podsumować i zakończyć rok szkolny 2016/2017. Były świadectwa, kwiaty ,podziękowania i łzy wzruszenia.

http://www.soswsokolka.pl/images/bezwakacje1.jpgPo dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy  nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominany  jednak o bezpieczeństwie. Każdy z nas musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia. W przededniu wakacji uczniowie SOSW w Sokółce spotkali się aby przypomnieć sobie wszystkie ważne zasady dotyczące bezpiecznego wypoczynku.

http://www.soswsokolka.pl/images/kon_zwierze2.jpgProtokół z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Takie zwierzę egotyczne”. W dniu 6 czerwca 2017 rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny pt. „Takie zwierzę egzotyczne”. W pracach komisji udział wzięli organizatorzy: Zuzanna Szarkowska-Czeczko, Urszula Drewniak. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań tematyką przyrodniczą, rozbudzenia wrażliwości, fantazji oraz wyobraźni twórczej, rozwijanie uzdolnień plastycznych. Ogółem na konkurs wpłynęło 27 prac. Prace były wykonane przeróżnymi technikami. Przy wyborze prac komisja brała pod uwagę nieszablonową technikę, oryginalne ujęcie tematu, pomysł na przedstawione zwierze egzotyczne, estetykę wykonania pracy oraz zgodność pracy z tematem.

http://www.soswsokolka.pl/images/img_1882.jpg21 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce odbyła się dyskoteka kończąca rok szkolny 2016/2017. W tym dniu pożegnaliśmy również naszych absolwentów kończących szkołę lub kolejny etap edukacji. Uczniowie bawili się przy muzyce zespołu "MEGAM". Rodzice absolwentów również włączyli się w przygotowania, zapraszając uczniów i nauczycieli na poczęstunek.

Naszym absolwentom, życzymy szczęścia i powodzenia w przyszłości.

http://www.soswsokolka.pl/images/20170606_082833.jpgOpiekun Koła „Jestem Wolontariuszem” Elżbieta Szomko zorganizowała we współpracy z nauczycielką Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce Justyną Szarejko zbiórkę artykułów higienicznych i żywnościowych z przeznaczeniem dla Kuby. Kuba to wspaniały – młody człowiek, który od urodzenia zmaga się z porażeniem czterokończynowym, zespołem Prader-Willego. Nie mówi, nie siedzi, nie chodzi. Cierpi na spastyczne przykurcze, opóźniony rozwój psychoruchowy, przewlekłą niewydolność oddechową, oddycha z pomocą respiratora. Wymaga codziennej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu. Sześciolatek dzielnie walczy z chorobą.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_567/20170620_172750_t2.jpg20 czerwca 2017r. podczas zajęć w internacie odbyła się gra terenowa pod hasłem ,,Jestem bezpieczny w terenie”. Wychowankowie mieli okazję, aby wykorzystać całorocznie zdobywane umiejętności w zakresie orientacji w najbliższym środowisku oraz praktycznie zastosować zasady bezpiecznego poruszania się w terenie. W zabawie wzięły udział wszystkie grupy internackie pod opieką wychowawców. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć wskazane miejsca, zachowując zasady bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w miejscach publicznych. Wychowankowie dzielnie pokonali dość długi dystans, który wyznaczały kolejno zdobywane punkty kontrolne: pomnik Papieża Jana Pawła II przy kościele na Osiedlu Zielonym, Urząd Pocztowy, Biblioteka Publiczna, Urząd Pracy, Polski Dom Gościnny ,,Serce”, hotel ,,Kalinowski”, sklep Jaskółka przy ul. Kryńskiej, hotel nad zalewem sokólskim.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_565/img_20170619_171106.jpgW dniu 19.06.2017 r. w godzinach popołudniowych wychowankowie grupy IV uczestniczyli w wyjeździe do Stajni Słójka. Każdy uczestnik poznał zasady obchodzenia się z koniem: czyszczenia zwierzęcia, siodłania, podstawowych zasad jazdy konnej. Po takim przygotowaniu można było przejechać na wierzchu konia pod czujnym okiem instruktora. W międzyczasie młodzież mogła upiec pyszne kiełbaski przy ognisku.
Wychowankowie niechętnie opuszczali gościnne progi Stajni w Słójce chcąc dalej obcować z końmi.

http://www.soswsokolka.pl/images/teatr_ostatni.jpg19 czerwca obejrzeliśmy ostatnią w tym roku szkolnym transmisję Internetowego Teatru TVP dla szkół. Spektaklem zamykającym rok szkolny były „Przygody Koziołka Matołka”.

„Postać Koziołka Matołka znają wszyscy – w końcu niewielu kozłom udało się wejść do panteonu ulubionych bohaterów dziecięcych i komiksowych. Najsłynniejszy z nich, stworzony przez Kornela Makuszyńskiego, który zapewnił mu garść szalonych, rymowanych przygód i rysownika Mariana Walentynowicza, który przyprawił mu charakterystyczną bródkę, smukłe rogi i ubrał w czerwone spodenki, sławę zdobył podejmując się dotarcia do Pacanowa. Bo przecież „w Pacanowie kozy kują…”, a kto nie chciałby być kurty na cztery nogi? Koziołek zatem rusza w wielki świat, a że jest postacią odrobinę naiwną, lekko niezdarną, życzliwą, lecz łatwowierną – szybko i sprawnie wpada w tarapaty”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_566/img_20170613_173749.jpgW dn. 13.06.2017r. w naszej świetlicy szkolnej odbyła się impreza promująca zdrowe odżywianie się pt. „Uczta dla zdrowia”. Uczestnikami imprezy byli wychowankowie internatu wraz z wychowawcami, a jej celem było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się wśród dzieci i młodzieży, stosowanie tych zasad w codziennym życiu oraz wyrabianie świadomości wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia. Organizatorka spotkania p. Beata Żółtko i jej pomocnica wychowanka najstarszej grupy internatu Martyna uroczyście powitały wszystkie dziewczynki, które lubią witaminki - owocami, a chłopców marchewką, którą bardziej wolą od dropsów.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_569/wito_osrodka_2017_051.jpgPo raz dwunasty Sokółka stała się centrum występów artystycznych, wokalnych, teatralnych i tanecznych dzieci, młodzieży i osób dorosłych z podlaskich szkół specjalnych, integracyjnych, ośrodków, warsztatów terapii i stowarzyszeń w czasie imprezy pod nazwą „Wielkie Święto Małego Człowieka” – Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Podlasia i Osób Dorosłych z Terenu Powiatu Sokólskiego. W tym roku organizatorem przeglądu było czterech partnerów: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im J. Korczaka w Sokółce, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”, Stowarzyszenie Q Pomocy i Polski Związek Niewidomych Koło Terenowe w Sokółce. Impreza była współfinansowana ze środków: Województwa Podlaskiego, Starosty Sokólskiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, Burmistrza Sokółki, Podlaskiego Oddziału PFRON.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_564/dsc_2001.jpg„Jezu Najsłodszy, Ojcze i Panie
dziś moje pierwsze z Tobą spotkanie.
Przyjmij w ofierze me serce małe,
by Cię kochało przez życie całe”

Obchody święta naszej szkoły rozpoczęły się dnia 07.06.2017 r. od apelu organizacyjnego, podczas którego pani Dyrektor Marta Tolko-Kuziuta przedstawiła całej społeczności przebieg uroczystości.