Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podsumowanie projektu
Projekt systemowy, pt.: „Słoneczna edukacja-nauka przez zabawę” indywidualizacja kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Sokółce w Powiecie Sokólskim
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Umowa nr UDA-POKL.09.01.02-20-902/13-00 Nr projektu: WND-POKL.09.01.02-20-902/13-00
W roku szkolnym 2013/2014, od 4 listopada 2013 do 30 czerwca 2014r., w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Sokółce realizowano projekt, pt.: „Słoneczna edukacja-nauka przez zabawę” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W projekcie wzięło udział 13 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych wchodzących w skład Ośrodka, w tym 6 dziewczynek i 7 chłopców. Dzieci uczestniczyły w 7 rodzajach zajęć specjalistycznych: korekcji wad wymowy, usprawnianiu technik szkolnych, usprawnianiu manualnym, muzykoterapii, integracji sensorycznej, rehabilitacji ruchowej, hipoterapii. W każdych zajęciach uczestniczyła czteroosobowa grupa, w tym 2 chłopców i 2 dziewczynki. Każde zajęcia trwały 30h. Razem w ramach projektu zrealizowano 210h zajęć. Celem realizacji zajęć zakupiono pomoce dydaktyczne, w tym sprzęt multimedialny.
Zajęcia miały na celu poprawę funkcjonowania zaburzonych funkcji i przygotowanie dzieci do pełniejszego wypełniania podstaw programowych.
Zajęcia prowadziła wyspecjalizowana kadra. Efekty zajęć przerosły oczekiwania. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w projekcie i określonym rodzaju zajęć.
Podsumowanie projektu odbyło się w dniu 27 czerwca b.r. dwuetapowo: podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego przy całej społeczności Ośrodka i rodzicach ze zwróceniem uwagi na równość płci i na spotkaniu z rodzicami, na którym omówiono efekty zajęć oraz zaprezentowano wytwory powstałe podczas zajęć.
Dzięki środkom unijnym 13 dzieci podniosło swoje umiejętności szkolne a SOSW w Sokółce uzupełnił bazę dydaktyczną.
Dzięki projektowi wielokrotnie poruszono tematykę równości płci.
Oto kilka zdjęć z podsumowania projektu.