http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpg

W dniu 29 listopada społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego uczestniczyła w Pikniku Integracyjnym, który był podsumowaniem projektu: „Czas na lepsze jutro” – zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” i Powiatu Sokólskiego we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce. Podczas imprezy gościliśmy wielu wspaniałych gości: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, Wydział Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Sokółce, Powiatowy Urząd Pracy, Poradn Psychologiczno-Pedagogiczną w Sokółce oraz w Dąbrowie Białostockiej, Komendę Powiato Policji w Sokółce, którzy wspierali uczestników pikniku udzielając informacji o prawach i uprawnieniach osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, służąc pomocą przy pisaniu pism urzędowych, możliwościach znalezienia pracy , formach aktywizacji. Dodatkowo przy każdym stoliku zostały rozmieszczone broszury informacyjne dla wszystkich uczestników dotyczące udzielania pomocy i wsparcia. 

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpg

Warsztaty rozwijające umiejętność wykonywania bransoletek z użyciem dysku kumihimo

Dzięki realizacji Projektu ,,Czas na lepsze jutro” uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce mieli możliwość wziąć udział w zajęciach, na których zapoznali się z technikami tworzenia bransoletek za pomocą dysku kumihimo oraz szydełka. Zajęcia te były prowadzone przez Katarzynę Bubieniec, nauczycielkę która od wielu lat podczas swojej pracy z uczniami rozwija ich zainteresowania i uzdolnienia manualne, wykorzystując zasoby ich wolnego czasu, w formie różnych zajęć pozalekcyjnych.

 

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpg
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1533/m4_copy.jpgPowertex - „Anielskie” warsztaty, konstruowanie postaci z popiersi na cokole: anielic, elfów lub innych bóstw w ramach projektu "Czas na lepsze jutro".
Początki może nie były zbyt łatwe - robiliśmy anioła lub postać bez skrzydeł, uczyliśmy się prawidłowej konstrukcji postaci- krok po kroku. Uczyliśmy się stylizować postać i tworzyć szaty- klasycznie i bardziej skomplikowane. Konstruowaliśmy skrzydła o różnym kształcie, utwardzaliśmy tkaniny powertexem. Pracowaliśmy z proszkiem pękającym, tworzyliśmy masy pękające i z efektem kamienia (proszek Stone Art czy Easy 3D Flex). Otworzył się przed nami świat rzeźbiarski- niezwykle prosty i intuicyjny.

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1532/w9_copy.jpg

Włóczka to materiał, który cieszy się szerokim zainteresowaniem i przydaje się do różnego rodzaju rękodzieła. Poza tym jest dostępna w wielu kolorach i grubościach. Dzięki projektowi "Czas na lepsze jutro" uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach związanych z wykonaniem zabawek i dywaników z pomponów. W czasie zajęć projektowych zadaniem uczestników było wykonanie elementów dekoracyjnych wykorzystując przy tym materiały i narzędzia zakupione w ramach projektu. Maszynki do pomponów o różnych wielkościach posłużyły uczniom do wykonania skrzatów. Praca była dwuetapowa.

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1531/d2_copy.jpg

Warsztaty umożliwiające zdobycie umiejętności z zakresu wykonania przedmiotów zdobionych techniką decoupage w ramach projektu "Czas na lepsze jutro".
Warsztaty umożliwiły uczniom zdobycie umiejętności z zakresu zdobienia przedmiotów techniką decoupage.
Polega ona na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych cienkich papierów np. papier ryżowy, serwetki. Często dekoupage jest określany jako metoda serwetkowa. Każdą powierzchnię, przed przystąpieniem do prac, należy wcześniej odpowiednio przygotować. Drewniane powierzchnie wygładzamy za pomocą papieru ściernego o niskiej ziarnistości, dobieramy kolor farby akrylowej odpowiedni dla całości kompozycji, a nastepnie przy użyciu kleju werniksowego, mocujemy powydzierane lub powycinane fragmenty dekoracji. Całość zabezpieczamy preparatem wodoodpornym.

 

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpg

W ramach projektu „ Czas na lepsze jutro”, realizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Sokółce, wychowankowie uczestniczyli w warsztatach usprawniających umożliwiających zdobycie umiejętności między innymi z zakresu wykonywania tkanin.
W czasie spotkań uczniowie zapoznali się z techniką tkacką zwaną Latch-hook, czyli tkanie igłą smyrneńską.Można ją wykorzystać do wykonania dowolnej formy tkackiej np.: gobelinu, obrazu itp. Do pracy tą techniką potrzebna jest kanwa do dywanów, schemat obrazka, ewentualnie nadruk na kanwie, kolorowe wełny oraz igła zwana igłą smyrneńską (do repasacji).

https://www.soswsokolka.pl/images/beztytuu.jpg

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” i Powiatu Sokólskiego we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce

Protokół z otwarcia ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego nr 2/2023 na świadczenie usług wydruku 500 sztuk ulotek i opracowaniu oraz wydruku 200 sztuk fotoksiążki

Protokół

 

Dziś, 27.11.2023 r., nasi uczniowie wzięli udział w niezwykłym spotkaniu autorskim z Panem Poetą, dzięki zaproszeniu nas do współpracy przez zaprzyjaźnioną z naszym Ośrodkiem Księgarnię A KUKU realizującą program "Certyfikat dla małych księgarni" finansowanego ze środków Instytutu Książki.
Pan Poeta to autor książek dla dzieci, bajek niosących ważne przesłania, ale zaprezentowanych z humorem, lekkością i trafiających prosto w serca młodych czytelników.

 

https://www.soswsokolka.pl/images/beztytuu.jpg

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” i Powiatu Sokólskiego we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce

Protokół z otwarcia ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego nr 1/2023 na świadczenie usługi koncertu disco polo.

Protokół

Miedzynarodowa kampania "19 dni" dobiegła końca 19 listopada. Ostatni tydzień działań w naszej szkole, to przede wszystkim zajęcia profilaktyczne wśród najstarszych klas. Problem przemocy, a przede wszystkim wspólne szukanie sposobów reagowania i udzielania pomocy, były tematami nadrzędnymi. Numery alarmowe, telefony pomocowe, instytucje wspierajace, na stałe wpisały się w nasze klasowe gazetki. Wychowawcy klas, wychowawcy grup internackich, nauczyciele, sztab specjalistów, jak najlepiej przybliżali uczniom te trudne zagadnienia. Wychowawcy najmłodszych dzieci wykazali się otwartością i kreatywnością.

I Gieniusz

15 listopada 2023r. uczniowie klas 4-8 spl oraz 1-3BI w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego uczestniczyli w warsztatach na temat: „Józef Piłsudski – z Sybiru do Niepodległej” prowadzonych w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego Piłsudski jako młody człowiek trafił na Syberię, jak pobyt w tej krainie wpłynął na jego plany, na przyszłość oraz na wygląd zewnętrzny. Dzięki zajęciom postać Wielkiego Polaka stała się wszystkim jeszcze bardziej znana. Uczestnicząc w warsztatach dowiedzieliśmy się również, jak rozumiano patriotyzm w XIX i XX wieku oraz jakie zachowania i postawy uznawane są za patriotyczne obecnie. Zajęcia prowadzone metodami aktywnymi rozbudziły naszą ciekawość do dalszego poznawania trudnej i bolesnej historii polskiego Sybiru. Podążając ścieżką tematyczną „Jaki znak twój? Orzeł Biały” próbowaliśmy odnaleźć na wystawie symbole narodowe wykonane w sekrecie przez zesłańców. Dowiedzieliśmy się w jak ciężkich warunkach żyły i uczyły się polskie dzieci oraz jak starały się zachować swoją tradycję i kulturę.
Wizyta w Muzeum Pamięci Sybiru przybliżyła nam naszą historię, wpłynęła na lepsze rozumienie pojęcia tożsamości narodowej, samopoznania i samoświadomości. Uczniowie uczestniczyli pod opieką p E. Januszko-Szymaniuk,, K. Zalewskiej i L. Zajkowskiej.
Galria