/images/394-9516.jpgSOSW w Sokółce jest beneficjentem programu rządowego Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Gov Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Budżet naszej placówki w ramach tego programu wyniósł 30 000 zł. Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany w codziennej pracy. W ostatnim czasie uczniowie mieli okazję pracować z drukarką 3D oraz jej wytworami podczas zajęć języka obcego. Uczniowie zaplanowali, wydrukowali a następnie posługiwali się modelami zwierząt domowych.

/images/white_green_elegant_professional_certificate.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_umwp_jpeg.jpgW dniu 5 czerwca 2024r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  w Sokółce na boisku przy ZSZ  odbył się II Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sokółce. Jest to już drugi taki turniej zorganizowany przez nas. Sponsorem imprezy oraz patronem strategicznym był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białystoku, dzięki któremu mogliśmy zorganizować Nasze przedsięwzięcie. Wsparcie finansowe, które uzyskaliśmy  umożliwiło Nam zakup nagród dla naszych wspaniałych pasjonatów piłki nożnej.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_umwp_jpeg.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/445423664_989034459895333_5810043813060728083_n.jpgDnia 28 maja 2024 roku odbył się piknik w Stadninie Koni w Geniuszach podsumowujący realizację projektu „Hipoterapia i alpakoterapia - wsparciem rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami”. W spotkaniu udział wzięli: uczestnicy projektu z rodzicami, wychowankowie internatu i członkowie Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” w Sokółce. Środki na realizację tego projektu, Stowarzyszenie „Pod Skrzydłami” pozyskało w ramach 30 edycji akcji charytatywnej TVP „Reklama Dzieciom 2022”. W projekcie uczestniczyło 16 podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sokółce. Od września 2023 do czerwca 2024 zrealizowano: 80 godzin zajęć hipoterapii i 80 godzin alpakoterapii.

https://www.soswsokolka.pl/images/pot.png22 maja 2024roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce uczestniczyli w wycieczce do Augustowa i Studzienicznej w ramach przedsięwzięcia Podlaskiej Organizacji Turystycznej „Poznajemy Podlasie”, od której uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 7500zł. Była to wspaniała przygoda, podczas której mieliśmy niesamowitą okazję wybrać się w rejs statkiem po jeziorach augustowskich. Po opuszczeniu portu, płynęliśmy rzeką Nettą. Mijając piękne, spacerowe trasy po obu stronach Netty, wpłynęliśmy na jezioro Necko. Potem skierowaliśmy się na jezioro Rospuda, położone wśród dziewiczej, nienaruszonej przyrody. Podziwialiśmy unikatowość Doliny Rospudy, której krajobraz chroniony jest ze względu na występowanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Urzekły nas widoki rzeki Klonownica, jeziora Białego.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie prosimy o zapoznanie się z listem Ministra Zdrowia dotyczącym ważnych kwestii zdrowotnych

LIST

/images/logotyp_wsmc.jpgPo raz kolejny do Sokółki przyjechały dzieci i młodzież z podlaskich szkół specjalnych, integracyjnych, ośrodków, warsztatów terapii i stowarzyszeń, aby zaprezentować swoje talenty artystyczne: muzyczne, wokalne, taneczne, aktorskie w czasie imprezy pod nazwą „Wielkie Święto Małego Człowieka” – Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Podlasia. Ta barwna, kolorowa i radosna impreza promująca różnorodną twórczość niepełnosprawnych to jedna z wieloletnich tradycji naszego Ośrodka.

 

„Żył w dawnych czasach stary król i rządził małym krajem…”.
Słowami takiej piosenki przywitali nas dzisiaj profesjonalni aktorzy, lalkarze z Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku. Goście przyjechali do nas ze spektaklem pt. „3 x Królewna, 3x Smok”, który bardzo podobał się publiczności. Dzieci poznały przywary i zalety trzech królewskich córek oraz ich perypetie na dworze. Nie zabrakło też tytułowych smoków, które nie bardzo chciały się żenić. Wspaniali aktorzy i ich lalki sprawiły, że mogliśmy uruchomić nasza wyobraźnię i chociaż na chwilę przenieść się w magiczny świat teatru.
To spotkanie zawdzięczamy pani Elżbiecie Adamowicz, właścicielce Księgarni A KUKU, która realizuje program „Certyfikat dla małej księgarni” dofinansowany ze środków Instytutu Książki. Bardzo serdecznie dziękujemy!
Ewa Wińska

 

https://www.soswsokolka.pl/images/logotyp_wsmc.jpg
Od kilku tygodni podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce realizują projekt: „Wielkie Święto Małego Człowieka” - Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Podlasia. Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.
Finał przygotowań odbędzie się 23 maja 2024r. o godz. 10.00, kiedy to rozpocznie się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Podlasia, na który przybędą do Sokółki zespoły z 13 podlaskich placówek zajmujących się edukacją, rehabilitacją i opieką osób z niepełnosprawnościami.

https://www.soswsokolka.pl/images/plakat_bt.jpg

W dniu dzisiejszym uczniowie naszego Ośrodka po raz kolejny wzięli udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokółce we współpracy ze Starostwem Powiatowym pt. „Wierszyki ćwiczące języki”. Naszą placówkę reprezentowali: Zuzanna Kolendo, Jakub Maciaszek i Kacper Szyszko