http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie SOSW mieli dziś przyjemność odwiedzić Starostwo Powiatowe i złożyć osobiste podziękowania Pani Mecenas Annie Kozłowskiej, która okazała nam duże wsparcie i pomoc podczas organizowania i przeprowadzania przetargów na zakup pomocy dydaktycznych w ramach realizacji Projektu „Wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK”. 

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1169/244334137_257750839596757_4633101928392506045_n_t2.jpg6 października 2021 roku nasze przedszkolaki i uczniowie klasy VII-VIII B SPU odwiedzili Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. Obiekt podzielony jest na strefy, a w każdej z nich zwiedzający dowiadują się wielu ciekawostek o mleku, jego przetwórstwie oraz roli w historii i współczesnym świecie. Muzeum wyposażone jest w multimedialne aplikacje, co bardzo podobało się naszym podopiecznym. Poprzez zabawę uczyli się jak ważną rolę pełni mleko w życiu człowieka, zarówno w żywieniu, jak też w medycynie i kosmetyce. Dowiedzieli się jaką pracę należy wykonać przy produkcji mleka, zanim od krowy trafi do naszych domów.

We wrześniu kadra SOSW brała udział w szkoleniu z zakresu obsługi programu MÓWik – polskiego oprogramowania do komunikacji wspomagającej i terapii mowy. Szkolenie prowadził pan Andrzej Cwaliński z CEN Bialystok, a zrealizowane było ono w ramach projektu „Wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK”.

15 października 2021 uczniowie SOSW tj. Natalia i Dawid ze szkoły podstawowej oraz Mirosław i Agnieszka ze szkoły branżowej wzięli udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowanym przez Powiat Sokólski i Powiatową Państwową Straż Pożarną w Sokółce. Konkurs został przeprowadzony w związku z 70. rocznicą Zawodowej Straży Pożarnej w naszym mieście. 

„Za trud, za serce, za uśmiech…” pod takim hasłem w Specjalnym  Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Elżbieta Szomko – Dyrektor SOSW, która przywitała wszystkich obecnych i odczytała listy z życzeniami od Senatora Rzeczypospolitej Polskiej – Mariusza Krzysztofa Gromko oraz Posła Rzeczypospolitej Polskiej – Jarosława Zielińskiego, po czym skierowała słowa podziękowania  w stronę nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi za zaangażowanie oraz pracę na rzecz uczniów, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora SOSW.W kolejnej części uroczystości głos zabrali uczniowie, którzy w scenerii przygotowanej przez Panią Edytę wraz z naszymi przedszkolakami, pod czujnym okiem pań: Zyty i Kasi występami uświetnili ten wyjątkowy dla edukacji dzień.   

W dniu 11.10.2021r. o godz. 11.00 w naszym Ośrodku odbyła się kolejna transmisja iTeatru TVP przygotowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pt. "Rutka". Obejrzeli ją uczniowie z klas 4-8spl oraz klas 1-3 szkoły branżowej.Przedstawienie przygotowane na podstawie książki Joanny Fabickiej pt. "Rutka" w poetycki, surrealny oraz z poczuciem humoru sposób przybliża widzowi obraz życia w łódzkim getcie. 

W poniedziałek, 11 października br. w  Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której 347 nauczycieli i pracowników oświaty województwa podlaskiego otrzymało odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty.

W dniu 06.10.2021 klasy I-II PDP pod opieką p. Magdaleny Słyż i Marty Kawrygo-Leonowicz odwiedziły Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu. Muzeum powstało w maju 2014 roku z inicjatywy pasjonatów drukarstwa z Białegostoku.Ekspozycja muzealna to między innymi maszyny drukarskie (najstarsza z połowy XVIII wieku), repliki pras drukarskich, niemiecki tygiel drukarski z XIX wieku. Pracownicy muzeum prezentują rozmaite techniki druku. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach. Każdy mógł samodzielnie wydrukować stronę książki, oraz wykonać samodzielnie zakładkę.

Galeria 

Magdalena Słyż Marta Kawrygo-Leonowicz

 

Dyrektor SOSW podaje do publicznej wiadomości treść protokółu z porównania ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego Nr3/2021

https://www.soswsokolka.pl/images/039.jpg

W dniu 1 października gościliśmy w naszej szkole „Karawanę Bez Granic”. Karawana jest projektem organizowanym przez Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku w ramach Festiwalu Młodzieży bez Granic.

Młodzi ludzie z różnych stron świata wspólnie tworzą wędrowny spektakl zawierający elementy teatralne, muzyczne, taneczne. W tym roku w Karawanie uczestniczą artyści między innymi z Indii, Czech, Brazylii, Polski. Z zaciekawieniem mogliśmy obejrzeć pokazy akrobatyczne, posłuchać śpiewu czy gry na bębnach.

Zaproszeni goście zapewnili wszystkim zebranym rozrywkę oraz dobrą zabawę. W ramach podziękowania otrzymali gromkie brawa i kwiaty własnoręcznie wykonane przez naszych wychowanków. Po zakończeniu występu był czas na wspólne zdjęcia oraz rozmowę z artystami.

Dziękujemy!

GALERIA 

Marta Januszkiewicz 

                           W dniu 1.10.2021 roku odbyły się warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy obchodzonego na całym https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1165/img_20211002_090210_copy.jpgświecie 2 października. Uczniowie SOSW w Sokółce z zainteresowaniem obejrzeli krótkie filmy pt. „Nie daj się” informujące o rodzajach przemocy i sposobach jej zapobiegania. Następnie dekorowali jesienne drzewko pozytywnymi emocjami zapisanymi na liściach. Na zakończenie ochotnicy w małych grupkach tworzyli plakaty na temat „Gdzie szukać pomocy?”. Kolorowe prace dzieci zostały umieszczone na szkolnym korytarzu, aby utrwalić wiedzę wyniesioną ze wspólnej zabawy.

Galeria

Warsztaty przygotowały panie Iwona Gieniusz i Elżbieta Januszko-Szymaniuk.