„Żył w dawnych czasach stary król i rządził małym krajem…”.
Słowami takiej piosenki przywitali nas dzisiaj profesjonalni aktorzy, lalkarze z Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku. Goście przyjechali do nas ze spektaklem pt. „3 x Królewna, 3x Smok”, który bardzo podobał się publiczności. Dzieci poznały przywary i zalety trzech królewskich córek oraz ich perypetie na dworze. Nie zabrakło też tytułowych smoków, które nie bardzo chciały się żenić. Wspaniali aktorzy i ich lalki sprawiły, że mogliśmy uruchomić nasza wyobraźnię i chociaż na chwilę przenieść się w magiczny świat teatru.
To spotkanie zawdzięczamy pani Elżbiecie Adamowicz, właścicielce Księgarni A KUKU, która realizuje program „Certyfikat dla małej księgarni” dofinansowany ze środków Instytutu Książki. Bardzo serdecznie dziękujemy!
Ewa Wińska

 

https://www.soswsokolka.pl/images/logotyp_wsmc.jpg
Od kilku tygodni podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce realizują projekt: „Wielkie Święto Małego Człowieka” - Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Podlasia. Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.
Finał przygotowań odbędzie się 23 maja 2024r. o godz. 10.00, kiedy to rozpocznie się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Podlasia, na który przybędą do Sokółki zespoły z 13 podlaskich placówek zajmujących się edukacją, rehabilitacją i opieką osób z niepełnosprawnościami.

https://www.soswsokolka.pl/images/plakat_bt.jpg

W dniu dzisiejszym uczniowie naszego Ośrodka po raz kolejny wzięli udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokółce we współpracy ze Starostwem Powiatowym pt. „Wierszyki ćwiczące języki”. Naszą placówkę reprezentowali: Zuzanna Kolendo, Jakub Maciaszek i Kacper Szyszko

W dniu 23.04.2024 r. klasy IV SPU, kl. VI-VIII A SPU i kl. VI-VIII SPU pod opieką pani Agnieszki, p. Julity, p. Ewy, p. Gosi i p. Beni wzięły udział w wycieczce do Tykocina. Zwiedziliśmy Zamek zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy - Zygmunta Augusta.

Pięcioro naszych uczniów przygotowuje się do ważnego wydarzenia w swoim życiu - przyjęcia Sakramentu Eucharystii. Dziękujemy Księdzu Bogusławowi za wspólną modlitwę, ogromne zaangażowanie i organizację spotkań Dzieci i ich Rodziców.

14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 roku. Historycy nie mają wątpliwości, że Chrzest Polski jest równoznaczny z narodzinami Państwa Polskiego. Zdaniem wielu badaczy chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego. Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju.

Uczniowie klas przysposabiających do pracy w roku szkolnym 2023/2024 realizują innowację pedagogiczną ,,Poznajemy zawody”, pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej, pani Katarzyny Zalewskiej, w ramach której odwiedzają lokalne zakłady pracy i przedsiębiorstwa.
18 kwietnia br. mieliśmy niezwykłą okazję uczestniczyć w pasjonującej wycieczce po Gospodarstwie Ogrodniczym Nowik w Nowej Moczalni, w czasie której uczniowie mogli poznać tajniki wysiewu, hodowli roślin i dowiedzieć się o kolejnych etapach ich pielęgnacji. Po przybyciu na miejsce p. Nowik oprowadził nas po szklarniach.

W dniu 5.04.2024r w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel dotyczący rozstrzygnięcia wewnątrzszkolnego etapu konkursu plastycznego "Tradycje i obyczaje Polaków 2024" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, podczas którego Pani Dyrektor Elżbieta Szomko ogłosiła wyniki i wręczyła uczestnikom dyplomy. W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły. Komisja konkursowa składająca się z trzech nauczycielek - Pani Bożeny Rećko, Pani Katarzyny Dylewskiej i Pani Beaty Boguszewskiej wytypowała trzy najciekawsze prace, pozostałym pracom postanowiła przyznać wyróżnienia. 

Piątek - zakończenie tygodnia dla klas 6-8spu oraz 3"B" pdp, był wyjątkowo pracowity. Wszystko za sprawą wyjazdu do Czarnej Wsi Kościelnej.
Na początku gościliśmy w Pracowni Kowalskiej Szlak Rękodzieła Ludowego Pana Mieczysława Hulewicza, którego prace były wielokrotnie nagradzane na wystawach sztuki ludowej. Tradycyjną metodą, przy użyciu kowadła, młota i paleniska tworzy on metalowe arcydzieła: dekoracyjne prace kowalskie, rzeźby z metaloplastyki. W bogatej galerii widzieliśmy też świeczniki, krzyże, ramy, miecze, tarcze herbowe,

https://www.soswsokolka.pl/images/informacja_plakat_2024.jpg