http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1022/122293473_835235527284569_3396393957162906614_n_copy.jpgDzisiaj 20.10.2020  w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI – PRAWA DZIECKA WEDŁUG KORCZAKA” Naszym uczniom dziękujemy za udział, nauczycielom za wsparcie. Wyróżnione prace będą reprezentować naszą szkołę w dalszym etapie. Życzymy powodzenia!!!

Projekt pn. „Rozwijamy się, zwiększając wykorzystanie narzędzi TIK”
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1018/resized_20200924_154233_copy.jpegUczniowie SOSW w Sokółce rozwijają się wykorzystując narzędzia TIK. Od września 2020r. w SOSW realizowany jest  projekt „Wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK”. Jest kontynuacją i rozszerzeniem projektu realizowanego w poprzednim roku szkolnym. Projekt został dofinansowany ze środków EFS w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Szlak Tatarski 2014-20120 z zakresu Typu projektu Nr 5 Działania 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, Osi Priorytetowej IX Rozwój Lokalny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-20120.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1017/120930273_4739984112708836_4441613713351636603_n_1_copy.jpgAby umilić prace uczniom na zajęciach korekcji wad wymowy w bieżącym roku szkolnym nauczycielka p. Marta Kawrygo-Leonowicz w ramach innowacji opracowała na cały rok szkolny ćwiczenia logopedyczne w formie książki, które mają wspomóc terapię. Jest to zestaw 5 książek o różnym stopniu trudności dostosowanych do poziomu i umiejętności uczniów na różnych etapach kształcenia (przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła branżowa, szkoła przysposabiająca do pracy). Materiały wykorzystane w książkach mają za zadanie stymulować językowe zdolności oraz budzić zaciekawienie i zachęcać do pracy na zajęciach i w domu.

Organizatorami innowacji w ośrodku w roku szkolnym 2020/2021 będą panie Marta Kawrygo-Leonowicz i Sylwia Szomko.

Rodzicu/ Uczniu

Poinformuj szkołę, jeśli domownicy są objęci kwarantanną
Jeżeli Twoje dziecko lub inne osoby razem z nim mieszkające we wspólnym gospodarstwie domowym są objęte kwarantanną, bezzwłocznie poinformuj o tym fakcie dyrektora szkoły, do której uczęszcza Twoje dziecko.

Kwarantanna dotyczy osób, które:
➢ przekraczają granicę RP stanowiącą zewnętrzną granicę UE,
➢ miały kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem;
➢ mieszkają z osobą, która zostaje skierowana na kwarantannę.

Kwarantanna trwa dwa tygodnie. W tym czasie:
➢ w żadnym wypadku nie wolno wychodź z domu,
➢ spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane,
➢ jeżeli pojawią się objawy choroby (złe samopoczucie, gorączka, kaszel, duszności), należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem telefonicznie lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala.
Opuszczenie miejsca kwarantanny jest możliwe jedynie w celu wykonania badań laboratoryjnych lub uzyskania świadczenia zdrowotnego, które nie może być udzielone w miejscu odbywania kwarantanny

Więcej informacji:
https://pacjent.gov.pl/aktualnosci/punkty-pobran
https://pacjent.gov.pl/aktualnosci/kwarantanna-dozor-epidemiologiczny-co-to-znaczy
https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1020/dsc_9810_copy_copy.jpgDzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty, dlatego też 14.10.2020 r. w SOSW w Sokółce zebrali się nauczyciele z panią dyrektor Elżbietą Szomko na czele, pracownicy niepedagogiczni, obsługi oraz przedstawiciele organu prowadzącego placówkę w osobie samego Starosty Sokólskiego pana Piotra Rećko, dyrektora Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym pani Anny Aniśkiewicz oraz uczniowie i reprezentujący ich rodzice. 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1021/121445173_652657168770869_5767247498879898757_n_copy.jpgPodczas uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbywającej się 14 października 2020r. w SOSW w Sokółce z rąk Pana Starosty Powiatu Sokólskiego Piotra Rećko zostały wręczone stypendia naukowe 3 uczniom Branżowej Szkoły I Stopnia SOSW w Sokółce kształcących się w zawodzie „Kucharz”: Karolowi, Wiktorii i Justynie. Stypendia były formą wsparcia Powiatu Sokólskiego w ramach projektu pn.: „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego  na lata 2014 – 2020.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1019/img_20201013_095036_1_copy.jpgDnia 13.10.2020 roku klasa VI-VIIA SPU uczestniczyła w warsztatach z malowania toreb ekologicznych zorganizowanych na terenie Parku Kulturowego Korycin – Milewszczyzna.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość namalowania na torbie wybranego wzoru metodą wałeczkową. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał bransoletkę wykonaną z nici. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie wiatraka z 1949 roku, posiadającego pełne wyposażenie.

Ponadto uczniowie zostali pokrótce zapoznani z konstrukcją młynów wiatracznych, co wzbudziło ogólne zaciekawienie i niedowierzanie. Z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy to, jakże ciekawe i pełne historycznych śladów miejsce.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1016/img_20201009_100736_t2.jpg9 października 2020 roku uczniowie naszego Ośrodka brali udział w warsztatach pt. „Musujące kule do kąpieli” prowadzonych w  Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce przez p. Elwirę Zabłocką. Warsztaty zorganizowano w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego dla klasy VII i VIII, ale wzięły w nich udział także dzieci  z klas IV, V oraz VI wraz z wychowawcą p. Lilą Zajkowską i pedagogiem p. Elżbietą Januszko-Szymaniuk.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1015/2_t2.jpegW piątek 9 października uczniowie klas I-II - p. Julity Nelke, VI-VIIB - p. Ewy Wińskiej, III-VII - p. Grażyny Tymoszuk oraz VI-VIII - p. Beaty Mozolewskiej wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Arboretum w Kopnej Górze. W tym pięknym miejscu mogliśmy oglądać urokliwe widoki naszej polskiej jesieni. Uczniowie rozpoznawali rodzime gatunki drzew występujących w naszym rejonie. Podziwialiśmy roślinność oraz lilie wodne, które widzieliśmy w oczkach wodnych –  prawdziwa lekcja przyrody w terenie. Odwiedziliśmy również jedyne i niepowtarzalne miejsce na Podlasiu- Miejsce Pamięci Narodowej - Cmentarz Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze. Była to również  krótka lekcja historii naszego regionu.

https://www.soswsokolka.pl/images/kredki.jpegMiło nam poinformować, że w etapie ogólnopolskim konkursu plastycznego "Pogodny" nasi uczniowie zdobyli kilka nagród i wyróżnień. To wielki sukces naszych młodych artystów i ich nauczycieli. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych plastycznych wyzwań!

Wyniki naszych uczniów:

https://www.soswsokolka.pl/images/img_20201002_100332.jpgW dniu 2 października 2020r. w świetlicy Ośrodka odbyło się zebranie ogólne dla rodziców naszych uczniów. Przybyłych gości powitała pani Dyrektor Elżbieta Szomko, która przedstawiła organizację pracy ośrodka w bieżącym roku szkolnym z uwzględnieniem ewentualnej pracy zdalnej. Pani dyrektor poinformowała również o planowanych inwestycjach na terenie wokół Ośrodka, takich jak: budowa placu zabaw z siłownią na świeżym powietrzu, budowa parkingu przed szkołą, hali sportowej z przyległymi gabinetami specjalistycznymi (m.in. komorą hiperbaryczną, kompleksem saun, grotą solną, nową salą SI i Salą Doświadczania Świata) oraz przygotowaniach do prowadzenia hipoterapii.