http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/40-o.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_777/imag3046_t2.jpg„Działajmy razem” – to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, który był obchodzony w Polsce  5 lutego 2019 roku. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego również przyłączyli się do obchodów. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem Kampanii jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), Instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Na przełomie XX i XXI wieku Internet stał się powszechnym narzędziem rozrywki i komunikacji nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci w wieku szkolnym.

https://www.soswsokolka.pl/images/plakat_bal_2019.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_772/img_20190121_101016.jpgDzieci z Ośrodka nie nudziły się w domach w czasie ferii zimowych, miały ciekawe atrakcje spędzając czas na „Obozie Zimowym  Usamodzielniającym Osoby Niepełnosprawne” dofinansowanym ze środków PEFRON zorganizowanym przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” we współpracy z dyrektorem i nauczycielami SOSW w Sokółce.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_773/8.jpgDnia 17.01.2019r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW w Sokółce w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu udali się do restauracji „Verde” w Sokółce pod kierunkiem p. Bożeny Mróz – nauczyciela kształcenia zawodowego. Powitała nas bardzo serdecznie pani administrator lokalu – p. Wioleta Dargiewicz, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w zajęciach praktycznych. Dzięki gościnności i serdeczności osób tam pracujących uczniowie mogli obejrzeć: salę konsumencką, bar, zaplecze gospodarcze z działem produkcyjnym (kuchnia), zmywalnią naczyń stołowych, kuchennych oraz z działem magazynowym, salę konferencyjną, hotel z pokojami gościnnymi.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_775/dsc_0930_copy.jpg„Idziemy w tango
Tak do końca
Idziemy w tango pod wschód słońca
Będziemy tańczyć w serca rytmie
Będziemy szaleć aż noc zniknie”
Camasutra

Gdy oceny wystawione, średnie wszystkie policzone, każdy uczeń już to wie - dzień CHOINKI zbliża się!

Choinka Szkolna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w SOSW w Sokółce. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Tradycyjnie jest ona organizowana w ostatnim tygodniu przed feriami. W tym roku zabawa odbyła się w środę, 16 stycznia.

https://www.soswsokolka.pl/images/nekrolog.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_769/20181206_102541_1.jpgOd września 2018 roku kontynuujemy realizację zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w ramach rządowego programu  „Za Życiem” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka
w Sokółce, który pełni funkcję wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Powiatu Sokólskiego. Zrealizowano 443 godziny zajęć, w których brało udział 18 dzieci.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_770/p1080015.jpg„Książki kochają każdego, kto je otwiera dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźni, niczego w zamian nie żądając…”

Cornelia Funke

W I półroczu roku szkolnego 2018/2019 w internacie SOSW w Sokółce, wzorem lat ubiegłych, kontynuowana była Akcja „Czytanie na dobranoc”, zainicjowana przez wychowawczynie internatu: p. K. Bubieniec i B. Boguszewską. W czasie jej trwania, od września do stycznia odbyło się 50 spotkań. Do udziału w nich zaprosiliśmy najmłodszych wychowanków internatu oraz starsze dzieci, które chętnie włączyły się do czytania młodszym kolegom.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_768/50397911_1973523006096058_7107754520750325760_n_t2.jpgDzieci z przedszkola wzięły udział w ogólnopolskich konkurach plastycznych pod kierunkiem p. Beaty Majer. Pierwszy zorganizowany był przez Miejskie Przedszkole nr 13 im. Krecika w Częstochowie pt: „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa w barwach narodowych”. Dyplom został przyznany Małgorzacie Michałowskiej, Wojciechowi Karolczuk, Filipowi Kunda. Prace w formie gwiazdek zostały pomalowane farbami plakatowymi. Drugi konkurs pt: „Jestem mały przedszkolaczek, narysuje domek, kwiatek” organizowany był przez Przedszkole nr 95 w Warszawie. Tym razem użyliśmy wycinanek i nalepek, które przykleiliśmy w formie kwiatów. Dzieci dostały dyplomy z wyróżnieniem oraz przepiękne książki z podpisem autora p. Barbary Ciemskiej.

http://www.soswsokolka.pl/images/logo_kompetentni.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_767/zdjcie0008.jpgDnia 20 grudnia 2018r. uczniowie z Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW w Sokółce pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz szkolnego koordynatora projektu: „Kompetentni i wykwalifikowani” – p. Bożeny Mróz udali się do Starostwa Powiatowego w Sokółce. W sali konferencyjnej odbyło się uroczyste podpisanie umów z uczniami czterech szkół i placówek systemu oświaty, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski.

Zapytanie ofertowe na ofertę usługi szkoleniowej pracowników pedagogicznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego w Sokółce w ramach zadania publicznego pn. "Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej przez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potreb dzieci z niepełnosprawnościami" - współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i Powiat Sokólski, realizowanego we współpracy Powiatu Sokólskiego i Specjalnego ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusz Korczaka w Sokółce.

Zapytanie ofertowe

Załącznik 1 do  zapytania ofertowego

Załącznik 2 do zapytania ofertowego