Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podobnie, jak w latach ubiegłych nasz Ośrodek odpowiedział na propozycję Prezydenta Rzeczpospolitej Polski i włączył się w narodowe czytanie - polską akcję społeczną propagującą znajomość literatury narodowej. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej narodowej tożsamości.
Rozpoczęcie roku szkolnego to wyjątkowy moment w życiu każdego ucznia, nauczyciela oraz rodzica. To czas pełen emocji, radości, ale także stresu i oczekiwań. Wraz z początkiem września rozpoczęliśmy w naszym Ośrodku nowy rok szkolny 2024/2025. Uroczystość odbyła się na placu Ośrodka a wszystkich zebranych: grono pedagogiczne, pracowników, uczniów i rodziców powitały po wakacjach p. Dyrektor- Elżbieta Szomko oraz p. Wicedyrektor - Beata Tur.
Koszt całodziennego wyżywienia: 20,00 zł za 1 dzień
Koszty wyżywienia dla osób, którym GOPS opłaca obiady: 12,00 zł za 1 dzień
Dnia 15.08.2024 poczet sztandarowy w składzie G. Partyka, S. Gilewska i D. Gilewski pod opieką p. M. Mróz wziął udział w uroczystościach Święta Wojska Polskiego i 104 Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Intencji Ojczyzny, w kolegiacie pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Następnie odbył się przemarsz z Powiatową Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Zespołu Szkół w Suchowoli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się przemówienia okolicznościowe, złożenie wieńców i kwiatów oraz koncert Orkiestry Dętej z Suchowoli.
W ostatnich latach uczniowie SOSW systematycznie korzystają z zajęć na stadninie koni w Geniuszach. Grupy przedszkolne oraz zespoły klasowe cyklicznie wyjeżdżają busem szkolnym na zajęcia edukacyjne i pozalekcyjne. Taka forma zajęć cieszy się wśród podopiecznych ośrodka szczególną popularnością. Dają one nie tylko przyjemność, ale umożliwiają uczniom rozwój fizyczny i terapię oraz wpływają na rozwój wielu umiejętności i pozytywnych cech charakteru. Stadnina to miejsce, gdzie uczniowie mają okazję do interakcji ze zwierzętami w naturalnym środowisku. Mogą obserwować i włączać się w opiekę nad zwierzętami, uczyć się empatii i miłości do zwierząt, a także przełamywać własne ograniczenia i lęki. Nauczyciele SOSW zorganizowali w stadninie piknik integracyjny z wieloma atrakcjami, Stowarzyszenie „Pod skrzydłami” realizuje corocznie zajęcia hipoterapii z projektów, a uczniowie nie zapomnieli o zwierzętach podczas Wigilii, przywożąc im smakołyki. W kolejnych latach będziemy kontynuować te dobre praktyki, ponieważ dają one wymierne korzyści naszym podopiecznym.