http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/pozegnanie_krynki.png

https://www.soswsokolka.pl/images/konddolencje_es.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1494/1_t2.jpgWe wtorek 12 września  uczniowie klas: IV - p. Julity Nelke, VIII - p. Ewy Wińskiej, VI-VIIIA - p. Agnieszki Ambrożko oraz VI-VIII  - p. Iwony Gieniusz wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Arboretum w Kopnej Górze. Korzystając ze słonecznej pogody podziwialiśmy naturalne środowisko roślin. Uczniowie rozpoznawali rodzime gatunki drzew i roślin występujących w naszym regionie. To była  prawdziwa lekcja przyrody w terenie.  Po długim spacerze zrobiliśmy sobie odpoczynek przy ognisku. Upiekliśmy kiełbaskę i relaksowaliśmy się na łonie natury. Miło spędziliśmy wspólnie czas. Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1492/img20230907143613_t2.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1492/20230907_142855_t2.jpgPodopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce biorą udział w kolejnym projekcie „Hipoterapia i alpakoterapia – wsparciem rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami”. Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia w kwocie 20000 złotych Stowarzyszenie pozyskało w ramach 30 edycji akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom 2022”. W projekcie weźmie udział 16 podopiecznych. Zrealizowanych będzie 80 godzin alpakoterapii i 80 godzin hipoterapii od września 2023 roku do października 2024 roku.

Zajęcia Hipoterapia jest metodą rehabilitacji, do której wykorzystuje się konia jako współterapeutę. Jest to metoda doskonale uzupełniająca standardowe metody rehabilitacji. Różnorodność oddziaływań konia podczas hipoterapii pozwala równocześnie usprawniać dziecko ruchowo, intelektualnie i korzystnie wpływać na jego kondycję psychiczną. Stępujący koń przekazuje impulsy na dziecko poprzez swój ruch, który u małych koni jest podobny do ruchu człowieka. Powoduje to poprawę równowagi, koordynacji i napięcia mięśniowego. Już sam kontakt z koniem: czyszczenie koni, głaskanie, karmienie z ręki pozytywnie wpływa na psychikę, zwiększa poczucie własnej wartości i samodzielności osób niepełnosprawnych.

https://www.soswsokolka.pl/images/plakat.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1490/fb_img_1693549476904_t2.jpgW okresie od 1 czerwca 2022r. do 30.06.2023r. przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce uczestniczyły w projekcie „Nowe formy terapii w przedszkolu drogą do większej samodzielności”. Zadanie współfinansowane było ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014-2020.

Głównym założeniem projektu było zintegrowanie działań mających na celu wspieranie całościowego rozwoju podopiecznych, niwelowanie deficytów wynikających ze specyfiki określonych niepełnosprawności oraz rozwój kompetencji emocjonalno- społecznych pozwalających na usamodzielnianie dzieci w zakresie codziennych sytuacji życiowych.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1491/373626528_791850622947052_335596698425876209_n_t2.jpgSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce uczestniczył 1 września  w Powiatowym Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym przez Powiat Sokólski (główny organizator). Wystawiliśmy stoisko z rękodziełem uczniów, wykonanym pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców, a także piękne rzeźby naszego pracownika artysty rzeźbiarza. Dużym zainteresowaniem cieszyło nasze stanowisko z watą cukrową i popkornem. Najmłodsi goście mogli skorzystać ze stanowiska z zabawami sensorycznymi, pod opieką wychowawców internatu SOSW. Ne zabrakło też Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Pod Skrzydłami". Nasze uczennice ze szkoły branżowej przygotowały poczęstunek dla zaproszonych gości. Pod okiem nauczyciela przygotowały słodkie babeczki, ciasta i rurki oraz słone przekąski z rożnymi pastami. Następnie pełniły obsługę kelnerska na sali konsumenckiej, gdzie prawidłowo wykonywały swoje zadania. Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1495/9_t2.jpg15 sierpnia, reprezentacja SOSW ze sztandarem szkoły, uczestniczyła w obchodach 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Świecie Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą w Kościele św. Antoniego Padewskiego, po której nastąpił przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do zgromadzonych na placu przemówił między innymi poseł Dariusz Piontkowski, wicestarosta sokólski oraz burmistrz Sokółki. Delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem Marszałka. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznej.Naszą placówkę reprezentowali p. Edyta Kondrat oraz uczennice: Sylwia Gilewska i Agnieszka Mucuś.
Zdjęcia

Dyrektor SOSW w Sokółce podaje do publicznej wiadomości protokół z porównania ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego na sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w okresie IX - XII 2023.

Protokół