http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Informujemy że na facebooku utworzyliśmy wydarzenie

Aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych

Stowarzyszenia "Pod Skrzydłami"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i wsparcia podopiecznych!


Regulamin


https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_949/20200214_101507_t2.jpgW dniu 14 lutego grupa uczniów z Ośrodka została zaproszona przez p. Dorotę Gudalewską na warsztaty kulinarne do Zespołu Szkół Rolniczych. Zajęcia były fascynacją zapachów, smaków i kolorów. Zajęcia miały na celu integrację, czerpanie radości ze wspólnego przygotowywania potraw, kreatywność, samodzielność, rozwijanie i doskonalenie wrażeń zmysłowych. Dzieci i młodzież pod okiem instruktorów i uczennic z Technikum Żywienia i Usług gastronomicznych przygotowały drożdżowe rogaliki, mufinki, ciasteczka, babeczki i deser lodowy. Było smacznie, zdrowo i wesoło! Dziękujemy Zespołowi Szkół Rolniczych za zaproszenie na cudowne warsztaty.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_948/a_t2.jpg(Projekt pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami” współfinansowanego przez  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i Powiat Sokólski, realizowanego we współpracy Powiatu Sokólskiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce).

W związku z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej przypadającą na 2020 rok, informujemy o konkursie organizowanym przez  Zarząd Województwa Podlaskiego na najciekawszą fotorelację z obchodów 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. Więcej informacji na stronach

a) samorządowego portalu informacyjnego województwa podlaskiego: 

www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/19402020_80_rocznica_mordu_katyskiego/

oraz

b) Podlaskiej Platformie Edukacyjnej

http://crtd.wrotapodlasia.pl/pl/aktualnosciiwydarzenia_1/woswiacie/1940-2020-80-rocznica-mordu-katynskiego---konkurs-fotograficzny.html  

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_947/1_t2.jpgW karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy muzyka pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

W dn. 13.02.2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się Maskowy Bal Karnawałowy. Celem zorganizowanej imprezy była integracja całej społeczności internatu Ośrodka, kultywowanie tradycji związanych z karnawałem oraz dobra zabawa.

https://www.soswsokolka.pl/images/450x259.jpg11 lutego rozpoczęliśmy działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Do końca lutego w ośrodku będziemy poruszać tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie. Zachęcamy rodziców i opiekunów do rozmów na te tematy z dziećmi w domu. Więcej o akcji w linku

https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_kompetentni.png

W związku z realizacją projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy” informujemy, iż z dniem 4 lutego br. ruszyła I edycja naboru kandydatów na zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe oraz dodatkowe zajęcia wyrównawcze
z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych w ramach projektu
.

Termin naboru wniosków upływa 17.02.2020 r. (poniedziałek). Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły.

Poniżej link do strony Powiatu Sokólskiego z zamieszczoną informacją o naborze i dokumentacją rekrutacyjną.

http://sokolka-powiat.pl/2020/02/03/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-na-zajecia-dodatkowe-podnoszace-kompetencje-kluczowe-oraz-dodatkowe-zajecia-wyrownawcze-z-przedmiotow-ogolnoksztalcacych-i-zawodowych-w-ramach-projektu-pn-k/

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_945/3_t2.jpgPrzedszkolaki, uczniowie oraz wychowankowie internatu naszego ośrodka pragną podziękować za otrzymane książki oraz puzzle, których darczyńcą jest Starosta Sokólski Piotr Rećko. Dary te wzbogaciły podręczne księgozbiory. Dzieci chętnie sięgają po piękne i pełne kolorowych ilustracji przygody bajkowych bohaterów. Nasi podopieczni lubią bardzo wspólne czytanie, które propagujemy w czasie wolnym w internacie, pod znakiem ,,Akcja czytanie na dobranoc”.  Stwarza to doskonałą okazję, aby obdarzyć dzieci tym, czego bardzo potrzebują - naszej uwagi. To najtańsza i najskuteczniejsza metoda podniesienia poziomu kompetencji w zakresie czytania i budowania właściwych relacji między wychowankami. Jest to również najlepszy sposób, aby uczyć języka i rozbudzać wyobraźnię. Bierzemy więc książki do rąk i przenosimy się do świata naszej wyobraźni!

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_944/wp_20200207_007_t2.jpgW ramach przygotowań do zbliżającego się Karnawałowego Balu Charytatywnego, organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ,,Pod Skrzydłami”, uczniowie klas szkoły podstawowej i klasy przysposabiającej do pracy 7 lutego odwiedzili ludzi o wielkim sercu, których w naszym rejonie nie brakuje. Jednym z nich okazał się pan Mieczysław Hulewicz z Czarnej Wsi Kościelnej, artysta z Pracowni Kowalskiej Szlaku Rękodzieła Ludowego Podlasia. Pan Mieczysław zachwycił nas nie tylko swoimi wyrobami, lecz także uprzejmością oraz ciekawymi historiami dotyczącymi jego pracy, a na rzecz balu podarował nam nietuzinkową metalową rzeźbę.

https://www.soswsokolka.pl/images/bal_charytatywny-_plakat-1.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/pzu.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/orodek.png

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce zawiadamia o rozpoczynającej się rekrutacji podopiecznych na 14-dniowy turnus rehabilitacyjny w Zaździerzu w Ośrodku „Leśny Zakątek”, organizowany w ramach projektu pt. „Kompleksowa rehabilitacja na dwutygodniowym turnusie". Projekt zostanie sfinansowany: ze środków Fundacji PZU, wygranej z wydania specjalnego programu rozrywkowego „Jaka to melodia?” TVP 1 i pozyskanych środków na Karnawałowym Balu Charytatywnym w 2019r.

Pobyt podopiecznego jest bezpłatny, opiekun osoby niepełnosprawnej jest zobowiązany do uiszczenia należności za pobyt w wysokości - 1200 zł. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału w turnusie mają podopieczni stowarzyszenia objęci zajęciami edukacyjnymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce.

Serdecznie zapraszamy

Beata Tur