http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1141/218239796_175841884473464_7623687755334247674_n_copy.jpg19 lipca 2021r. w Łomży odbyło się wręczanie nagród  w I Konkursie Fotograficznym dla ludzi z pasją, profesjonalistów i amatorów – „Jestem tu – szanuj mnie” zorganizowanym przez Fundacji DR OTIS. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ I miejsce w konkursie zdobył nasz Ośrodek.Zdjęcia do konkursu wykonały panie: Grażyna Tymoszuk, Marta Kawrygo-Leonowicz ,Oliwia Burdyńska-Bilmin, Ewa Wińska 

 W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce jest realizowana innowacja metodyczno- pedagogiczna pt „ Na tropie zagadek –Escape Room w edukacji szkolnej”. Autorkami innowacji są p. Urszula Drewniak i Zuzanna Szarkowska- Czeczko.

    W grudniu 2019 tuż przed Bożym Narodzeniem swoją premierę miał pierwszy Escape Room dotyczący  poszukiwania zaginionych prezentów od Św .Mikołaja , kolejne 2  Escape Rooomy były w formie wirtualnej z użyciem platformy Genial.ly dotyczyły wypoczynku i bezpieczeństwa na wakacjach. Nasi uczniowie poznawali zagadnienia związane z historią Polski w pokojach pt:  „Przygoda w Muzeum” oraz pokoju poświeconym „Żołnierzom Wyklętym”.  W  Pokoju Zagadek pt „ Przygody Kropki na  dnie Oceanu” obchodziliśmy imieniny Kropki  jako symbolu kreatywności. Pokój Zagadek pt ” Przygoda z koszykiem ” służył nam jako tło do przypomnienia zwyczajów wielkanocnych na wsi. Idea  czytelnictwa i obchody Dni Bibliotek promowane były jako podsumowanie projektu eTwinning w pokoju  pt” Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Dyrektor SOSW zaprasza do składania ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego na doposażenie, adaptację i poprawę standardu funkcjonującej stołówki Szkoły Podstawowej Specjalnej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce (pomieszczenie kuchni właściwej)

Zapytanie ofertowe

Formularz ofertowy

Przedmiar prac sanitarnych

Przedmiar prac budowlanych

Przedmiar prac elektrycznych

Projekt umowy, protokół

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1140/img_6801_t2.jpgDziś ostatni dziesiąty dzień półkolonii letnich dla podopiecznych Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami”. Czas spędzony tu był wypełniony licznymi codziennymi atrakcjami. Dzisiejszy dzień rozpoczął się od zajęć rekreacyjnych z wykorzystaniem sal: Doświadczania Świata oraz hydromasażu. Po śniadaniu wykorzystując słoneczną pogodę uczestnicy wybrali się na spacer nad sokólskie jezioro. Dzieci odpoczywały na kocu, bawiły się na placu zabaw oraz chlapały się w wodzie. Następnie odbył się obiad. Dzieci mogły się delektować specjałami z ogniska tj. pieczonymi ziemniakami i rybą. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne wakacje”. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Po pysznym obiedzie dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych z wykorzystaniem elementów rywalizacji.

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1139/214331186_534311501332551_9113750977834962689_n_t2.jpgW dziewiątym słonecznym dniu półkolonii odbyła się wycieczka do Białowieży. Uczestnikami była 20-osobowa grupa podopiecznych Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami”. Celem wycieczki było m.in.: zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego oraz Rezerwatu Pokazowego Żubrów, poznanie środowiska Białowieskiego Parku Narodowego, obserwacja przez uczestników środowiska przyrodniczego oraz profilu glebowego, poszerzanie  wiadomości na temat parków narodowych oraz metod ochrony nieskażonej cywilizacją przyrody.

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1137/3_t2.jpgDzień ósmy półkolonii - wyruszyliśmy na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę. Pierwszym punktem naszej wyprawy było gospodarstwo agroturystyczne w Długim Ługu, znane z hodowli alpak. Przesympatyczne zwierzęta bardzo szybko zdobyły serca naszych podopiecznych. Gospodarze w ciekawy i przystępny sposób przedstawili warunki hodowli, zwyczaje i ciekawostki na temat stada. Dowiedzieliśmy się jak strzyc alpaki, czym je karmić, jaki mają charakter i przyzwyczajenia. Dzieci miały możliwość głaskania, przytulania i karmienia zwierząt, co sprawiło im ogromną radość i satysfakcję. Mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w warsztatach z wełną, w trakcie których poznaliśmy sposoby obróbki wełny. Mogliśmy stworzyć wyklejankę z wełny alpak. Była to doskonała okazja do rozwijania sprawności manualnej,  polisensorycznego poznawania otaczającej rzeczywistości.

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1136/1_t2.jpgSiódmy dzień „Wakacji z rehabilitacją” w SOSW wypełniony był zajęciami pobudzającymi zmysły. Dzisiejsze działania rozpoczęliśmy od zajęć kulinarnych pobudzających zmysł węchu, smaku i dotyku. Podczas zajęć nie tylko wykonaliśmy przepyszne sałatki i koktajle, ale mieliśmy możliwość zdobycia wiedzy na temat zdrowego stylu życia. To była świetna  okazja do zabawy i kreatywnego odpoczynku.

W sympatycznej atmosferze wdrażaliśmy niebanalne pomysły kulinarne, rozmawialiśmy o dobrych nawykach żywieniowych, a także uczyliśmy się trudnej sztuki wyboru produktów dobrej zdrowej jakości. Dania, które przygotowaliśmy okazały się wyjątkowo smaczne.

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1135/img_20210705_084755988_t2.jpgDzisiaj rozpoczęliśmy kolejny, szósty już dzień półkolonii w SOSW. Dzień obfitował w wiele ciekawych aktywności przygotowanych przez kadrę. Zabawy i gry ruchowe dają  wiele przyjemności i korzyści dla rozwoju dziecka. Kształtują cechy moralne i społeczne, uczą współpracy, koordynacji ruchowej, dostarczają radości satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu. Uczestnicy półkolonii udowodnili dzisiaj, że potrafią się wspaniale się bawić. Do zabaw wykorzystaliśmy oprócz tradycyjnego sprzętu sportowego, przedmioty nietypowe. Szczególnie spodobała się zabawa „Bieg po buty” „Wyścig z dynią”. 

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1130/210687596_343381320523418_2409943783192533213_n_t2.jpgWśród wielu czynników wpływających na ogólny rozwój dziecka ważna jest rola muzyki. Działania muzyczne nie tylko rozwijają zainteresowania i uzdolnienia artystyczne, lecz także kształtują umiejętność pracy w zespole, pewność siebie i aktywność twórczą. Uczą pokonywania stresu, kształtują wrażliwość młodego człowieka. W dn. 2.07.2021r. Podopieczni Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” pod czujnym okiem Pani Kasi mieli okazję „bawić się muzyką”: uczestniczyć w zabawach muzyczno – ruchowych, śpiewać, grać na dzwonkach i instrumentach perkusyjnych. Gorące rytmy muzyki połączone ze świetną zabawą doskonale aktywizowały podopiecznych. Udział w zajęciach okazał się prawdziwą przyjemnością.

https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1132/211360011_343305437197673_2052530865796289591_n_t2.jpgCzwartek na półkoloniach obfitował w wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od gier zespołowych ćwiczących współpracę i zasady kulturalnego współzawodnictwa. Główna atrakcja dnia czekała na nas w Stadninie Koni w Kraśnianach. Na łonie natury, wśród zwierząt i zieleni zjedliśmy śniadanie, które smakowało nam wyjątkowo. Zajęcia z hipoterapii, bezpośredni kontakt ze zwierzętami pozwoliły mam zrelaksować się, nabrać pewności siebie, uwierzyć w swoje możliwości. Wszyscy byli chętni do jazdy konnej, a oczekując na swoją kolejkę obserwowaliśmy przyrodę, korzystaliśmy z urządzeń terenowych i sprzętu sportowego.


https://www.soswsokolka.pl/images/logotypy-pkolonii_2.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1134/7_t2.jpg30 czerwca w czasie trwania półkolonii zorganizowanych przez Stowarzyszenie ,,Pod Skrzydłami”, około godziny 9 wyruszyliśmy w drogę na wycieczkę do Supraśla i Białegostku. Podziwiając piękno mijanych wsi Podlasia dotarliśmy do Supraśla, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Tutaj dowiedzieliśmy się jak powstawały książki na przestrzeni wieków- od kartki papieru - najpierw pisanej ręcznie, do gotowej książki. Niektóre elementy eksponatów muzealnych dzieci mogły poczuć i dotknąć.