http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie w ramach akcji DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU zachęcamy do wysłuchania podcastu (kliknij w obrazek)

Więcej podcastów o tematyce bezpieczeństwa w sieci tutaj


https://www.soswsokolka.pl/images/4838929108555824069.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/428599054_911629774302469_6984478207881805609_n.jpg

Aby tradycji stało się zadość, 16 lutego nasza szkoła zmieniła się w kino. Wszyscy uczniowie wzięli udział w organizowanym po raz trzeci Dniu Filmowym. Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki obejrzeli film animowany, a starsi uczniowie zapoznali się z filmem familijnym. Impreza była doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów ze szkolnej ławy. Nasi kinomani mogli poczęstować się pysznymi przysmakami (popcornem i watą cukrową) przygotowanymi przez organizatorki: panie Sylwię Szomko, Martę Kawrygo-Leonowicz, Monikę Grusznis i Iwonę Gieniusz.

We środę nasi wychowankowie odwiedzili Zakład Aktywizacji Zawodowej w Suchowoli. Na miejscu przywitał nas Pan Jarek Sulik, który oprowadził nas po zakładzie i opowiadał o pracy, którą wykonują osoby niepełnosprawne. Starsi uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił w gastronomii wykonując pyszne naleśniki z serem. Dziękujemy ZAZ Suchowola serdecznie całej ekipie za tak ciepłe przyjęcie nas. 

W tym tygodniu młodzież z klas PDP oraz szkoły branżowej i klasy SPL wzięła udział w pogadance edukacyjno-profilaktycznej , którą przeprowadzili funkcjonariusze policji z KPP w Sokółce. Uczniowie poznali zagadnienia z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich i osób dorosłych, zagrożeń związanych z oszustwami współczesnego świata oraz instytucji do których należy zwracać się po pomoc.

Galeria

Występ taneczny naszych uczennic otworzył dziś VII Powiatowy Festiwal Piosenki Walentynkowej w Zespole Szķół Zawodowych im. E. Orzeszkowej w Sokółce. Do piosenki Lady Gagi "Hold my hand" wystąpiły w tańcu z sercami: Natalia W., Natalia K., Iza K., Justyna K., Katarzyna A., Emilia K., Zuzanna K., Anna K., Gabriela P., Agnieszka U.. Dziewczyny pięknie się zaprezentowały. Wielkie brawa!!!

"Odkryj najnowsze trendy na 2024 rok! Artykuł portalu smaczniegotuj.pl analizuje, jak zmieniające się preferencje konsumentów i nowoczesne technologie wpływają na rynek pracy w branży. Poznaj przyszłość gastronomii i szanse dla profesjonalistów. Idealne źródło wiedzy dla kucharzy, restauratorów i pasjonatów kulinariów. Przeczytaj teraz i bądź na bieżąco!"

Czytaj więcej na smaczniegotuj.pl

https://www.smaczniegotuj.pl/czy-latwo-znalezc-prace-po-gastronomii-perspektywy-w-2024-roku/

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1577/m8_copy.jpgNasze przedszkolaki z grup "Jagódki" i "Żabki" odwiedziły w tym tygodniu bibliotekę szkolną. Pani Jola zapoznała nas księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, pełnym fascynujących opowiadań, bajek i baśni. Dzieci miały okazję poznać bliżej rodzinę Muminków i posłuchać opowieści i ich przygodach. Ogromne zainteresowanie wzbudziły również ilustrowane historie o zwierzętach domowych. Mamy nadzieję, że to początek fascynujących czytelniczych przygód.
Galeria 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1578/nb4_copy.jpgHurra! Mamy nowy samochód do przewozu naszych uczniów! W dniu 8 lutego 2024 roku przed budynkiem ośrodka zaparkował nowiutki, lśniący bus. Uroczystego symbolicznego przekazania kluczyków do auta oraz przecięcia wstęgi dokonało szacowne grono honorowych gości, przyjaciół ośrodka: pani Grażyna Bogdańska dyrektor Podlaskiego Oddziału PEFRON, pan Piotr Rećko Starosta Sokólski, przedstawiciele PCPR w Sokółce: pani Alicja Rysiejko dyrektor PCPR i pani Monika Dajnowska, pan Daniel Supronika dyrektor Wydziału Finansowego, pan Jarosław Sulik pracownik ZAZ w Suchowoli i radny powiatu sokólskiego oraz ks. Marcin Sztrom.

Ach co to był za bal🥳🥳🥳
„Jest karnawał
W karnawale
Wybieramy sie na bale.”
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1576/bk5_copy_1.jpgW dn. 06.02.2024r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się Bal Karnawałowy ph „Niech żyje bal”. Celem zorganizowanej imprezy była integracja całej społeczności internatu Ośrodka oraz kultywowanie tradycji związanych z karnawałem. Podczas imprezy wszyscy wychowankowie na forum zaprezentowali swoje eleganckie karnawałowe kreacje, stylizacje, makijaże i fryzury przygotowane specjalnie na te okazję. Mieli też możliwość wykonania niezapomnianych zdjęć na specjalnie przygotowanej ściance z wykorzystaniem karnawałowych gadżetów.
Uczestnicy balu mogli sprawdzić się w przygotowanych przez organizatorów karnawałowych atrakcjach min. w zabawach zręcznościowych „przenieś piłkę”, „przejdź pod liną” czy „balonowe wyścigi” oraz w konkurencjach tanecznych: „gorące krzesła”, „konkurs tańca w parach”, czy „taniec na gazecie”. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów nagradzani byli słodką niespodzianką .
Szanowni Rodzice i Opiekunowie w związku z akcją Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcamy do zapoznania się z ulotką dotyczącą zasad używania ekranów w domu.
Może warto przeczytać i zastanowić się czy można coś poprawić lub zmienić dla zdrowia dzieci.
W załączeniu również film, do którego obejrzenia zachęcamy.

https://www.soswsokolka.pl/images/infografika_ekrany_page-0001.jpg