http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę zestawu meblowego do przedszkola specjalnego w SOSW w ramach zadania publicznego pn. "Nowe formy terapii w przedszkolu drogą do większej samodzielności" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapytanie ofertowe Nr 2/2023

Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego Nr 2/2023 - Formularz ofertowy

Załącznik Nr 2 do zapytania ofertowego Nr 2/2023 - Umowa na dostawę

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1429/2_t2.jpg27 kwietnia uczniowie czterech klas Szkoły Podstawowej brali udział w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. 
Rozpoczęliśmy od zajmującej opowieści Pani przewodnik na temat ciężkiej pracy gospodarzy w niezmechanizowanej wsi. Narzędzia zaprezentowane na wystawie „Sochy, stępy, sierpy..., czyli o niegdysiejszym gospodarstwie” pozwoliły nam wyobrazić sobie, jak ogromny wysiłek był wkładany na każdym etapie prac. Sprzęty te ewoluowały z upływem lat, ale wciąż wymagały tężyzny fizycznej.

/images/394-9516.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1430/7_copy_t2.jpgŚwięta Wielkanocne były okazją do wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach Rządowego Programu „Laboratoria Przyszłości” dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce. Dzięki temu, że baza Ośrodka wzbogaciła się o wyrzynarkę stołową do drewna, piłę ramową do drewna/metalu, akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, pirograf-wypalarkę, pistolety do klejenia na gorąco, nożyce do blachy, imadło ślusarskie, brzeszczoty do pił itp. możliwe było przeprowadzenie ciekawych i angażujących lekcji. Podczas zajęć rozwijających kreatywność, lekcji techniki oraz zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali z drewna i materiałów drewnopodobnych drobne stroiki, elementy dekoracji wielkanocnych.

https://www.soswsokolka.pl/images/05_znak_uproszczony_kolor_biale_tlo.pngSzanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: hulajnoga elektryczna, tablety, słuchawki bezprzewodowe, opaski Smartband, dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości. 
Prace można przesyłać do dn. 09 czerwca 2023 r.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2023 r.
Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie https://www.gov.pl/.../konkurs-na-plakat-promujacy...
Zachęcamy do polubienia fanpage MEDIACJA na portalu Facebook

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1428/4_t2.jpgW dniu 20.04.2023r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce uczestniczyli w turystyczno-krajoznawczej wycieczce po Suwalszczyźnie w ramach przedsięwzięcia Podlaskiej Organizacji Turystycznej „Poznajemy Podlasie”. Jest to wspaniałe i piękne miejsce na Podlasiu, które warto zobaczyć. Zwiedzaliśmy Wigierski Park Krajobrazowy, który o tej porze roku wybucha swoją urodą i zielenią. Podziwialiśmy faunę i florę tego miejsca otoczone czystym i zjawiskowym jeziorem Wigry. Takie widoki mogliśmy oglądać dzięki przejażdżce Kolejką Wąskotorową, która podczas podróży zatrzymywała się na przystankach abyśmy mogli w pełni skorzystać z podziwiania przyrody.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1426/45_t2.jpg„Ostatni raz zatańczysz ze mną”, „Druga w nocy”, „Miłość rośnie wokół nas” te i wiele innych utworów polskich i zagranicznych wokalistów i zespołów wybrzmiało w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym podczas XXVI Konkursu Piosenki i Tańca ph.”Śpiewać każdy może…”, którego inicjatorką była Pani Dyrektor Elżbieta Szomko. Konkurs od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem i popularnością. Z roku na rok przybywa coraz większe grono młodych wykonawców i tancerzy, bo przecież jak śpiewał Jerzy Stuhr -…śpiewać każdy może trochę lepiej, lub gorzej. Nasi wspaniali wykonawcy zaśpiewali i zatańczyli oczywiście najpiękniej jak potrafili.

https://www.soswsokolka.pl/images/rekrutacja_do_przedszkola_wersja_1.png

https://www.soswsokolka.pl/images/cute_purple_rabbit_easter_card.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1424/9_t2.jpgWraz z końcem marca zakończyła się realizowana w ośrodku akcja „Dzień Bezpiecznego Internetu”, która miała na celu poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpiecznego korzystania z sieci. Działania rozpoczęliśmy na początku lutego i objęliśmy nimi uczniów wszystkich klas. Realizowane treści były dostosowane do wieku i możliwości dzieci i młodzieży. Organizatorki przeprowadziły zajęcia we wszystkich klasach szkoły podstawowej, szkoły przysposabiającej do pracy oraz szkoły branżowej 1 stopnia. Wykorzysztano materiały edukacyjne, programy multimedialne, zdania online, kolorowanki oraz prezentacje ze strony saferinternet.pl oraz OSE it-szkoła. Braliśmy też udział w lekcjach online prowadzonych przez specjalistów z Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK.