http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_905/dsc_9363_copy.jpg12.11.2019r. w SOSW o godzinie 10.45 miał miejsce uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. W apelu brali udział uczniowie z branżowej szkoły I stopnie - Wiktoria, Karol, Patryk, Justyna i Gosia oraz uczniowie ze szkoły podstawowej - Zosia, Asia, Mateusz i Luiza.

Zdjęcia

Do apelu uczniów przygotowywali Monika Mróz i Sylwester Pakuła.

https://www.soswsokolka.pl/images/11_listopada_podziek_05.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_904/v_f25f.jpgJuż po raz trzeci wychowankowie i nauczyciele SOSW wybrali świętowanie na sportowo, biegli dla naszej Niepodległej Ojczyzny, dla Polski, w III Powiatowym Biegu Niepodległości w Sokółce. To sportowe wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły. Zawody zorganizowano na wysokim poziomie, a zawodnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Nasi sportowcy pokazali ducha walki i ukończyli bieg. Na mecie na zawodników czekała miła niespodzianka – medale i gorący poczęstunek.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na usługę szkoleniową nauczycieli kształcenia ogólnego Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce w ramach zadania publicznego pn. „Wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK”

Zapytanie ofertowe Nr 12/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 12/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 12/2019

https://www.soswsokolka.pl/images/szk_1.jpg8  listopada o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Wspólne, radosne śpiewanie odbyło się w doniosłej atmosferze.

Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymamy dyplom.

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy (...)"

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_901/2.jpgDnia 6.11.2019r. przedszkolaki z grupy I wybrały się do Zespołu Szkół Zawodowych na Osiedlu Zielonym. Powodem naszej wizyty było zaproszenie od p. Ireny Szczęsnowicz, która jest nauczycielem fryzjerstwa w tej szkole. Na początku zwiedziliśmy pracownię, uczennice tejże szkoły pokazały dzieciom narzędzia fryzjerskie oraz wytłumaczyły co będą robić. Następnie przedszkolaki usiadły na fotele fryzjerskie. Każdy mógł wybrać swoją fryzurę. Filip z Oskarem poprosili o „modną” fryzurę w związku z czym panie praktykantki wykonały im wzorki na włosach. Podczas strzyżenia dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem oraz ciekawością. Na koniec pobytu dostaliśmy także słodkie upominki.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na usługę szkoleniową pracowników pedagogicznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego w Sokółce w ramach zadania publicznego pn. „Zwiększenie dostępności miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci niepełnosprawnych poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce”

Zapytanie ofertowe Nr 11/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 11/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 11/2019

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_900/dsc_0980.jpg30 października 2019r. w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka.  Maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Z uśmiechami na twarzach zaprezentowały wierszyk i energiczny akompaniament do piosenki. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań -stały na jednej nodze, podskakiwały, dmuchały bańki i uśmiechały się do publiczności otrzymując od rodziców i zgromadzonej społeczności szkolnej gromkie brawa. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie.  Pani Dyrektor za pomocą „magicznego ołówka” dokonała pasowania. Każde dziecko otrzymało upominek i dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków.  

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_897/20191030_184422.jpgJesień to najbarwniejsza i najbardziej klimatyczna z pór roku: dostojna, piękna, złocista, różnokolorowa. 30.10.2019r. wychowankowie internatu przy wsparciu swoich wychowawców recytowali najpiękniejsze wiersze o tematyce jesiennej. Wieczór rozpoczął się piosenką Magdy Umer pt. „Jesienny koncert”. Pięknie przygotowana dekoracja jesienna, kawiarniany klimat oraz wyeksponowane skarby jesieni wprowadzały w nastrój zadumy i melancholii. Panowała niezwykła przyjazna atmosfera. Organizatorami były panie Zyta Biernacka i Katarzyna Dylewska. Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_898/napis_akcent_t2.jpgW środę 30 października klasa V-VI, VI-VII, i VIII SPU wraz z wychowawczyniami p. Ulą, p. Beatą i p.Grażyną wybrała się na wycieczkę do białostockiego ZOO. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości nt. zwierząt, zapoznanie się z warunkami ich życia, a także kształtowanie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Uczniowie mogli zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Z wielkim zaciekawieniem przyglądały się mieszkańcom zoo, poznały ich nazwy, zachowanie i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.


https://www.soswsokolka.pl/images/75196385_530176911109161_4649899252992966656_n.jpgDzięki współpracy z Fundacją „Sokólski Fundusz Lokalny” 20 uczniów SOSW w Sokółce znajdujących się w trudnej sytuacji materialno-bytowej  otrzymało paczki żywnościowe, w których znalazły się najbardziej potrzebne  codzienne produkty żywnościowe.

Dyrektor SOSW oraz uczniowie i ich rodzice wyrażają słowa wdzięczności za okazane dobro i pomoc wszystkim pracownikom i wolontariuszom Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”.