http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasi wolontariusze nie zawiedli. 13 grudnia Klub Wolontariusza działający przy SOS-W w Sokółce pod opieką dyrektora Elżbiety Szomko kolejny raz współorganizował spotkanie wigilijne grupie wsparcia „Przystanek Nadzieja” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Barka” w Sokółce i zaprzyjaźnionymi Klubami Wolontariuszy ze szkół i przedszkoli.
Było oczywiście czytanie Ewangelii oraz poezji związanej z tematyką świąteczną. Przy dźwiękach kolęd uczestnicy łamali się opłatkiem, składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia pełne przyjaznych słów, czemu towarzyszył radosny i życzliwy nastrój.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_759/1_t2.jpgUczniowie SOSW oraz przedszkolaki wzięli udział w konkursie plastycznym pt: „Wkrótce święta”, który organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sokółce. Główną organizatorką była p. Jolanta Paruk. 12 grudnia uczestniczyliśmy w oficjalnym apelu oraz wręczeniu nagród. Organizatorzy podkreślali, że mieli bardzo trudne zadanie w wyborze prac, gdyż wpłynęło do nich mnóstwo prac. Prace były pełne twórczej ekspresji i zaangażowania zarówno dzieci jak i nauczycieli. Został przygotowany także wszystkim gościom słodki poczęstunek. Nasze dzieci i uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody, które podczas apelu szkolnego wręczyła p. dyrektor Elżbieta Szomko oraz podsumowała zmagania konkursowe uczniów.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_757/zdjcie0254.jpgW zajęciach praktycznej nauki zawodu uczestniczy młodzież niepełnosprawna intelektualnie w stopniu lekkim z Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, kształcąca się w zawodzie kucharz. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych – p. Bożenę Mróz. Uczniowie swoją wiedzę teoretyczną wykorzystują w praktyce nie tylko na warsztatach szkolnych w pracowni gospodarstwa domowego podczas realizowania treści programowych z przedmiotu: pracownia gastronomiczna, ale również w warunkach rzeczywistych – w Kuchni SOSW – na zajęciach praktycznych w gastronomii.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_754/zdjcie0638.jpgJuż drugi rok szkolny dodatkową formą wsparcia dla młodzieży z Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce są zajęcia rozwijające zainteresowania – zajęcia rozwijające kulinarnie. Są to zajęcia praktyczne, które odbywają się 1 raz w tygodniu i są ujęte w szkolnym planie lekcji. Prowadzone są przez nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych – p. Bożenę Mróz. W wyniku rozpoznania potrzeb i zainteresowań uczniów co do tematyki zajęć kulinarnych został stworzony plan pracy grupy, w pełni satysfakcjonujący młodzież.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_753/zdjcie0934.jpgLubisz jeść? Lubisz podjadać?
A może nawet gotować?
Jeśli TAK! to szkolne koło kulinarne jest dla Ciebie stworzone.
My bardzo chętnie na nie chodzimy i składniki w pyszne przysmaki łączymy.

Szkolne Koło Kulinarne od 6 lat działa aktywnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce. Rozpoczęło swoją działalność dzięki nauczycielowi przedmiotów zawodowych gastronomicznych - p. Bożenie Mróz, która je prowadziła i nadal prowadzi w swoim czasie wolnym.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_749/20181206_183448.jpg„Mikołajki mogą być jak z bajki.....”

W Mikołajkowy wieczór Młodzieżowa Rada Internatu SOSW zorganizowała spotkanie z Mikołajkiem. W progach internatu zawitał świąteczny nastrój: duży podświetlony Mikołaj uroczyście stanął w korytarzu, a podopieczni zostali obdarowani świątecznymi słodkościami. Było dużo radości i uśmiechu!

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_750/20181206_144922.jpg6.12.2018 r. dwoje podopiecznych SOSW im. J. Korczaka w Sokółce: Małgosia i Mateusz wzięli udział w XVII Festiwalu Magicznej Piosenki „Śpiewajmy Razem”, organizowanym przez SOSW im. W. Kikolskiego w Białymstoku. Festiwal odbył się w Sali Bankietowej „Ambrozja”. Reprezentanci naszej placówki przygotowani pod czujnym okiem p. Zyty i p. Kasi, po raz pierwszy mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych na scenie przed tak ogromną publicznością.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_751/img_20181206_085921_t2.jpgMikołajki w przedszkolu SOSW odbyły się 6.12.2018r. pod kierunkiem p. Beaty Majer  i były dniem oczekiwanym przez dzieci. Najpierw zabraliśmy się za dekorowanie pierniczków, na których rysowaliśmy wzory, kreski, szlaczki kolorowym lukrem. Każdy miał okazję do ozdobienia swojego smakołyka według własnego pomysłu. Powstały „smaczne” prace, które dzieci wzięły do domu. Następnie zaczęliśmy ozdabiać babeczki. Niestety w trakcie prac okazało się, że potrzeba zjedzenia była większa, co widać na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

Beata Majer

W dniu 30.11.2018r. komisja w składzie: Oliwia Burdyńska-Bilmin – przewodnicząca, Marta Kawrygo-Leonowicz – członek, Grażyna Tymoszuk – członek - dokonała przeliczenia pieniędzy ze zbiorki na rzecz p. Jonanny Szyłak łącznie zebrano sumę 553,74 zł.

Zebrane pieniądze zostały w całości przekazane na wskazane konto.

Mamy nadzieję, że również nasz mały wkład przyczyni się do odzyskania zdrowia p. Joanny.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_752/21.jpgW dn. 04.12.2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród do  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży ph. „Wymaluj Niepodległość” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Celem konkursu było: kształtowanie i propagowanie patriotycznych postaw oraz poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.

https://www.soswsokolka.pl/images/wyzwanie_3.jpgW trakcie realizacji Ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować” podjęliśmy wyzwanie dotyczące tematu „Odzyskanie Niepodległości”. W czasie trwania programu wykonaliśmy zadania, które miały na celu rozbudzanie postawy patriotycznej, poszerzenie wiadomości na temat naszej Ojczyzny, poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania do codziennych zajęć dydaktycznych. Każde zadanie miało swój cel i związane było z programowaniem na macie. Wykonaliśmy trzy zadania.