http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/plakat_kpp2k-1jpg.pngW roku szkolnym 2021/2022 klasa VII - VIII B SPU przystępuje do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne. Projekt jest zgodny z podstawą programową dla szkół specjalnych oraz podstawowym kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/22 p.6 - Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach.

Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju uczniów poprzez działania plastyczne. Proponowane w projekcie zadania będą wspierały rozwój dziecka szczególnie w zakresie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci i uwagi, wyobraźni i kreatywności. Mają też stanowić popandemiczną arteterapię i profilaktykę zdrowia psychicznego.

Dyrektor SOSW zaprasza do składania ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego na dostawę i montaż sprzętu i pomocy dydaktycznych stanowiących wyposażenie Sali Doświadczania Świata do SOSW w Sokółce w ramach kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej ze środków PFRON

Zapytanie ofertowe Nr 3/2021

Załącznik Nr 1 - Formularz ofertowy

Załącznik Nr 2 - Opis przedmiotu zamówienia

Załącznik Nr 3 - Wzór umowy

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas: I SPU, VII-VIII A i C SPU przystąpili do kontynuacji projektu: „Wymiana pocztówek”. Podziwiając widokówki z różnych części kraju będą mieli możliwość poznania regionów Polski, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Ponadto „wymiana pocztówkowa” będzie stanowić świetną sposobność by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1153/d12_copy.jpgCo roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić jak ważna jest edukacja przedszkolna w rozwoju i nauce dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej akcji pt ”Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je tańcem i piosenką”. Zamysł akcji polegał na wykonaniu piosenki „Życie przedszkolaka” przez dzieci w całej Polsce. 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1151/img_20210917_092741918_hdr_copy.jpgCo roku początek września jest czasem szczególnym, w którym przypominamy tragiczne karty naszej historii. Zazwyczaj robiliśmy to w sposób aktywny uczestnicząc w Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru, na który jeździliśmy każdego roku z pocztem sztandarowym, pod opieką p. Katarzyny Zalewskej i p. Doroty Kozaczyńskiej. W tym roku także nie było Marszu ze względu na pandemię, ale my, uczniowie kl. 2-3 PDP tradycyjnie już postanowiliśmy uczcić pamięć Sybiraków odwiedzając Pomnik Zesłańców Sybiru, by zapalić tam biało-czerwone znicze i oddać cześć Sybirakom oraz pomysłodawcy i twórcy Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, Wiktorowi Węgrzynowi.

19 września w naszej miejscowości obchodzono uroczystość 101 rocznicy Bitwy Niemeńskiej. W tym patriotycznym wydarzeniu SOSW w Sokółce reprezentował poczet sztandarowy:Sylwia, Dawid i Mateusz pod opieką pani Moniki Mróz i pani Edyty Kondrat.  Po mszy świętej w Kościele kolegiackim pod wezwaniem Świętego Antoniego nastapił przemarsz uczestników pod pomnik Marszałka józefa Piłsudskiego z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki.                                                                                             

Tam odbyła się dalsza część obchodów: zakończenie VIII Sztafety Niepodległości wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńcow oraz występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz występ Mażoretek. 

Galeria 

Monika Mróz 

Wszem i wobec ogłaszamy że w „Wirtualne Podróże” wyruszamy,  z Panią Sabiną świat zwiedzamy i same korzyści z tego mamy .W nieznane wyruszamy, ciekawe miejsca poznamy Albumy już gotowe, piękne nowe, na wspomnienia już czekają, o notatki z podróży się upominają.  Poznamy nasz kraj, poznamy nasz świat,  pozostanie to z nami na kolejnych sto lat.                                                                                        

Informujemy i uczniowie klasy I SPU, VII-VIII SPU A, VII-VIII C rozpoczęli działania w ramach realizacji projektu „Wirtjnych sto lat.ualne Podróże. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Pani Sabina Pilat, która ma swój kanał „Nauka w Plecaku” w serwisie Youtube. Celem projektu jest zwiedzanie i poznawanie ciekawych miejsc na całym świecie w czasie lekcji na żywo prowadzonych przez Panią Sabinę.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1142/20210917_092715_t2.jpg17 września uczniowie klasy 7-8 B Spu odwiedzili Filię Biblioteczną Nr 1 na Osiedlu Zielonym w Sokółce. Podczas spotkania pani Marta Wojewódzka-Szoda opowiedziała o pracy bibliotekarza, zgromadzonym księgozbiorze oraz pokazała nietypowe wydania książek. Oprócz tradycyjnych pozycji, które zazwyczaj spotyka się w bibliotekach, młodzież dowiedziała się, jak wygląda książka wykrojnik, ruchoma, sensoryczna. Ciekawostką były najmniejsze, największe, najcieńsze i najgrubsze książki w tej bibliotece.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1152/p9140035_copy.jpgW ramach realizacji upowszechniania czytelnictwa, oraz rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, w internacie SOSW w Sokółce w roku szkolnym 2021/2022 od września rozpoczęła się  Akcja „Czytanie na dobranoc”. Jest ona zaplanowana na I półrocze, z możliwością kontynuacji działań również w II semestrze. Akcję zainicjowały wychowawczynie internatu: p.  Beata Boguszewska i Katarzyna Bubieniec. 

„Czytanie na dobranoc” jak nazwa wskazuje odbywać się będzie w porze wieczornej, w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1148/242125512_380909096836700_1024359889092684828_n.jpg

Dziś, 17.09. uroczysty apel na temat agresji państw ościennych na Polskę, przygotowali uczniowie: Wiktoria, Zosia, Zuzia, Karol, Mateusz pod kierunkiem pań Agaty i Iwony.                                 

Przypomnieliśmy, że 1 września 1939 r. Polska stała się obiektem ataku wojsk niemieckich, a 17 września tego samego roku, granice Rzeczpospolitej przekroczyła Armia Czerwona. Nasz kraj był zmuszony zmagać się z walką na dwóch frontach, przeciwko dwóm wrogom.

Mimo zaskoczenia i przewagi sił, polski żołnierz z odwagą stawał naprzeciw wrogim wojskom, na morzu, lądzie i w powietrzu.
Pamiętajmy o historii naszej Ojczyzny!

Galeria                 

Iwona Gieniusz ,  Agata Gieniusz 

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1147/i_21_copy.jpgCoroczna akcja Sprzątanie Świata to już tradycja wśród naszych różnorodnych działań. ,,Myślę więc nie śmiecę”- tegoroczne hasło akcji w pełni miało odzwierciedlenie w naszej wspólnej inicjatywie. Początek roku szkolnego to doskonały czas na integrację grup oraz wspólną pracę na rzecz najbliższego środowiska. Ta inicjatywa zawsze łączy w sobie elementy pożyteczne z rekreacją i wypoczynkiem na łonie natury.
Wszystkie grupy pod opieką wychowawców wyruszyły na akcję wokół zalewu sokólskiego 14 września około godziny 17. Młodzież wykazała postawę aktywności w działaniu. Podczas akcji zauważyliśmy pewną zmianę- nazbieraliśmy o wiele mniej śmieci niż w poprzednich latach. To wspaniała wiadomość!