SOSW Sokółka
http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_708/2018-10-12-dzie-nauczyciela-sosw_13_t2.jpgW dniu 12.10.2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbyła się AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. Po serdecznym przywitaniu naszych szanownych Gości, Przyjaciół Ośrodka, pracowników oraz podopiecznych pani dyrektor Elżbieta Szomko, charakteryzując każdą osobę za jej trud i zaangażowanie wkładane w swoją codzienną pracę wręczyła „Nagrody Dyrektora”.

Starosta Piotr Rećko, Członek Zarządu Krzysztof Szczebiot, Pani Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Anna Aniśkiewicz oraz Pani Kierownik Referatu Oświaty Anetta Zubrzycka wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom, zaś uczniowie otrzymali słodką niespodzianką.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_707/20181005_093626_t2.jpgObchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja do propagowania wśród młodych ludzi wartości patriotycznych, dlatego w dniu 05.10.2018 najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły oraz przedszkolaki godnie reprezentowały placówkę na Sztafecie Niepodległości zorganizowanej w Przedszkolu Nr 3 w Sokółce. Dzieci, dopingowane przez wszystkich zgromadzonych, dzielnie pokonały przygotowaną trasę i z uśmiechem na twarzach dotarły do mety. Czekały tam na nich pamiątkowe medale i puchar. Równie radosna atmosfera towarzyszyła uczniom także podczas korzystania z nowego placu zabaw, oraz spotkania z animatorem i rówieśnikami z zaprzyjaźnionych placówek. Była to doskonała lekcja patriotyzmu i okazja do integracji ze środowiskiem lokalnym.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_706/20180925_102855.jpg29 września uczniowie klasy V i VI SPU z wychowawczynią Ewą Wińską odwiedzili filię biblioteczną Nr 1 na Osiedlu Zielonym. Celem wizyty była chęć obejrzenia wystawy malarstwa pana  Krzysztofa Gieniusza uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokółce. Niezwykle barwne i bogate w elementy roślinne i zwierzęce prace bardzo podobały się uczniom. Każdy wybrał swój ulubiony obraz i krótko opowiedział co mu się w nim najbardziej podoba.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_704/42167315_1842921882452924_3502564203758092288_n.jpgGdy już minęły pierwsze szkolne chwile, szkolny dzwonek oznajmiający przerwę stał się naszym przyjacielem; wstąpiły w nas nowe siły i ochota na działania wolontarystyczne. Poniedziałkowe popołudnie wraz z innymi wolontariuszami z Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 3, Przedszkola Nr 2, Szkoły Podstawowej w Geniuszach oraz podopiecznymi Stowarzyszenia” Barka” spędziliśmy na spotkaniu integracyjnym, którego gospodarzem była społeczność Szkoły Podstawowej w Kamionce Starej. Zachwyciliśmy się zaprezentowanym przez nich tańcem nowoczesnym. Wspólny taniec „Belgijka” i pomylone kroki na dobre rozkręciły nasze spotkanie a potem to już tylko była wspólna zabawa z użyciem rolek, piłek, przyborów sportowych oraz rekwizytów cyrkowych.

http://www.soswsokolka.pl/images/logo_kompetentni.png

Powiat Sokólski informuje, że w związku z ogłoszonym w dniu 18 września 2018 r. naborem kandydatów na zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe oraz dodatkowe zajęcia wyrównawcze z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych w ramach projektu pn. „Kompetentni i wykwalifikowani” – II edycja, decyzją Zarządu Powiatu Sokólskiego z dnia 26 września 2018 r. wydłuża termin składania dokumentów rekrutacyjnych na formy wsparcia objęte naborem do dnia 10 października 2018 r.

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania pod adresem:

http://sokolka-powiat.pl/2018/09/17/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-zajecia-dodatkowe-podnoszace-kompetencje-kluczowe-oraz-dodatkowe-zajecia-wyrownawcze-przedmiotow-ogolnoksztalcacych-zawodowych-ramach-projektu-pn-k/

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_703/img_20180921_102628.jpgOd dawien dawna w trzeci weekend września cała Polska uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku obchodzimy jubileusz 25 lecia tej akcji. W dniu 21 września 2018 roku uczniowie SOSW wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do akcji Sprzątania Świata. Młodzi ekolodzy spotkali się na szkolnym korytarzu, aby przypomnieć sobie główne zasady segregacji śmieci oraz wszystkie ważne rzeczy, które wiedzą na temat ekologii.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_702/20180919_172145.jpgSprzątanie Świata 2018 w internacie ośrodka przebiegało pod hasłem ,,Akcja Segregacja 2 x więcej 2 x czyściej”. Społeczność internatu od wielu już lat aktywnie uczestniczy w tych działaniach. Spotkanie rozpoczęliśmy 19 września o godzinie 16 od warsztatów ekologicznych, na których przypomnieliśmy zasady segregacji odpadów. Członkowie zajęć manualnych ,,Coś z niczego” zaprezentowali umiejętności wykonania papierowej wikliny. Każdy uczestnik warsztatów miał okazję wspaniałej zabawy twórczej z kartką papieru i papierową wikliną wykonaną z materiałów recyklingowych. Nasza wyobraźnia może czynić cuda nawet z tak skromnych pomocy.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_700/p9200029_t2.jpgW dn. 20.09.2018 r. w SOSW po raz kolejny odbyły się wybory do władz Młodzieżowej Rady Internatu na nową kadencję. Intensywne przygotowania rozpoczęły się już kilka dni przed, kandydaci startujący w wyborach przygotowali swoje plakaty z programem wyborczym. Oferty były różnorodne: od propozycji spędzania wolnego czasu na wycieczkach, spacerach, wyjściach do miasta, ogniskach, czytaniu bajek, grach i zabawach sportowych, zajęciach z gotowania i aerobiku, wyjściach do kina, na basen, konkursach, dyskotekach a nawet wprowadzeniu słodyczy i owoców do każdego posiłku, po pomoc w codziennych sprawach potrzebującym i najmłodszym czy zwykłe koleżeńskie rozmowy.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce informuje, że w roku szkolnym 2018/2019 planuje się 5 dni wolnych wyznaczonych uczniom w terminach:

02.11.2018

07.01.2019

29.04.2019

30.04.2019

02.05.2019

Dni wolne "dyrektorskie" nie obowiązują w przedszkolu.

Dni wolne "dyrektorskie" nie dotyczą zajęć wczesnego wspomagania rozwoju.

Ustalono z Radą Pedagogiczną w dniu 3.09.2018r.

http://www.soswsokolka.pl/images/logo_kompetentni.png

W związku z realizacją projektu pn. "Kompetentni i wykwalifikowani" informujemy, iż z dniem 18 września br. ruszyła II edycja naboru kandydatów na zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe oraz dodatkowe zajęcia wyrównawcze z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych w ramach projektu – II edycja. 

Termin naboru wniosków upływa 28.09.2018 r. (piątek). Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły.

Poniżej podajemy link do strony Powiatu Sokólskiego z zamieszczoną informacją o naborze i dokumentacją rekrutacyjną.

http://sokolka-powiat.pl/2018/09/17/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-zajecia-dodatkowe-podnoszace-kompetencje-kluczowe-oraz-dodatkowe-zajecia-wyrownawcze-przedmiotow-ogolnoksztalcacych-zawodowych-ramach-projektu-pn-k/

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_705/p9110568.jpgSwoją obecność na imprezie plenerowej pod kinem „Sokół” zorganizowanej przez Stowarzyszenia Q Pomocy oraz Polski Związek Niewidomych Koło Terenowe w Sokółce, która odbyła się 11 września 2018 r. zaznaczyliśmy pokazem polskiego tańca narodowego - Polonez. Uczestnikami spotkania były instytucje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Obejrzeliśmy ciekawy występ Cyrkplozji z Różanegostoku, uczestniczyliśmy w wielu atrakcjach przygotowanych dla zaproszonych gości i w sesji zdjęciowej. Do sesji uczesały i zrobiły makijaż uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Nasz występ spotkał się z dużym zainteresowaniem, czego dowodem był ogromny aplauz publiczności, a kolorowe stroje własnoręcznie wykonane uatrakcyjniły pokaz.