http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konferencja Dzieci i Młodzieży ph. „Dziękuję, nie piję, nie palę, nie biorę…”

W dn. 28.03.2014 r. w naszym Ośrodku odbyła się Konferencja Dzieci i Młodzieży ph. „Dziękuję, nie piję, nie palę, nie biorę…”, w której wzięli udział uczniowie Ośrodka, uczniowie klas integracyjnych Gimnazjum nr.3 w Sokółce, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce oraz rodzice naszych uczniów.


Wycieczka do stolicy z Inauguracją roku akademickiego 2013/2014 w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie w tle

Dnia 02.10.2013 roku grupa uczniów w składzie: Artur Górski, Damian Zawadzki, Sylwia Gilewska, Andrzej Świetlicki, Paweł Piwowarczyk, Damian Ćwikliński pod opieką pani dyrektor mgr Marty Tolko – Kuziuty i pani kierownik internatu mgr Beaty Tur uczestniczyła w Inauguracji roku akademickiego 2013/2014 w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.


Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa „20-lecie Olimpiad Specjalnych Polska w województwie podlaskim”

W dniu 9 kwietnia 2013 roku Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie zorganizował Wojewódzką Konferencję Szkoleniową na temat: „20-lecie Olimpiad Specjalnych Polska w województwie podlaskim”.


Udział w konferencji dziecięcej „W trosce o szczęście dziecka”

Ujęta umiejętnościami naszych uczniów pani dr Urszula Wróblewska z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku zaprosiła naszą placówkę do współpracy przy organizacji konferencji dziecięcej „W trosce o szczęście dziecka”, która odbyła się 10 października 2012r.


Udział w inauguracji roku akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

03.10.2012r. na zaproszenie Jego Magnificencji Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie pana Jana Łaszczyka delegacja naszej placówki z panią Dyrektor i Kierownik uczestniczyła w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2012/2013.


Udział w XV Podlaskiej Konferencji Rzecznika Praw Dziecka z okazji ogłoszenia roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka

29 września w nowym gmachu białostockiej Opery i Filharmonii Podlaskiej, odbyła się XV Konferencja Korczakowska „Ku dorosłości”. 


XXVI Letnia Szkoła Młodych Pedagogów

18.09.2012r. w drugi dzień konferencji, nt.: „Światy życia codziennego uczestników interakcji wychowawczych…” uczestnicy, kierownictwo i prelegenci XXVI Letniej Szkoły Młodych Pedagogów gościli w naszej placówce.


Wyjazd na Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

04.10.2011r. grupa nowych uczniów naszej placówki pod opieką pani dyrektor mgr Marty Tolko – Kuziuty oraz pani kierownik internatu mgr Beaty Tur wzięła udział w Inauguracji roku akademickiego 2011/2012 na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Na to wydarzenie zostaliśmy specjalnie zaproszeni. Podczas gali nasza delegacja z panią dyrektor na czele została w sposób szczególny powitana przez Rektora APS – prof. Jana Łaszczyka, co z całą pewnością było ogromnym wyróżnieniem.