http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_661/p4260086.jpg"Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi,
i jakimi są"

Tove Johsson

W dniu 26.04.2018r. grupa teatralna „Maska” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce pod opieką p. B. Boguszewskiej i M. Hołownia- Iwanow uczestniczyła w kolejnym już, bo XVI Podlaskim Przeglądzie Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego ph. „I Ty możesz zostać aktorem”, który odbył się w WOAK-u Spodki w Białymstoku. Organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 46 Specjalna w Białymstoku.

Festiwal był doskonałą okazją do wypróbowania swoich sił przed wieloosobową publicznością i prezentacji efektów kilkutygodniowych przygotowań pod czujnym okiem instruktorów.

Grupa naszych młodych aktorów zaprezentowała „Historię pewnej miłości” w konwencji kina niemego. Choć towarzyszyła im trema przed tak liczną publicznością, nasi aktorzy wspaniale odegrali swoje role na scenie. Zdobyli ogromne brawa i sympatię widzów uzyskując III miejsce i pokonując aż 12 konkurencyjnych zespołów. Grupa „Maska” otrzymała dyplom oraz nagrodę w postaci bonu upominkowego, a aktorzy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Również p. Beata i p. Małgosia za przygotowanie prezentacji artystycznej otrzymały wyróżnienia instruktorskie.

Wszyscy bawili się wspaniale oglądając popisy sceniczne innych grup i zespołów teatralnych, uczestnicząc w słodkim poczęstunku, dyskotece oraz oglądając popisy w tańcach towarzyskich i tańcach z pomponami dzieci ze szkół w: Fastach B-stok i Pogorzałkach.

Liczymy, że to nie ostatni sukces naszej grupy teatralnej a kolejne już niebawem!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 Małgorzata Hołownia-Iwanow
Beata Boguszewska