http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_662/img_20180418_154512.jpgW dniu 18 kwietnia 2018 r uczniowie klasy VI, VII SPU oraz III GU w ramach realizacji ośrodka pracy: instytucje kulturalne odwiedzili nasze sokólskie muzeum. Ciekawe zajęcia edukacyjne prowadzone przez panią Aleksandrę Plutę przybliżyły nam pracę i funkcję muzeum. Uczestnicy poznali znaczenie nowych trudnych słów: eksponat, inwentaryzacja, księga inwentarzowa, karta inwentarzowa. Korzystając technologii informacyjnej na miarę XXI wieku odwiedzili Muzeum w Luwrze, Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Pollin w Warszawie.

Pani Aleksandra opowiedziała uczniom o historii Muzeum w Sokółce oraz o sposobach pozyskiwania eksponatów. Przytoczyła kilka historyjek związanych ze zbiorem pamiątek w każdej z sal. Aby poczuć się jak pracownik muzeum Kasia, Paweł, Mirek, Gabrysia, Krzysztof oraz Artur mieli za zadanie wybrać sobie jeden przedmiot i wykonać jego kartę inwentaryzacyjną. Taka karta zawiera podstawowe informacje o pozyskanym lub zakupionym „obiekcie” muzealnym. Młodzież zadawała rożne pytania dotyczące wybranego przedmiotu, aby uzyskać informacje na jego temat: kto podarował ten przedmiot, do czego służy, dlaczego ten hełm ma dziurę, dlaczego ta łopata jest wyszczerbiona oraz po to żeby każda rubryka w karcie była zapełniona. Młodzież zaangażowała się na 100% w to zadanie. Po raz kolejny w nasze głowy zapełniła się wiedzą tym razem o muzeum. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pod opieką p. Zuzanny Szarkowskiej-Czeczko

 Serdecznie dziękujemy p. Aleksandrze Pluta za ciekawą lekcję historii oraz przybliżenie nam tajników pracy muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć