Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Drugi dzień obchodów święta naszego ośrodka miał miejsce dnia 14.06.2012 roku w sokólskim parku przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego. Właśnie tam odbył się już po raz kolejny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia, ph.: „Wielkie Święto Małego Człowieka”, którego organizatorem była nasza szkoła.
Punktualnie o godz. 10.00 nasza pani dyrektor Marta Tolko – Kuziuta i p. Zyta Biernacka serdecznie powitały wszystkich zebranych, natomiast Starosta Sokólski Pan Franciszek Budrowski i Wicestarosta Pani Alicja Rysiejko dokonali uroczystego otwarcia festiwalu.
Następnie wszyscy obecni odśpiewali hymn towarzyszący od zawsze tej uroczystości: „Bo co może mały człowiek”. Z racji roku korczakowskiego uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną poświęconą patronowi Ośrodka. Kolejny punkt programu stanowiło wręczenie srebrnych odznak. W tym roku Przyjaciółmi Ośrodka zostały panie: Zofia Gremza i Janina Sawicka.
Podczas festiwalu miało również miejsce ogłoszenie wyników konkursu plastycznego o zasięgu powiatowym ph. „Ilustracja do dzieł Janusza Korczaka”, którego organizatorem był Krąg Podlaski Polskiego Stowarzyszenia im. J. Korczaka z siedzibą w SOSW w Sokółce. Za jego prawidłowy przebieg odpowiadały panie: Małgorzata Zarachowicz i Lucyna Taudul. Oto wyniki:
Kategoria I – przedszkole:
I miejsce: Izabela Romaniuk, Przedszkole Nr 3 w Sokółce
II miejsce: Iga Miron, Przedszkole Nr 2 w Sokółce
III miejsce: Natalia Szumiało, Przedszkole Nr 2 w Sokółce
Laura Jackiewicz, Przedszkole Nr 3 w Sokółce
Kategoria II – szkoła podstawowa
I miejsce: Emilia Klimczak, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sokółce
II miejsce: Paulina Rapin, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sokółce
III miejsce: Bartłomiej Mróz, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sokółce
Kategoria III – gimnazjum
I miejsce: Jolanta Pietrasz, Gimnazjum Integracyjne w Sokółce
II miejsce: Natalia Onyszkiewicz, Gimnazjum Integracyjne w Sokółce
III miejsce: Magdalena Olechno, Gimnazjum Integracyjne w Sokółce
Kategoria IV – ośrodek szkolno – wychowawczy
I miejsce: Małgorzata Wysocka, SOSW w Sokółce
Szymon Klimowicz, SOSW w Sokółce
II miejsce: Krzysztof Drapczuk, SOSW w Sokółce
Anna Czarnomysa, SOSW w Sokółce
III miejsce: Justyna Jackiewicz, SOSW w Sokółce.
Po nagrodzeniu laureatów konkursu przyszła kolej na zaprezentowanie przez uczestników umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich. W pierwszej kolejności wystąpił zespół muzyczny z naszej szkoły pod tajemniczą nazwą „Panowie Incognito” na czele z uczniem klasy I ULOS Michałem Gonczarukiem. Panowie wykonali kilka dobrze wszystkim znanych polskich utworów. Następnie wystąpiła grupa uczniów z Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 2 w Sokółce z prezentacją muzyczną „Wiosna w ogródku” i „Muzykalny Zastęp”. Z kolei uczniowie z Zespołu Szkół Nr 12 w Białymstoku wystąpili w repertuarze wokalno - recytatorskim. Wychowanki SOSW w Długoborzu zaproponowały kilka sposobów spędzania czasu wolnego w prezentacji pt.: „Zabawa w teatr – w co się bawić?”. Z kolei uczniowie z Zespołu Szkół w Bielsku Podlaskim wystąpili z prezentacją, pt.: „Radość wśród nas”. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Sokółki wystąpili z własną interpretacją piosenki „Koko, Koko Euro spoko”. Natomiast uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wykonali inscenizację „Słowik”, piosenkę „Od dziś”, „Zawsze tam gdzie Ty” i „Polskie Kwiaty”. Aktorzy z grupy teatralnej „Maska” z naszej placówki wystawili przedstawienie o Królu Maciusiu I.
Po występach dzieci i młodzieży przyszedł czas na niespodziankę w postaci występu zespołu muzycznego Ewa Band. Muzycy swoim śpiewem i graniem porwali do tańca wszystkich zebranych.
Ostatni punkt imprezy stanowiło wręczenie upominków oraz dyplomów uczestnikom za ich trud włożony w przygotowania do występów.
Podczas imprezy plenerowej nie mogło zabraknąć różnego rodzaju atrakcji: emocji wszystkim przybyłym dostarczył pokaz węży, a śmiechu i radości przysporzyli nasi wychowankowie w przebraniach klownów. Ponadto goście festiwalu mogli skosztować regionalnych przysmaków z kuchni polowej oraz podziwiać na stoiskach rękodzielniczych piękne wytwory wykonane przez dzieci i młodzież z niepełnosprawnością. W trakcie trwania imprezy powstawał piękny obrazek rysowany kredą, do którego każdy mógł dorysować dowolny element.
Nad bezpieczeństwem uczestników oraz prawidłowym przebiegiem imprezy plenerowej czuwali funkcjonariusze policji oraz służby medyczne. Oprócz tego pomocą służyli wolontariusze z sokólskich szkół średnich.
Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i prawidłowego przebiegu festiwalu składamy serdeczne podziękowania. ..i do zobaczenia za rok.
Zapraszamy do galerii fotograficznej