http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_676/niep4.jpgRok 2018 jest szczególnym czasem dla każdego Polaka, to święto 100 lat odzyskania Niepodległości. Dlatego tez postanowiliśmy, aby Dzień Humanistyczny był czasem poświęconym na przybliżenie okoliczności odzyskania wolności przez Polskę, by ułatwić uczniom zrozumienie dziejów Polski oraz uświadomić znaczenie takich wartości jak wolność, niepodległość, suwerenność. Nauczyciele przedmiotów humanistycznych wraz z grupą uczniów, przygotowali to wydarzenie pod hasłem „Myśli dla Niepodległej”.

Część pierwsza skupiła się wokół prezentacji multimedialnych przeplatanych recytacją wierszy orz pieśniami patriotycznymi. Ponieważ nic tak nie integruje jak wspólne działanie, następnym krokiem było rozwiazywanie rebusów i zadań dotyczących  naszej ojczyzny. Zadania wzbudzały w uczniach chęć sportowej rywalizacji i gry fair play. Nie był to koniec zmagań, włączyliśmy się całą społecznością w akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, już po raz drugi dołączając do bicia rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu. W tym roku dominowały wiersze patriotyczne, a szczególnie „Katechizm polskiego Dziecka”, który odczytaliśmy zgodnym chórem. Na pożegnanie tego pełnego refleksji nad naszym patriotyzmem dniu, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Zdjęcia

Organizatorem Dnia Humanistycznego byli członkowie Zespołu Humanistycznego – p. Agnieszka Ambrożko, p. Zyta Biernacka, p. Sylwester Pakuła, p. Małgorzata Zajczyk, p. Katarzyna Zalewska z muzyczną pomocą p. Katarzyny Dylewskiej.