http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_701/rozpoczecie-roku-szl015.jpg„…Witaj nam szkoło radosna,

grająca dzwonkiem co rano!

Dzień dobry, szkoło wesoła.

Lesie i łąko- dobranoc.”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to szczególny dzień, który na długo zapada w pamięci każdego ucznia, to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków po wakacjach.

W dniu 3.09.2018 r. o godz. 9.00 po wakacyjnej przerwie w SOSW im. J. Korczaka w Sokółce zabrzmiał pierwszy dzwonek. W uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019 wzięli udział wychowankowie, rodzice, kadra pedagogiczna i obsługowa. Gościem honorowym uroczystości była przedstawicielka władz Powiatu Sokólskiego - p. Anetta Zubrzycka- Kierownik Referatu Oświaty Starostwa Powiatowego w Sokółce, która odczytała przemówienie Starosty Sokólskiego p. Piotra Rećko skierowane do uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników Ośrodka.

Kierownik Internatu - p. Beata Tur odczytała zebranym list okolicznościowy Minister Edukacji Narodowej - Anny Zalewskiej na nowy rok szkolny.

Cała społeczność Ośrodka uroczyście powitała nowych uczniów klas PdP: Joannę, Ewę oraz Kacpra, którzy dołączyli do nas w nowym roku szkolnym. Uczniowie ci, złożyli uroczyste ślubowanie.

Nasza placówka w nowy rok szkolny weszła z nowym dyrektorem- p. Elżbietą Szomko, która została gorąco powitana przez całą społeczność. Poprzednią p. Dyrektor Martę, Tolko- Kuziutę , która pełniła tę funkcję przez 15 lat, uroczyście pożegnali wychowankowie, ich rodzice, nauczyciele oraz cała kadra obsługowa.

Po zakończonej części oficjalnej wychowankowie, rodzice wraz z wychowawcami udali się do klas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które pochodzą ze strony Starostwa Powiatowego w Sokółce.