http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_698/img_20180907_112217.jpgMłodzież naszego Ośrodka wraz z pocztem sztandarowym, w dniu 7 września br. po raz kolejny uczestniczyła w Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku, by swoją postawą i obecnością utrwalać pamięć o tragicznych losach obywateli polskich zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX w. Marsz jest żywym znakiem pamięci polskiej Golgoty Wschodu.

Pod opieką pań: Katarzyny Zalewskiej i Doroty Kozaczyńskiej dotarliśmy punktualnie na miejsce zbiórki uczestników przy Pomniku Katyńskim. Później nastąpił przemarsz ulicami Świętojańską, Branickiego, Piastowską – do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie po mszy, odbyły się uroczystości przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka. Odczytano tam apel pamięci i oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty i zapalono znicze.

W tym roku Marszowi towarzyszy hasło „Przez Sybir do Niepodległej”. W tym wyjątkowym wydarzeniu bierze udział kilkanaście tysięcy osób – Sybiracy i ich potomkowie, kombatanci, jak również młodzież szkolna i harcerze. Co roku przyjeżdżają goście z Australii, USA, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy i innych krajów.

Jesteśmy dumni, że od kilku lat stanowimy część tej pięknej i wartościowej idei łączącej tych, którym bliskie sercu są Ojczyzna i patriotyzm.

Na zakończenie zwiedziliśmy Muzeum Sybiraków w Kościele pw. Ducha Świętego, które przekazuje wiedzę o wywózkach Polaków na Wschód.

Pragniemy serdecznie podziękować Starostwu Sokólskiemu za użyczenie busa, którym czemu nasi uczniowie mogli wziąć udział w tym ważkim wydarzeniu. 

Zapraszamy do obejzenia zdjęć