http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_699/img_20180910_114147a.jpgNarodowe Czytanie to polska akcja społeczna, która została zapoczątkowana w roku 2012 czytaniem „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. Uczniowie naszego Ośrodka po raz piąty aktywnie włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. Celem inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, dbałość o język ojczysty, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, zachęcanie do czytania książek i wspólnego spędzania czasu. Wielkie dzieła literackie są częścią naszego dziedzictwa narodowego. Dzięki nim poznajemy kulturę i tradycje naszego kraju. Lekturą tegorocznej edycji było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W poniedziałkowy poranek, 10.09.2018 r., w świetlicy SOSW zgromadziła się cała społeczność naszego ośrodka, by wysłuchać fragmentów tegorocznej lektury w wykonaniu uczniów i nauczycieli wcielających się w bohaterów powieści. Rozpoczęliśmy od przytoczenia listu od pana Prezydenta Pana Andrzeja Dudy, w którym przypomina ideę Narodowego Czytania. Poznaliśmy także życiorys Stefana Żeromskiego i jego twórczość oraz historię powstania „Przedwiośnia”. Obejrzeliśmy też fragment ekranizacji powieści.

„Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania.

Wszyscy obecni otrzymali odbicie pamiątkowej pieczęci, którą specjalnie na to wydarzenie otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Pana Andrzeja Dudy oraz przygotowane na tę uroczystość nalepki z logo Narodowego Czytania.

Akcję Narodowego Czytania w naszym Ośrodku przygotowały panie: Katarzyna Zalewska - nauczyciel języka polskiego oraz Agnieszka Ambrożko - bibliotekarka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć