http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_703/img_20180921_102628.jpgOd dawien dawna w trzeci weekend września cała Polska uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku obchodzimy jubileusz 25 lecia tej akcji. W dniu 21 września 2018 roku uczniowie SOSW wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do akcji Sprzątania Świata. Młodzi ekolodzy spotkali się na szkolnym korytarzu, aby przypomnieć sobie główne zasady segregacji śmieci oraz wszystkie ważne rzeczy, które wiedzą na temat ekologii.

Dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji pod hasłem „Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” wyruszyli na tereny wyznaczone przez panie organizatorki. Wypełnili niewiele worków, ale to dobrze, świadczy to tylko o tym, że na co dzień dbali o czystość dookoła nas.

Akcję „Sprzątanie Świata” w tym roku zorganizowały p. Marta Januszkiewicz oraz p. Zuzanna Szarkowska-Czeczko. Zdjęcia z akcji.

Oprac: M. Januszkiewicz , Z. Szarkowska-Czeczko