https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_714/20181025_103900.jpg25 października uczniowie z klas V i VI wyjeżdżali do Białostockiego Teatru Lalek, aby obejrzeć spektakl „Karmelek” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowań teatralnych uczniów, uczenie zachowania się w teatrze oraz aktywny odbiór sztuki. Dzieci obejrzały uroczy i zabawny spektakl o pragnieniu akceptacji i uznania.

Tytułowy Karmelek to wiejski szczeniak poszukujący odpowiedzi na pytanie „Do czego może się przydać piesek”? Ta z pozoru nieskomplikowana historia stopniowo wprowadzała dzieci w tematykę przyjaźni, lojalności i budowania poczucia własnej wartości. W trakcie spektaklu aktorzy zachęcali małych widzów do aktywnego udziału w sztuce, co sprawiało dzieciom dużo frajdy i wywoływało wiele spontanicznych reakcji. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły losy psiaka, aby na zakończenie nagrodzić aktorów gromkimi brawami.

Przy okazji wizyty w teatrze uczniowie odwiedzili Piwnicę Lalek, gdzie w tajemniczym oświetleniu mogli obejrzeć przepiękne lalki nieużywane już w przedstawieniach. O tym niezwykłym miejscu opowiedziała dzieciom pracownica teatru, rozpoczynając słowami: „Tutaj lalki przebywają na emeryturze… :)”. Później uczniowie dowiedzieli jak nazywają się rodzaje lalek, gdzie i jak powstają oraz jak się je animuje.

Wyjazd zorganizowała p. Ewa Wińska, która wraz z p. Małgorzata Taudul pełniła opiekę nad uczniami podczas wycieczki. Zdjęcia

Dzięki uprzejmości Starosty Sokólskiego, który użyczył samochód, dzieci dotarły do teatru i z powrotem bezpiecznie i nieodpłatnie. Serdecznie dziękujemy!

Ewa Wińska