http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_720/img_20181105_120812.jpgMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na dzień urodzin Walta Disneya, czyli 5 listopada. Tego też dnia nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawej akcji mającej na celu kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych i artystycznych; wzbogacanie wiedzy i przeżyć uczniów poprzez poznawanie bohaterów literatury dziecięcej oraz czerpanie radości ze wspólnych zabaw z nimi; kształtowanie spostrzegawczości i skojarzeń podczas odgadywania tytułów wybranych bajek.

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie i nauczyciele uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. W czasie krótkiego apelu wysłuchali wierszy o bajkach i zostali zaproszeni do udziału w konkursach i bajkowym quizie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przypominającej znanych twórców baśni oraz najpopularniejsze baśniowe postaci, magiczne przedmioty i miejsca.

Każda z klas wzięła udział w konkursie wiedzy o baśniach i bajkach. Uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania konkursowe takie jak np. malowanie ulubionej bajki, dobieranki wyrazowe bajkowe double,  puzzle z postaciami, cienie, krzyżówki i rebusy.

Podczas przerwy na holu szkolnym odbył się quiz wiedzy o postaciach z baśni i bajek dla chętnych uczniów. Poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkościami i medalami „Super Znawca Bajek”.

Bajkową akcję w szkole przeprowadziły panie Katarzyna Zalewska i Agnieszka Ambrożko.

Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii. Wszystkie klasy, od najmłodszych – przedszkolaczków , po klasy najstarsze, wykazały się ogromną wiedzą o postaciach z bajek i kreatywnością w rozwiązywaniu zadań, za co otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę. Zdjęcia