http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_719/img_20181023_121455_1.jpgDo konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” propagującego ideę głośnego czytania i pogłębiającego zainteresowania czytelnicze przystąpiły najmłodsze klasy, klasa II i III z naszego Ośrodka. Zaprosiły one do udziału w akcji całą społeczność Ośrodka. Uczniowie w czasie apelu zapoznającego z akcją, zachęcili swoich kolegów do codziennego czytania i zbierania znaczków oraz do wspólnego przygotowania Dnia Głośnego Czytania. W dniu 23.10.2018 r. w naszym Ośrodku odbyła się akcja Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pt.: „Moda na czytanie z Gangiem Słodziaków”, którą wraz z uczniami zorganizowały panie Katarzyna Zalewska i Agnieszka Ambrożko.

Na początku uczestnicy konkursu wraz z piosenkę „Chodź poznaj Gang Słodziaków”, powitali wszystkich i zaprosili do wspólnej zabawy. Rozpoczęliśmy wspaniałym pokazem wylosowanych przez reprezentantów klas bohaterów z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, w które wcielili się uczniowie. Pokaz zebrał gromkie brawa, a mali modele prezentowali się bardzo wdzięcznie w starannie przygotowanych strojach. Odbył się też quiz wiedzy o Słodziakach i ich przygodach, zróżnicowany pod względem trudności. Następnie wspólnie z bohaterami wysłuchaliśmy jednego z opowiadań o Zajęczycy Zuzi. Po rozwiązaniu wszystkich zadań nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród, częściowo otrzymanych od organizatora konkursu, częściowo zakupionych przez panie koordynujące akcję w szkole. Zdjęcia