https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_741/img_3612.jpgDnia 21 listopada młodzież z Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce wraz z wychowawcą klasy – p.Bożeną Mróz udała się do Biblioteki Publicznej w Sokółce. Dzięki zaproszeniu p.Katarzyny Bułkowskiej uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach ph: „Każdy z nas jest wartościowy” prowadzonych przez pedagoga Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce – p. Martę Szutko-Biernacką.

Zajęcia miały na celu wzbudzenie w uczniach refleksji nad samym sobą, kształtowanie umiejętności rozpoznawania swoich mocnych stron oraz pozytywnej samooceny.

W wyniku burzy mózgów wszyscy uczestnicy doszli do wniosku, że w życiu najważniejsza jest rodzina i miłość. To one wywołały u uczniów różnorodne emocje, które były widoczne na twarzach uczniów. Wszyscy bardzo aktywnie włączyli się w zajęcia, którego efektem było stworzenie klasowego herbu. Zawierał on zbiór osobistych marzeń, umiejętności i wartości. Dumni z wykonanej pracy pożegnaliśmy się w kole „Iskierką przyjaźni”, które zakończyło wyjątkowe spotkanie.

Zajęcia z p. pedagog były bardzo potrzebne i owocne, zainteresowały uczniów i uaktywniły do przemyśleń i wyciągania wniosków. Chętnie spotkamy się na kolejnych warsztatach w przyszłości.

Dziękujemy za zaproszenie p. Katarzynie Bułkowskiej i p. Marcie Szutko-Biernackiej.

Zdjęcia

nauczyciel - Bożena Mróz