https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_745/9.jpg„Tak wielu jest wśród nas potrzebujących…

Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej  

troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)

27.09.2018r. rozpoczęła się II edycja jesiennej akcji charytatywnej: „Pomagajmy …” zainicjowana i kontynuowana przez nauczyciela p. Bożenę Mróz wraz z klasą I-II Branżowej Szkoły I Stopnia i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sokółce. Natychmiast zareagowaliśmy na tragedię, jaka wydarzyła się w rodzinie Państwa Baranowskich z Chodorówki Starej. Nasza absolwentka – Ania z rodziną straciła w pożarze dorobek swego życia.

Nie pozostaliśmy obojętni, zaapelowaliśmy o pomoc do całej społeczności Ośrodka wywieszając ogłoszenie: „Prosimy !!! Przyłącz się do akcji dobroczynnej pod hasłem: „Pomoc Ani”. Nasza absolwentka straciła dom w pożarze. Za wszelką pomoc: finansową i rzeczową serdecznie dziękujemy!!!”.

Na nasz apel był natychmiastowy odzew. Pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni oraz uczniowie okazali wiele serca i empatii pogorzelcom – przekazywali pieniądze, odzież (w tym kurtki, ciepłe swetry, bluzy, spodnie, buty zimowe, czapki, rękawice, szaliki -  bardzo przydatne przed zbliżającą się zimą), sprzęt  i artykuły AGD, pościel, koce, poduszki, kołdry, ręczniki, ścierki, kosmetyki, biżuterię itp. Łącznie uzbieraliśmy kwotę 688,65 zł. 

Ilość rzeczy materialnych wciąż rosła i rosła. Baliśmy się, że nie będzie już miejsca w klasie na ich składowanie i nie zmieścimy darów do samochodu. Postanowiliśmy więc zakończyć akcję 23.11., by 29.11. o godz.9.30 wyruszyć do Ani i Jej rodziny. Wszyscy już nas oczekiwali. Powitanie było bardzo serdeczne i wzruszające. Wspomnienia wróciły z dnia pożaru i niejedna łza została uroniona. Rodzina tymczasowo zamieszkuje bardzo stary 100-letni dom drewniany, który został przysposobiony do zamieszkania na tyle, by przeczekać zimę (dach, łazienka). Po spalonym domu – nadal stoją tylko fundamenty.

Rodzina pragnie przekazać wszystkim darczyńcom podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe, za okazane im serce.

My o Ani i Jej rodzinie nie zapomnimy i na pewno powtórzymy akcję w maju. Do zobaczenia!!!

Zdjęcia

nauczyciel – Bożena Mróz