http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

07.09.2012r. uczniowie naszej szkoły z klasy II ULOS wraz z pocztem sztandarowym i opiekunami p. Dorotą Kozaczyńską i p. Katarzyną Zalewską uczestniczyli w XI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.
Marsz pamięci to patriotyczno-religijna uroczystość w której co roku biorą udział tysiące ludzi. Jego celem jest upamiętnienie 71 rocznicy pierwszych masowych deportacji Polaków w głąb ZSRR oraz 70 rocznicy utworzenia polskiej armii na Wschodzie pod dowództwem gen. Władysława Andersa.

Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem „Wracamy do Ciebie, Polsko”. Tym razem organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach Sybiracy wracali do Polski i co ich spotykało na miejscu.

Uroczystości rozpoczęły się przed Pomnikiem Katyńskim, gdzie złożono kwiaty. Następnie blisko dziesięć tys. osób przeszło ulicami Białegostoku do kościoła Ducha Świętego, przy którym znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka. Tam odbyła się msza święta w intencji zmarłych sybiraków. Po Mszy św. uczestnicy Marszu zgromadzili się przy Grobie Nieznanego Sybiraka. Po odczytaniu apelu pamięci przy monumencie zapalono znicze i złożono kwiaty.

http://www.soswsokolka.pl/images/zdjecie0237.jpghttp://www.soswsokolka.pl/images/zdjecie0240.jpg