http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_63/dsc07123.jpg

14.09.2012r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w kampanii „Sprzątanie Świata – Polska 2012”. W akcji udział wzięły wszystkie klasy pod opieką nauczycieli. Punktualnie o godzinie 9.00 cała społeczność ośrodka zebrała się na apelu, aby obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą historii, celów oraz  twórców Akcji Sprzątanie Świata. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji śmieci oraz zastosować ją w praktyce.
Następnie wszyscy odpowiednio przygotowani do pracy, udali się na sprzątanie terenu wokół ośrodka. Rezultatem przedsięwzięcia było zapełnienie odpadami 10-ciu worków.

Akcja „Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności za otaczający nas świat, pobudza do działania w ramach ekologii, tworzy zdrową rywalizację w słusznej sprawie i jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia. Galeria zdjęć.

Akcję na terenie naszej szkoły przeprowadziły panie: Urszula Drewniak
i Zuzanna Szarkowska – Czeczko.