http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_761/01.jpgNasi wolontariusze nie zawiedli. 13 grudnia Klub Wolontariusza działający przy SOS-W w Sokółce pod opieką dyrektora Elżbiety Szomko kolejny raz współorganizował spotkanie wigilijne grupie wsparcia „Przystanek Nadzieja” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Barka” w Sokółce i zaprzyjaźnionymi Klubami Wolontariuszy ze szkół i przedszkoli.
Było oczywiście czytanie Ewangelii oraz poezji związanej z tematyką świąteczną. Przy dźwiękach kolęd uczestnicy łamali się opłatkiem, składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia pełne przyjaznych słów, czemu towarzyszył radosny i życzliwy nastrój.

Nie zabrakło świątecznych potraw i prezentów w postaci pierników wykonanych przez wolontariuszy naszego ośrodka pod kierunkiem nauczycielki Bożeny Mróz. Zapach pierników przywoła pamięć tych miłych chwil podczas prawdziwej Wigilii, 24 grudnia.

To był dobrze i miło spędzony czas w towarzystwie wolontariuszy, przystankowiczów i rodziców, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Spotkanie Opłatkowe było okazją do wielu wzruszeń i emocji, lekcją miłości, zadumy i refleksji.

Okazało się po raz kolejny, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim dużo radości i dostarczył wiele pozytywnych wrażeń wprowadzając w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia

Katarzyna Zalewska