http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_766/19.jpg„Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną:
Bożego Narodzenia nadszedł czas!”

W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ta niezwykła uroczystość, jedyna w roku rozpoczęła się od „Jasełek”, pt. „Święta noc”, które rozegrały się w  betlejemskiej scenerii. Dyrektor Ośrodka - p. Elżbieta Szomko uroczyście powitała wszystkich zebranych: wychowanków, rodziców, kadrę Ośrodka, przedstawicieli duszpasterstwa w Sokółce, nauczycieli emerytów oraz  przedstawicieli władz samorządowych  i złożyła wigilijne życzenia.

Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie serdecznych, świątecznych życzeń. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego oraz wspólnej modlitwie zainicjowanej przez obecnych duszpasterzy, wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji złożonej z tradycyjnych, wigilijnych potraw.

Najbardziej wyczekiwanym momentem tego dnia było przybycie samego Świętego Mikołaja, który zjawił się aż z dalekiej Laponii, by wręczyć wszystkim gwiazdkowe prezenty. Tegoroczne gwiazdkowe upominki dla wychowanków Ośrodka w formie kolorowych maskotek przekazała p. Alicja Kulfan i lokalna grupa wsparcia „Skrawek Nieba”, a świąteczne słodycze były niespodzianką od pracowników Ośrodka. Oprócz nich, dla każdego miał jakieś miłe słowo, żarcik lub zabawne świąteczne życzenia. Nasz Mikołaj nie zapomniał również o dorosłych, wszyscy goście i pracownicy zostali obdarowani świątecznymi lampionami. W ramach podziękowania za otrzymane prezenty, Mikołaj wysłuchał kolęd w wykonaniu naszych wychowanków. Te wspólne chwile spędzone w miłej świątecznej atmosferze,  pozostaną nie tylko na zdjęciach ale na długo w sercach i pamięci wszystkich zebranych.

To magiczne, świąteczne popołudnie dobiegło końca, na kolejne które przyjdzie dopiero za rok, wszyscy będziemy czekać z wielkim utęsknieniem. Zdjęcia

Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,

śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.

Świętą noc złocista gwiazda opromienia.

Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.

Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.

Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym.

Wesołych Świąt!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Beata Boguszewska