http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/53435336_268749610667239_2260127854056439808_n.jpg14 grudnia 2018 roku uczniowie naszego Ośrodka (ok. 40) drugi raz w tym roku szkolnym uczestniczyli w internetowym spektaklu zorganizowanym przez Telewizję Polską S.A., a wystawianym przez Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

Muzyczny spektakl pt. "Zorro" opowiadał o jednym z najsłynniejszych bohaterów w masce. W rozpalonym słońcem Meksyku dręczeni przez okrutnego Gubernatora mieszkańcy czekali na bohatera, który odmieniłby ich los. Don Diego di Ahuilera, zwany El Zorro pokazał walkę sprytem i szpadą o dobro ubogich wzbudzając podziw i szacunek mieszkańców Nuevo Leon oraz uwielbienie kobiet.

Uczniowie mogli zobaczyć znakomitą grę aktorską, obejrzeć popisy fechtunku, podziwiać kostiumy i scenografię inspirowaną meksykańską sztuką ludową. Pojawiały się również cytaty z malarstwa wybitnego meksykańskiego artysty Diego Rivery, partnera słynnej Fridy Khalo. Wyjątkową oprawę muzyczną spektaklu przygotował jeden z najoryginalniejszych zespołów polskiej muzyji rozrywkowej – Tercet Egzotyczny.

Doskonały spektakl wzbudził duże zainteresowanie naszej młodzieży.

Opr.: M.T.Kuziuta, E.J.Szymaniuk