http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/53509493_2369523359765009_3388816324250566656_n.jpg11 października 2018r., około trzydziestoosobowa grupa młodzieży Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce obejrzała bardzo wartościowy, ale trudny dla naszych podopiecznych spektakl – Opowieść o chłopcu w podróży - Teatru Powszechnego w Łodzi pod tytułem: ,,Ony”.

,,Nie jest to już ono, czyli dziecko, ale nie jest to jeszcze on, chłopiec. „Ony”, bohater wykreowany przez dramatopisarkę Martę Guśniowską, wyrusza w podróż, by odnaleźć ojca. Trudne sytuacje w życiu pokonuje dzięki swojej wyjątkowej wyobraźni”*.

,,To wielopoziomowa baśń będąca podróżą w stronę spokoju, a może dorosłości...

„Ony” to sztuka dla młodzieży, czyli dla ludzi, którzy powoli żegnają się z wiekiem dziecięcym, by w końcu zacząć rozumieć świat i funkcjonować w nim w sposób bardziej świadomy - by stać się dorosłymi. Ale to też sztuka dla dorosłych,  która przypomina tamten moment i tamte wydarzenia, gdy dopiero stawali się dorosłymi.

Znakomity tekst Marty Guśniowskiej to bajka à rebours. To opowieść o współczesnym świecie, o naszych zmaganiach, lękach i drzemiących w nas potworach. Główny bohater po stracie matki wyrusza w podróż w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie znał. Droga, którą przebywa w onirycznej, bajkowej scenerii staje się metaforą dojrzewania. Podczas podróży tytułowy Ony spotyka korowód bajkowych postaci, zdobywa serce Księżniczki, przeżywa niesamowite przygody, by w finale osiągnąć swój cel. Co tak naprawdę się nim okaże?”* 

Tym pięknym przedstawieniem, uczniowie szkół wchodzących w skład SOSW w Sokółce, rozpoczęli kolejny rok szkolny przygodę z Teatrem Internetowym dla Szkół Telewizji Polskiej.

Do prezentacji spektaklu wykorzystano narzędzie w postaci tablicy interaktywnej.

Czekamy na kolejne spotkania ze sztuką.

*Informacje zaczerpnięte ze strony internetowej Telewizji Polskiej S.A.

Opr.: MTKuziuta i EJ.Szymaniuk