https://www.soswsokolka.pl/images/53274772_2155770001170478_4009581012831961088_n.jpg25 lutego 2019 roku wychowankowie naszego Ośrodka (ok. 35 uczniów oraz 5 przedszkolaków) po trzeci raz w tym roku szkolnym uczestniczyli w internetowym teatrze zorganizowanym przez Telewizję Polską S.A. Sztuka pt. „Kolorowi ludzie“ wystawiana była przez Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, a przeznaczona dla wszystkich widzów od 3 lat.

            Spektakl stawiał pytania o stworzenie, a przede wszystkim stworzenie człowieka. Dwaj strażnicy pilnowali porządku w archiwum świata mieszczącym się w starej szafie. Wyciągali z archiwum lądy, morza i …. pierwszego człowieka. W magicznej szafie oraz piasku aktorzy szukali śladów stworzenia. Przy dźwiękach muzyki z różnych stron świata wraz z widzami kolorowali ludzi i uczyli się nazywać świat. Nie wiemy, czy na początku wszyscy ludzie byli jednakowi, czy czarni, czy czerwoni? Natomiast wiemy, że każdy człowiek jest inny, niepowtarzalny, wyjątkowy. Ta różnorodność wyglądu, kolorów skóry, cech osobowości, tradycji, obyczajów, muzyki, miejsca zamieszkania stanowi wyjątkowe piękno naszego świata.

Oglądane przedstawienie teatralne wzbudziło duże zainteresowanie naszych uczniów. Czekamy na kolejne spektakle zorganizowane przez Telewizję Polską.

Opr.: M.T.Kuziuta, E.J.Szymaniuk