https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_782/20190228_170646.jpgW dn. 28.02.2019 r. uczniowie SOSW w Sokółce uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem- Piotrem Horzelą, który przybył do nas na zaproszenie p. Dyrektor - Elżbiety Szomko.
W czasie prezentacji opowiedział on o swojej podróży na Antarktydę. Wyprawa na wyspę trwała około 1,5 roku, w tym 80 dni podróży na statku. Wychowankowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o mroźnej krainie, w której żyją pingwiny, lamparty morskie, słonie morskie i foki. Podróżnik barwnie opisywał ich życie, zwyczaje i ciekawostki, które obserwował w czasie badań. Dowiedzieliśmy się o charakterystycznie budowanych z kamieni pingwinich gniazdach.

W trakcie spotkania podróżnik zwrócił nasza uwagę na zjawisko powstawania ogromnych gór lodowych, tworzących się w tamtejszym klimacie. Pokaz ilustrowany był licznymi zdjęciami i filmikami. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się o niemalże nietkniętej przez człowieka przyrodzie, klimacie i trudnych warunkach życia panujących na Antarktydzie. Zdjęcia

Podziękowaliśmy za ciekawą opowieść i zaprosiliśmy naszych gości na kolejne spotkanie.

Katarzyna Bubieniec
Katarzyna Dylewska