https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_792/dsc_0054.jpgW dniu 20 marca 2019 roku zawodnicy Klubu Sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych wzięli udział w X Podlaskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej MATP Olimpiad Specjalnych.

Niecodzienne wydarzenie sportowe zorganizowane przez Klub Sportowy „Kormorany” odbyło się na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Augustowie. Naszą placówkę reprezentowali: Kamila z klasy III GU, Klaudia z klasy III GU, Aneta z klasy VII SPU, Paweł z klasy VIII SPU. Wszyscy uczestnicy byli dzielni w swym wysiłku, niepowtarzalni, wspaniali…

Program Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych (MATP – Motor Activities Training Program) to program rehabilitacyjno-treningowy wykorzystujący wartości płynące z systematycznej i konsekwentnej pracy terapeutycznej dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych, u których z niepełnosprawnością intelektualną współistnieją zaburzenia aparatu ruchu lub zaburzenia sensoryczne.

Zgodnie z filozofią programu konkurencje nie miały formy współzawodnictwa. Zwycięzcami tej szczególnej Olimpiady byli wszyscy uczestnicy.

Do zawodów przygotowywały i opiekę nad zawodnikami sprawowały panie Elżbieta Margielewicz i Zuzanna Szarkowska - Czeczko. Zdjęcia

Przewodnicząca Klubu Sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych:

Elżbieta Margielewicz