http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_66/piknik42.jpg

Każdy nowy rok szkolny w naszej placówce jest wielkim wydarzeniem i rozpoczynamy go bardzo uroczyście. Nową tradycją stało się organizowanie jego rozpoczęcia w formie pikniku - imprezy plenerowej, dla wszystkich wychowanków, pracowników, zaproszonych gości i mieszkańców naszego miasta - Sokółki. Impreza odbyła się w dn. 04.10.2012r. w samym centrum miasta - na Placu J. Piłsudskiego.

Prowadząca - p. Katarzyna Dylewska uroczyście rozpoczęła imprezę, witając wszystkich zebranych, przedstawicieli władz, rodziców, nauczycieli, uczniów, słowami:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

„Piknik dziś mamy, więc do wspólnej zabawy zapraszamy, będzie radości co niemiara, bo uśmiech i humor to jest nasza najlepsza zabawa”.

Zorganizowana impreza miała na celu nie tylko wspólne, miłe spędzenie czasu, ale też promowanie Ośrodka oraz umiejętności artystycznych naszych wychowanków w środowisku lokalnym. Aby uczestnicy wzajemnie się zintegrowali, prowadząca zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewu piknikowej piosenki:

„Bo nasza szkoła to jedna rodzina

Bawmy się razem jesień się zaczyna”.

Hej, hej bawmy się, będzie wesoło albo nie”.

Następnie przyszła kolej na prezentacje piosenek, zabaw i układów tanecznych przygotowanych przez naszych wychowanków pod opieka wychowawców klas.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół muzyczny, wykonując utwory instrumentalne przygotowane pod kierunkiem p. Zyty Biernackiej.

Następnie starsi i młodsi wychowankowie z klas I- II SPU, II SPL, IV- VI SPL i I- III GL, I- II GU, II- III GU, I PDP, II PDP, I- III PDP, I- III ZSZ i II ULOS pod kierunkiem wychowawców klas: p. Doroty Kozłowskiej, p. Elżbiety Margielewicz, p. Lili Zajkowskiej, p. Iwony Geniusz, p. Lucyny Taudul, p. Beaty Mozolewskiej, p. Elżbiety Szomko, p. Małgorzaty Zarachowicz, p. Bożeny Mróz, p. Doroty Kozaczyńskiej zaprezentowali się w przygotowanych zabawach i programach artystycznych, zachęcając wszystkich zebranych do czynnego udziału.

Wesoło bawiły się nie tylko dzieci ale też i dorośli! Podczas trwania Pikniku na naszym stoisku rękodzielniczym przygotowanym przez p. Martę Kulmaczewską,  można było obejrzeć i nabyć wytwory plastyczne naszych wychowanków.

Te miłe, wspólnie spędzone chwile szybko dobiegły końca , wspomnienia z dzisiejszej imprezy będą nam towarzyszyć przez cały rok, z utęsknieniem będziemy czekać na kolejny piknik!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.