https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_800/img_20190329_105048_resized_20190330_083739589_1.jpgW piątek 29 marca 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Sokółce odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w ciągu ostatniego roku pt. „Jestem Aktywny i Kreatywny”. Do realizacji projektu zaprosiła nas Pani Czesława Kozłowska, która aktywnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Sportu i Rehabilitacji w Białymstoku – autorem projektu. Przedsięwzięcie zostało sfinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Fundacji, PFRON–u, członek zarządu powiatu sokólskiego  – p. J. Białomyzy oraz rodzice uczniów.

Pani Dyrektor Ośrodka – Elżbieta Szomko powitała zebranych dziękując jednocześnie za współpracę, dzięki której wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w około 1000 godzin dodatkowych zajęć rewalidacyjnych i usprawniających oraz pozyskali wiele pomocy dydaktycznych wzbogacających bazę i uatrakcyjniających zajęcia.

Zebrani goście i uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną opisującą rodzaje przeprowadzonych zajęć i ich znaczeniem dla dzieci niepełnosprawnych, a także zawierającą wiele ciekawych zdjęć prezentujących ich zaangażowanie w czasie pracy z terapeutami.

Uczestnicy projektu przedstawili także próbkę swoich umiejętności nabytych podczas zajęć muzykoterapii i  zajęć teatralnych prezentując wykonanie piosenki „Let it be” na dzwonkach oraz przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Pies Pucuś daje rady jak segregować śmieci i inne odpady”.

Dzieci wręczyły na pamiątkę przybyłym gościom piękne aniołki z papieru, które wykonały na projektowych zajęciach kreatywności.

Spotkanie było okazją do ciekawej dyskusji na temat wartości i znaczenia podobnych inicjatyw oraz przekonania, że jeszcze niejedno podobne przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w SOSW dzięki wsparciu przyjaciół Ośrodka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz prezentacji.