https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_820/img_20190520_112036_resized_20190526_082508116.jpg20 maja 2019r. odbył się po raz szósty Szkolny Turniej Wiedzy Gastronomicznej w SOSW w Sokółce. Zorganizowany został przez nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych - p. Bożenę Mróz. W Turnieju wzięli udział uczniowie najstarsi ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Razem 30 uczniów. Na początku odbyło się losowanie stanowisk od 1 do 6 oraz wybór liderów grup.

Podczas rywalizacji zespołowej grupa naradzała się, a lider udzielał odpowiedzi na pytania z dziedziny gastronomii, tj. znani restauratorzy, szefowie kuchni, surowce, sprzęt i urządzenia, jakie zostały użyte do sporządzenia potrawy – na podstawie przedstawionej receptury gastronomicznej, zioła i przyprawy – zgaduj-zgadula, jaki to sprzęt? – zgaduj-zgadula, metody obróbki cieplnej stosowane w gastronomii- przykłady typowych potraw, bhp podczas pracy w gastronomii.

Oprócz tradycyjnych pytań były pytania obrazkowe, obrazki do złożenia z kilku części, pytania na podstawie odczytanej receptury gastronomicznej. Opowiadane przez prowadzącą żarty i kawały gastronomiczne - uatrakcyjniły turniej i rozluźniły atmosferę. Podczas rywalizacji indywidualnej – liderzy grup walczyli o zdobycie dla swoich zespołów jak najwięcej punktów. Rywalizacja była zacięta i emocjonująca.

Po podsumowaniu punktów każdej grupy na które składała się rywalizacja zespołowa i indywidualna, 2- osobowa komisja konkursowa po dwóch godzinach zmagań wyłoniła zwycięzców.

I miejsce (15 pkt):

  • Michał ( ZSZ) – lider, Artur (SPU), Grażyna (GL), Daniel (PdP), Patrycja (PdP) - Stanowisko 3
  • Damian (ZSZ) – lider, Paweł (SPU), Agnieszka (SPL), Wiktoria ( SPL), Piotr (PdP),  Dawid (PdP) - Stanowisko 4
  • Patryk (BI) - lider, Kacper (PdP), Paweł (SPL), Katarzyna (SPU), Zuzanna (SPL) - Stanowisko 5
  • Andrzej (ZSZ) – lider, Kamila (SPU), Mateusz ( SPL), Kamila ( GU), Mateusz (SPU) - Stanowisko 6

 

II miejsce (12 pkt):

  • Malgorzata ( BI) – lider, Mirosław ( SPU), Karol (GU), Gabriela (GU) - Stanowisko 1
  • Sandra (PdP) – lider, Patryk ( GU ), Natalia (SPL), Dawid (SPL), Michał ( PdP ) - Stanowisko 2

Serdecznie gratuluję zwycięzcom !!! 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów kuchennych, książek kucharskich, zeszytów, długopisów, kosmetyków itp., które sami losowali.  Nagrodzone zostało również szanowne Jury. Sponsorzy nagród to: Sklep „Zawisza” W Czarnej Białostockiej, księgarnia „A kuku” w Sokółce oraz organizator konkursu – Bożena Mróz. Dziękuję sponsorom.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Na VII edycję zapraszamy za rok. Zapraszamy do galerii zdjęć

nauczyciel - Bożena Mróz