Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej konkurs

„EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ.
15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych”

https://www.soswsokolka.pl/images/prezentacja-europo-obraz.jpg

Konkurs realizowany przez Wojewodę Podlaskiego, Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasze działania:

Społeczność ośrodka zawsze chętnie czci pamięć ważnych dla naszego narodu dat. Delegacja uczniów i sztandar szkoły uczestniczyli w obchodach majowych świąt narodowych. Uczniowie wykonali dekoracje, którymi uczciliśmy święto Konstytucji 3 Maja, Flagi Państwowej oraz 15-lecie członkostwa Polski w UE.

Szukaliśmy informacji u włodarzy naszego miasta i powiatu, by u źródła dowiedzieć się jakie korzyści i sukcesy odnieśliśmy przez 15 lat w UE – wywiad, gala.

Następnie odwiedziliśmy miejsca, które uległy przemianie, by uwiecznić je w konkursie i wystawie fotograficznej.

Działaliśmy wspólnie z rodzicami, którzy aktywnie włączyli się w nasze uroczystości, dopingowali nas i uczestniczyli wraz z nami w zawodach sportowych, oklaskiwali nasze europejskie stroje i pomagali dekorować szkołę.

Jedną ze wspaniałych akcji był Mityng – Rodzinny Bieg dla Europy.

Dzień kulinarny „Barwy i smaki Europy”, pokazał jak jesteśmy kreatywni w tworzeniu biało-czerwonych potraw, a tort w kolorach UE i Polski był słodkim zwieńczeniem naszych zmagań.

Kolejny dzień „Podróż po Europie”- to prawdziwa eskapada do europejskich krajów. Klasy wykonały plakaty zawierające informacje o wylosowanych krajach, przybliżając muzykę, historię, ważne postaci.

Zwieńczeniem naszych podróży było ognisko w rytmach i barwach europejskich.

Dzięki wycieczce na przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy na granicy Polski z Białorusią, która jest zarazem wschodnią granicą Unii Europejskiej.

Na koniec sprawdziliśmy wiedzę o Polsce w UE, w Quizie oraz zasadziliśmy Dąb Pamięci, by upamiętnić okrągłą rocznicę obecności Polski w UE i nasze działania.