http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_828/img_20190524_140556_resized_20190604_072317645.jpgUczniowie naszego Ośrodka biorą udział w konkursie „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” organizowanym przez Wojewodę Podlaskiego i Kuratorium Oświaty w Białymstoku we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku. Grupa uczniów pod przewodnictwem p. Katarzyny Zalewskiej uzyskała informacje o projektach, dzięki którym nasz powiat prężnie rozwija się oraz zapoznała się z inwestycjami  jakie są finansowane w gminie przez UE. Przekazała te informacje Mateuszowi i Arturowi.

Chłopcy pod opieką p. Zuzanny Szarkowskiej–Czeczko  odbyli spacer po Sokółce w poszukiwaniu  tych inwestycji.  Obejrzeli kamienicę przy ulicy Piłsudzkiego, która będzie już niedługo wyremontowana w ramach projektu Polska-Białoruś-Ukraina, zobaczyli jak postępują pracę przy remoncie kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego, w której wkrótce powstanie Klub Integracji Społecznej oraz swoją siedzibę będzie miał Ośrodek Opieki Społecznej. Odbyli krótki spacer ścieżką rowerową do Bogusz oraz zrelaksowali się  na placu zabaw przy budynku Starostwa Powiatowego. Tuż obok naszej szkoły podziwiali tereny rekreacyjne w pobliżu jeziora i oddali się „marzeniom o sylwetce A. Schwarzeneggera” dzięki pracy na plenerowej siłowni, która powstaje nieopodal. Nasza przechadzka po Sokółce zakończyła się  na Zielonym Osiedlu, gdzie podziwiali piękną zieloną elewację oraz ogniwa fotowoltaiczne na dachu naszej szkoły i Zespołu  Szkół Zawodowych założone oczywiście przy wsparciu funduszy unijnych. Na koniec „szybko rzucili okiem” na  miasteczko ruchu drogowego, które powstaje niedaleko SOSW, w  swojej wyobraźni” pojeździli tam rowerami. Chłopcy podziwiali tez wielofunkcyjne stadiony „Orlik” przy Zespole Szkół Ogólnokształcacych. Efektem pracy Mateusza i Artura jest wystawa zdjęć  prezentowana w świetlicy szkolnej. Nasza Sokółka pięknieje dzięki  funduszom z Unii Europejskiej.

Uczniowie wykonali zdjęcia pod czujnym okiem  p. Zuzanny Szarkowskiej-Czeczko, a wystawę ich prac wykonały p. Małgorzata Zajczyk i Marta Kawrygo-Leonowicz oraz p.  Zuzanna Szarkowska-Czeczko. Zdjęcia

Oprac: Zuzanna Szarkowska- Czeczko