https://www.soswsokolka.pl/images/20190521_175847.jpg21 maja wychowankowie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce wyjechali  na wycieczkę do Stadniny Sójka pod opieką wychowawców internatu. Wspólnie spędzili tam niezapomniane chwile. Dzieci i młodzież z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądały stajnię i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dla wielu, była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta i się z nimi zaprzyjaźnić. Wychowankowie karmili konie pod opieką pani Justyny i pani Zyty. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać i utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Zapoznali się z zasadami zachowania bezpieczeństwa w czasie przejażdżki konnej i w kontakcie z koniem.

Nasi wychowankowie oraz ich opiekunowie mieli możliwość skorzystać pierwszy raz w swoim życiu z przejażdżki bryczką. Jedną z atrakcji wycieczki było też „ognisko przy muzyce w rytmach europejskich” w ramach przystąpienia do konkursu „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Wojewodę Podlaskiego, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Podlaską Rodziną Szkół im. Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej. Wychowankowie wspólnie z wychowawcami przebrani w elementy barw  Polski i Unii Europejskiej, śpiewali piosenki  przy akompaniamencie akordeonu oraz grzechotek i dzwonków. Nie zabrakło również pieczenia kiełbasek i słodkiego  poczęstunku. Wycieczka była udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.

Bożena Rećko

https://www.soswsokolka.pl/images/20190521_174536.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/20190521_175851.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/20190521_1745281.jpg