http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_836/20190612_175020.jpgDnia 12 czerwca 2019r godzinach 17.00 - 19.00 odbyła się gra terenowa ph. Jestem bezpieczny” połączona z ogniskiem, w których uczestniczyli wychowankowie internatu SOSW w Sokółce. Celem zabawy było: utrwalenie umiejętności prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w terenie, a także propagowanie aktywności fizycznej. Wychowankowie w formie zespołowej zabawy aktywnie uczestniczyli w grze zorganizowanej przez p. Małgorzatę Hołownię - Iwanow, Katarzynę Bubieniec i Martę Kulmaczewską.

Formuła gry w postaci ,,podchodów” bardzo spodobała się wychowankom, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: uciekającą i goniącą. Grupa uciekająca wybierała, rysowała i zaznaczała strzałkami drogę, a także ukrywała zadania w kopertach. Natomiast grupa goniąca szukała oznaczonej drogi i wykonywała pozostawione łamigłówki. Zaliczeniem gry było odnalezienie wszystkich punktów i rozwiązanie zadań. W trakcie zabawy doszło do integracji i koleżeńskiej współpracy. Wszystkie zadnia były dokumentowane zdjęciami. Na zakończenie wychowankowie spotkali się przy ognisku, upiekli kiełbaski, śpiewali piosenki, a także tańczyli przy ognisku. Utrwalone również zostały zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji - ulotka informacyjna przypominająca umieszczona została na tablicy ogłoszeń w internacie.

Wszystkich uczestników ucieszył słodki poczęstunek w postaci lodów. Zabawa upłynęła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Zdjęcia

Już wkrótce wakacje, wszystkim wychowankom życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.


Organizatorzy:

Małgorzata Hołownia – Iwanow

Katarzyna Bubieniec

Marta Kulmaczewska