/images/photoalbum/album_840/img_20190527_134903_resized_20190612_093146407.jpgW poszukiwaniu nowych form pracy angażujących uczniów SOSW, zarejestrowałyśmy naszą szkołę na platformie eTwinning. Eksploracja propozycji ciekawych projektów do realizacji pomogły nam trafić na ogłoszenie o poszukiwaniu partnera do realizacji projektu międzynarodwego pt „ Spring of Children Eyes” czyil „Wiosna w oczach Dziecka”. Pomysłodawczynią i twórczynią  planu działania jest p. Kezban Doğanoğlu z Turcji, SOSW występuje w roli partnera. Przystąpiłyśmy do realizacji akcji z zaciekawieniem, ponieważ konkurs fotograficzny oraz związane z tym samodzielne robienie zdjęć przez naszych wychowanków potem wystawa autorska jest nowością.

Nasze przygotowanie do realizacji przedsięwzięcia rozpoczęłyśmy od rozmów z uczniami dotyczących wiosny ,jej cech charakterystycznych , oddziaływań na nasz organizm, zmian w przyrodzie jakie ze sobą niesie w ta pora roku. Wspólne rozmowy z dziećmi, ich pomysły stały się inspiracją dla nich samych oraz do ich kolegów.

Kolejnym działaniem w realizacji celu było ogłoszenie konkursu fotograficznego, który polegał na dostarczeniu dla koordynatorów jednego zdjęcia  związanego z głównym tematem. W dniach 14 kwietnia do 10 maja koordynatorki przyjmowały fotografie Wiosny. Spośród 29 pięknych zdjęć jury w składzie p. Dyrektor E. Szomko, p. Z. Szarkowska-Czeczko oraz p. U. Drewniak wybrały 20 zdjęć do wystawy szkolnej.

W czasie gdy fotografie zakwalifikowane do wystawy wywoływały się w laboratorium fotograficznym, na szkolnym facebooku odbywał się konkurs na „like”. Co tam się działo!!!!!. Na wiosenne uchwycone przez naszych wychowanków chwile głosowały ich całe rodziny, znajomi oraz nieznajomi, sympatycy naszego Ośrodka oraz kadra pedagogiczna i niepedagogiczna. W tej „walce na like” konkurs fb wygrało zdjęcia zrobione przez Olę które nazbierało aż 89 „lików”. Po kilku dniach, gdy już wizerunki Wiosny utrwalone przez naszych uczniów, zostały wywołane odbyła się wystawa szkolna ze zdjęć wybranych przez jury. Na holu głównym zostały wyeksponowane fotografie i odbyło się głosowanie. Każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły miał jeden głos, który oddał na swego faworyta czyli na zdjęcia: kotów, wiosennych kwiatów, drzew lub krajobrazów. Takim to sposobem społeczność SOSW wybrała zdjęcie biedronki spacerującej na betonowym placu,.którego autorem jest Sylwia. Drugie miejsce zdobyło zdjęcia Oli które już raz „zawładnęło sercami wybierających” „Ptaśkotek” - kot siedzący na budce lęgowej i czekający na wiosenne ptaki ,które będą z niej wylatywać oraz wspaniałe rzodkiewki na wiosennym ryneczku czekające na potencjalnych klientów, które swym okiem wypatrzyła Karolina. W dniu 13 czerwca odbyło się podsumowanie projektu. Laureaci konkurs facebookowego Ola i Kacper, Patrycja oraz laureaci konkursu szkolnego: Sylwia, Ola, Karolina odebrali nagrody. W czasie spotkania odbyła się również premiera innych „fotek” autorstwa: Sylwii, Karola, Klaudii , Kacpra, Oli, Krystiana, Angeliki, Kasi, Gabrysi, Izy, Kamila, Kamili, Dawida, Michała, Krzysztofa, Patryka, Agnieszki, Mirka, Karola, Karoliny, Dominiki, Grażyny, Daniela, Wiktorii, Justyny, Tomka. W filmie przygotowanym przez organizatorki zawarte były zdjęcia wykonane przez uczniów dostarczone poza konkursem oraz te ,które nie dostały się  na wystawę szkolną.

W ciągu tego spotkania obejrzeliśmy fotorelację online  na platformie TwinSpace służącej do wymiany doświadczeń i zdjęć z przebiegu projektu naszych partnerów z Turcji. Panie: Kezban Doğanoğlu oraz p. Nuray Toparlak p .koordyntorki ze szkoły Zübeyde Hanım Ortaokulu przeprowadziły taki sam konkurs w swojej szkole w Turcji.

Konkurs cieszył się dużą popularnością o czym świadczy ilość zdjęć zgłoszonych do konkursu. „Oczy naszych uczniów popatrzyły na otaczający świat przez obiektywy ich aparatów” i dostrzegły piękno wiosny oraz te szczegóły na ,które nie zwracamy uwagi na co dzień np. nie rozkwitnięty tulipan albo biedronka chodząca wśród liści.

Szczególnie dziękujemy p. Sylwestrowi Pakule , p .Iwonie Gieniusz , p. Dorocie Kozaczyńskiej ,p. Magdalenie Słyż, p. Marcie Kawrygo-Leonowicz,p. p. Ewie Wińskiej, p Beacie Mozolewskiej za zaangażowanie, za „wychwycenie perełek związanych z wiosną” oraz uchwycenie ich na kartach fotografii oraz za pomoc przy realizacji projektu. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, a szczególnie p. Anecie Kostro, p. Renacie Machłajewskiej za pomoc, za ilość zdjęć, za pięknie uchwycone chwile, za „ Ptaśkotka”, który zrobił furorę i pobił konkurencję” w czasie konkursu facebookowego oraz „pięknie złapane liście imitujące żabę”.   

Społeczności SOSW za wszystkie miłe słowa, za głosowanie oraz za wspólną radość z okazji przyjścia Wiosny.

Tym wszystkim, którzy głosowali rodzinom, sympatykom za pozostawienie” lików” dziękujemy.!!!!!!!

Sponsorem nagród w konkursie były p. Ula Drewniak i p .Zuzanna Szarkowska- Czeczko

Nasz drugi projekt eTwining pt„ Spring of Children Eyes” czyli „Wiosna w oczach Dziecka”.  okazał się prawdziwym hitem. W dalszym ciągu śledzimy platformę eTwinning i możecie nam wierzyć że w nowym roku szkolnym, wynajdziemy jeszcze, nie jeden fajny projekt , który wspólnie zrealizujemy. Zdjęcia

Koordynatorki : Zuzanna Szarkowska-Czeczko , Urszula Drewniak

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_840/img_20190527_134903_resized_20190612_093146407.jpg