https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_842/20190529_081943_t2.jpgW czasie realizacji tegorocznych zajęć Programu wszyscy uczestnicy zgodnie ze swoimi umiejętnościami wykonywali proponowane działania w formie zajęć manualnych. Aktywnie wzięliśmy udział w Akcji Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi i Akcji zbiórki korków plastikowych, którą we współpracy ze środowiskiem lokalnym prowadzimy od kilku lat. Chętnie korzystaliśmy z instruktażu na stronach Internetu, umożliwiło  to nam obserwację praktycznych działań innych osób, które w bardzo twórczy sposób pokazywały możliwości  wykorzystania surowców z recyklingu, służących również nam  jako baza do zajęć. Szczególnie pomocne były filmiki instruktażowe z origami.

W kwietniu odbyły się obchody Dnia Ziemi ph. Kochamy Przyrodę, na których we współpracy z kołem teatralnym zaprezentowane zostało przedstawienie ,,Pies Pucuś daje rady jak segregować śmieci i inne odpady”. Wychowankowie na zajęciach koła wykonali ozdobne pompony z breloczkami, które zostały przekazane na stoisko rękodzieła ,,Stowarzyszenia pod Skrzydłami”. Także podczas Święta Ośrodka w czerwcu swoje umiejętności prezentowała na stoisku nasza wychowanka Agnieszka - jej pracę na żywo mogli podziwiać nasi goście. Wszystkie przeprowadzone działania przyczyniły się do realizacji zaplanowanych celów programu.

Motywowanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i samodzielnego jego planowania jest jednym z wyznaczników pracy w internacie, gdzie zajęcia miały miejsce. Zainteresowanie wychowanków tego typu działaniami oraz wymierne korzyści płynące z realizacji Programu, takie jak rozwijanie zdolności manualnych mogą być podstawą do kontynuacji zajęć w przyszłym roku szkolnym. Zdjęcia

Katarzyna Bubieniec