https://www.soswsokolka.pl/images/logo.jpg„Półkolonie z rehabilitacją” to przedsięwzięcie zorganizowane z otrzymanych dotacji: z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku ze środków Województwa Podlaskiego, z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce ze środków PFRON, z dotacji otrzymanej z Kuratorium Oświaty w Białymstoku ze środków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz środków własnych pozyskanych na Charytatywnym Balu Karnawałowym.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_843/23.jpgW dniu dzisiejszym rozpoczęły się półkolonie letnie pod hasłem „Półkolonie z rehabilitacją”. Półkolonie są zorganizowane z otrzymanej dotacji z 3 instytucji: ze środków Województwa Podlaskiego z ROPS w Białymstoku, ze środków PFRON z PCPR w Sokółce i z dotacji otrzymanej od Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku i środków Stowarzyszenia "Pod Skrzydłami " pozyskanych na Charytatywnym Balu Karnawałowym. Podczas pierwszego dnia podopieczni mogli uczestniczyć m.in. w zajęciach SENSOPLASTYKI.

„To co nas porusza może być tylko intencją artysty”

– to motto Freuda doskonale odzwierciedla cel zajęć i warsztatów plastyki sensorycznej.

Podczas letnich półkolonii podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” uczestniczyli w zajęciach z zakresu Sensoplastyki. Była to „podróż do  krainy zmysłów”. W świecie zapachów, faktur i kolorów, podopieczni uruchamiali wszystkie swoje zmysły przez co, pobudzali rozwój kreatywności i twórczego myślenia. Dzięki takim zajęciom mogli wspomagać świadomość własnego ciała i przestrzeni, wspierać obszar rozwoju poznawczego. Były to działania bezpieczne, gdyż używane produkty były wyłącznie naturalne.
Podczas zajęć uczestnicy aktywując wszystkie zmysły doświadczali, obserwowali np. jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie miękki i stały, samodzielnie przygotowywali masy, farby, ciecze. Na zakończenie zajęć podopieczni mogli wykonać dywan sensoryczny dobierając samodzielnie strukturę po której spacerowali.

Katarzyna Dylewska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z atrakcji pierwszego dnia półkolonii.