https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_846/5.jpgW dniu 5.06.2019 roku obchodziliśmy nasze święto - Święto Ośrodka. Zainaugurowaliśmy je uroczystym apelem o godzinie 7.50 z wprowadzeniem pocztu sztandarowego. Następnie cała społeczność szkolna udała się na mszę świętą w intencji uczniów, rodziców i kadry SOSW w Sokółce. Po powrocie delegacje uczniowskie zapaliły znicz pod obeliskiem z wizerunkiem Janusza Korczaka i złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona.

Druga część uroczystości poświęcona była Januszowi Korczakowi – patronowi placówki. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia i działalności wielkiego Polaka, pedagoga, lekarza i społecznika oraz wykonali dowolną techniką prace plastyczne na temat „Portret Korczaka”. Całą galerię prac można było podziwiać na korytarzu głównym, a wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali cukierkami. Następnie odbyła się projekcja filmu pt. „Król Maciuś I”, po której każda klasa otrzymała zadanie do wykonania tematycznie związane z jego treścią. Klasy kolejno prezentowały swoją twórczość, aż cała społeczność szkolna znalazła się w „sali tronowej króla Maciusia I”.

W trzeciej części obchodów przypomnieliśmy sylwetkę twórcy opery narodowej – Stanisława Moniuszkę, z uwagi na 200-tną rocznicę urodzin kompozytora i trwający Rok Moniuszkowski. Nasi uczniowie zobaczyli „namiastkę opery” - inscenizacje utworów „Prząśniczka” i „Dziad i baba” w wykonaniu szkolnych artystów.

            Pełni wrażeń wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy drugiego (zewnętrznego) dnia Święta Ośrodka i przybywających do nas gości na ,,Wielkie Święto Małego Człowieka - przegląd twórczości artystycznej dzieci i młodzieży Podlasia”. Zdjęcia

Opracowała: E.Januszko-Szymaniuk