https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_849/62355721_442334396560080_4494465365803270144_n_t2.jpg11 czerwca 2019 roku klasa V i VI SPU wyjeżdżała na wycieczkę do Supraśla i Białegostoku. Pierwszym przystankiem był Supraśl i istniejące od 2014 r. Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa powstałe dzięki pasjonatom starych drukarskich maszyn. To właśnie oni oprowadzają po muzeum i z zaangażowaniem tłumaczą zwiedzającym, jak na przestrzeni lat zmieniały się sposoby i techniki druku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem poznawały tajniki sztuki drukarskiej i pomagały Pani przewodnik w obsłudze maszyn. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać kartkę papieru czerpanego, wydrukować stronę książki na drewnianej prasie, wytłoczyć pamiątkową zakładkę. Wszystkie działania dzieci wykonały z nieskrywanym entuzjazmem i zaangażowaniem.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze Słodyczy w Białymstoku. Nosi ona wdzięczną nazwę „Cukier Lukier”. Po wejściu do środka odwiedzających witają cukierkowe kolory i wszechobecny, piękny zapach słodyczy. Przemiłe właścicielki zaprosiły dzieci do zabawy podczas przygotowywania masy na lizaki. Zabawne historie i humorystycznie prowadzone warsztaty oczarowały naszych podopiecznych. Z zapałem tworzyli własnoręcznie lizaki, pakowali je i ozdabiali. Oczywiście każdy uczestnik zabrał je ze sobą.

Wycieczkę zorganizowała i opiekę nad uczniami pełniła p. Ewa Wińska. Wsparcia w opiece udzieliła p. Małgorzta Barcewicz. Zdjęcia

Dziękujemy paniom prowadzącym warsztaty za przemiłe przyjęcie i interesujące zajęcia.
Serdecznie polecamy wszystkim udział w warsztatach!