https://www.soswsokolka.pl/images/logo.jpg„Półkolonie z rehabilitacją” to przedsięwzięcie zorganizowane z otrzymanych dotacji: z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku ze środków Województwa Podlaskiego, z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce ze środków PFRON, z dotacji otrzymanej z Kuratorium Oświaty w Białymstoku ze środków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz środków własnych pozyskanych na Charytatywnym Balu Karnawałowym.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_851/20190703_104450.jpg3 lipca 2019r. w godzinach 10-12 uczestnicy ,,Półkolonii z rehabilitacją”, zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ,,Pod Skrzydłami”, kolejny raz mieli przyjemność spotkać się na wycieczce do Kraśnian. Na miejscu przywitał nas gospodarz, prezentując chodzenie na wysokich szczudłach. Czekały na nas takie atrakcje jak: hipoterapia i zabawy na terenie gospodarstwa. W czasie jazdy każde dziecko mogło dotknąć i pogłaskać konia. Kontakt ze zwierzęciem był dla niektórych pierwszą pomyślną próbą pokonania swojej niepewności.

Młodsze dzieci chętnie pobawiły się w piaskownicy. Dużo radości dostarczyło huśtanie się na hamakach i kole. Odbyły się także krótkie warsztaty z wykorzystaniem liny, na której dzieci uczyły się wiązać mocny węzeł. Po zakończeniu zajęć na półkoloniach chętnie będziemy wracać wspomnieniami do wspólnie spędzonego miło czasu. Zdjęcia

Katarzyna Bubieniec