http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo.jpg„Półkolonie z rehabilitacją” to przedsięwzięcie zorganizowane z otrzymanych dotacji: z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku ze środków Województwa Podlaskiego, z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce ze środków PFRON, z dotacji otrzymanej z Kuratorium Oświaty w Białymstoku ze środków Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz środków własnych pozyskanych na Charytatywnym Balu Karnawałowym.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_858/20190704_120305_t2.jpg04.07.19r. grupa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” biorąca udział w „ Półkoloniach z rehabilitacją” zorganizowanych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce uczestniczyła w wyjeździe do Aquaparku w Suwałkach. Wyjazd ten współfinansowany został ze środków Województwa Podlaskiego w ramach konkursu ogłoszonego przez ROPS w Białymstoku, środków PFRON w ramach konkursu ogłoszonego przez PCPR w Sokółce, dotacji otrzymanej z Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz środków Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”. W Aquaparku na dzieci i młodzież czekało dużo atrakcji z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Młodsza grupa mogła korzystać z brodzików oraz mini zjeżdżalni. Starsi i umiejący pływać mogli korzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi oraz basenu. Można też było spróbować swoich sił na rwącej rzece.

Po atrakcjach wodnych uczestnicy półkolonii spożyli pyszny obiad  w restauracji przy parku wodnym. Droga powrotna przebiegła w bardzo wesołej atmosferze, każdy był zadowolony z atrakcji Aquaparku. Zdjęcia


Bożena Rećko