/images/photoalbum/album_864/img_20190906_104741.jpg06.09.2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i opiekunami p. Dorotą Kozaczyńską i p. Katarzyną Zalewską uczestniczyli w XIX Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku.

Marsz pamięci upamiętnia tragiczne losy Polaków zesłanych w głąb Związku Radzieckiego i wpisuje się w obchody 80. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się przed Pomnikiem Katyńskim, gdzie złożono kwiaty. Następnie kilkanaście tysięcy osób – Sybiracy i ich potomkowie, kombatanci, mieszkańcy Białegostoku, jak również młodzież szkolna i harcerze, przeszło ulicami Białegostoku do kościoła Ducha Świętego, przy którym znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka. Tam odbyła się msza święta w intencji zmarłych sybiraków. Po Mszy św. uczestnicy Marszu zgromadzili się przy Grobie Nieznanego Sybiraka. Po odczytaniu apelu pamięci i salwie honorowej, przy monumencie zapalono znicze i złożono kwiaty.

Młodzież z opiekunami odwiedziła także Muzeum w kościele św. Ducha gdzie można obejrzeć zdjęcia, obrazy oraz liczne pamiątki przypominające o tragicznych losach deportowanych na Wschód. Zdjęcia