http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_871/20190916_170635.jpg16 września jak co roku społeczność internatu SOSW W Sokółce, pod opieką wychowawców- Katarzyny Bubieniec i Marty Kulmaczewskiej, włączyła się w Akcję „Sprzątanie świata – Polska” 2019. Temat tegorocznej edycji - „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!” Podjęliśmy to coroczne wyzwanie - proste lecz potrzebne- sprzątanie pobliskiego terenu, z którego korzystamy. Wykonaliśmy dobrą robotę! Pozytywnej energii wystarczyło również do rozegrania krótkiego meczu piłki nożnej.

W ramach Akcji 17 września odbyły się także zajęcia informacyjne i warsztatowe dla wychowanków ph. ,,Papierowe zabawy”. Staraliśmy się w twórczy sposób wykorzystać do zabaw stare gazety. Poprzez podjętą przed kilku laty inicjatywę zbierania korków plastikowych aktywnie włączamy całą społeczność ośrodka do segregowania odpadów.

Zawsze warto zacząć zmieniać zachowania na przyjazne dla środowiska! Zdjęcia

Katarzyna Bubieniec