https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_876/p9260102.jpgW dn. 26.09.2019 r. w SOSW po raz kolejny odbyły się wybory do władz Młodzieżowej Rady Internatu na nową kadencję. Intensywne przygotowania rozpoczęły się już kilka dni przed, kandydaci startujący w wyborach przygotowali swoje plakaty z programem wyborczym. Oferty były różnorodne: od propozycji spędzania wolnego czasu na wycieczkach, spacerach, wyjściach do miasta, ogniskach, czytaniu bajek, grach i zabawach sportowych, zajęciach z gotowania , wyjściach do kina, do miasta, konkursach, dyskotekach, po pomoc w codziennych sprawach potrzebującym i najmłodszym czy zwykłe koleżeńskie rozmowy.

W dniu wyborów, wystrój świetlicy szkolnej został zaaranżowany tak, aby przypominał lokal wyborczy. Wychowankom przedstawiono porządek zebrania i regulamin - objaśniono  szczegółowo zasady głosowania. Ustępujący Zarząd MRI podziękował wszystkim za współpracę w roku ubiegłym i życzył powodzenia nowym kandydatom. Nad całością, prawidłowym przebiegiem wyborów oraz liczeniem oddanych głosów czuwały Komisja Wyborcza i Komisja Skrutacyjna.

W głosowaniu brało udział 32 wychowanków uprawnionych do głosowania. Spośród 10 kandydatów startujących w wyborach wyłoniono 6 osób, które zdobyły największą liczbę głosów całej społeczności. W wyniku demokratycznych wyborów członkami MRI na kadencję 2019/2020 zostali: Patryk , Mateusz, Dawid, Paweł , Mirek i Wiktoria.

Na Opiekunów Młodzieżowej Rady Internatu zostały powołane p. Zyta Biernacka i Katarzyna Dylewska, które uzyskały największą liczbę głosów i poparcie młodzieży.

Nowej Młodzieżowej Radzie Internatu oraz jej opiekunom życzymy owocnej pracy, samych sukcesów i wspaniałych pomysłów w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Zdjęcia

Kampanię oraz wybory przygotowały i przeprowadziły: p. Beata Żółtko i Beata Boguszewska.