http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

11 października 2019r. -  to wielki dzień dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3 SOSW w Sokółce, a w szczególności dla Patryka, Małgorzaty – uczniów klasy III i Justyny – uczennicy klasy II, którzy pod opieką wychowawcy klasy p.Bożeny Mróz udali się  na Halę Sportową przy Zespole Szkół w Sokółce, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Naukowych dla uzdolnionej młodzieży. W tak uroczystym dniu zostały wręczone certyfikaty potwierdzające status Stypendysty Starostwa Sokólskiego oraz Stypendia Naukowe w ramach projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy”.

Uzdolnionej młodzieży gratulowali zaproszeni dyrektorzy szkół, Starosta p.Piotr Rećko oraz wicestarosta p.Bożena Jelska-Jaroś. W uroczystości wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce, Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, Zespołu Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli, Zespołu Szkół Rolniczych im. mjra Henryka Dobrzańskiego – Hubala w Sokółce i Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce.

Nasi uczniowie z SOSW w Sokółce już po raz trzeci otrzymali Stypendia Naukowe. Byłam z nich bardzo dumna i zadowolona z faktu, że po raz kolejny zostali wyróżnieni i docenieni za swą ciężką, całoroczną pracę. Oni natomiast byli bardzo podekscytowani tym, że otrzymali stypendia z rąk Pana Starosty Piotra Rećko i wicestarosty Pani Bożeny Jelskiej-Jaroś na forum tak dużej publiczności.

145 uczniów otrzymało stypendia starosty sokólskiego (72 naukowe i 73 sportowo-artystyczne), a 186 z nich - stypendia w ramach projektu „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy”.

Mam nadzieję, że pozostali uczniowie wezmą przykład ze stypendystów i zmotywują się do osiągania jeszcze lepszych wyników w nauce. Życzę im tego z całego serca!!!

Zdjęcia

nauczyciel - Bożena Mróz