https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_893/img_20191024_101435_resized_20191024_083314554.jpgGrupa wychowanków  SOSW wraz z nauczycielami, odbyła w dniu 24 października pierwszą wycieczkę nowym busem do Poczopka. Korzystając z ostatnich dni złotej jesieni uczniowie klas: 1-3 SPLSPU, 4-8 SPL, 2-3 PDP, 3 PDP wybrały się do Silvarium, parku leśnego znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Krynki, by pogłębić swoją wiedzę o lesie i zwierzętach oraz ich przygotowaniach do zimy. To urokliwe miejsce zaprasza wszystkich spragnionych świeżego powietrza i kontaktu z przyrodą.

Uczniowie obejrzeli w Galerii Na Skraju Puszczy ekspozycję zwierząt, owadów i rośliny występujących w Puszczy Knyszyńskiej. Zbiory te były imponujące. Wystawie towarzyszyły różne odgłosy lasu, np. śpiew ptaków. W czasie wędrówki po lesie, młodzież rozpoznawała i nazywała różne gatunki roślin występujące w puszczy. Duże zainteresowanie wzbudziły chore ptaki, które z bliska można było obserwować, zdane na opiekę człowieka oraz kolekcja sów.

Pogodna była mimo lekkiego zachmurzenia piękna, liście na drzewach mieniły się kolorami, woda w stawach odbijała przebijające się zza chmur słońce.

Po pełnym niespodzianek i pięknych widoków spacerze dzieci spędziły wspólnie czas przy ognisku i wspólnym pieczeniu kiełbasek, podziwiając uroki lasu, w miejscu rekreacyjnym zwanym Zadyszką.

Wróciliśmy bogatsi w wiedzę zdobytą w terenie oraz nowe doświadczenia przyrodnicze. Zdjęcia

Wychowawcy klas:

Lila Zajkowska, Katarzyna Zalewska, Dorota Kozaczyńska, Dorota Kozłowska