http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_896/45.jpgSchyłek października żegnał nas słońcem i złotem brzóz, kiedy to 30 dnia miesiąca pojechaliśmy do stadniny koni w Kraśnianach na zajęcia z hipoterapii.

Jest to wspaniała metoda rehabilitacji, do której wykorzystuje się konia jako współterapeutę. Różnorodność oddziaływań konia w duecie z naturalnym środowiskiem pozwala równocześnie usprawniać dziecko ruchowo, intelektualnie, jak też wpływać na jego kondycję psychiczną. Normalizowanie napięcia mięśniowego, rozluźnianie zbyt napiętych (spastycznych), lub osłabionych mięśni, poprawa symetrii napięcia mięśniowego oraz postawy ciała, mobilizowanie zmysłów, przełamywanie lęków to tylko niektóre korzyści z dobroczynnego kontaktu ze zwierzęciem.

Można to osiągnąć prawidłowym dosiadem, delikatnym ruchem konia, jego ciepłem. Doświadczyło tego dwudziestu uczniów klas: VI SPU, VII-VIII SPU oraz Szkoły Branżowej I Stopnia pod opieką pań: Elżbiety Margielewicz, Bożeny Mróz, Ewy Wińskiej.

Prowadzące zajęcia pani Magda i Wiola zafundowały nam także dodatkowe atrakcje takie jak: nauka chodzenia po linie, żonglerka piłeczkami, kręcenie talerzyków na drążkch, skoki na trampolinie oraz przytulasy z sympatyczną sunią Bajką.

Po zajęciach czekało na nas ciepło płonącego ogniska i pieczone kiełbaski. Zdjęcia

Trzeba przyznać, że to był wspaniały dzień!

 Elżbieta Margielewicz