http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_898/napis_akcent_t2.jpgW środę 30 października klasa V-VI, VI-VII, i VIII SPU wraz z wychowawczyniami p. Ulą, p. Beatą i p.Grażyną wybrała się na wycieczkę do białostockiego ZOO. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości nt. zwierząt, zapoznanie się z warunkami ich życia, a także kształtowanie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Uczniowie mogli zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Z wielkim zaciekawieniem przyglądały się mieszkańcom zoo, poznały ich nazwy, zachowanie i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Zdjęcia

Na zakończenie wycieczki uczestnicy spędzili miło czas na pobliskim placu zabaw.

Wychowawcy:

Beata Mozolewska

Urszula Drewniak

Grażyna Tymoszuk