http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_899/73403891_579829919491083_7157258090465722368_o.jpg28 października 2019 r. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu: „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych", zorganizowanego przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku. Konkurs skierowany był do przedszkoli, szkół wszystkich typów i placówek w województwie podlaskim.

Celem tego konkursu było pogłębienie wiedzy o związkach Polski z Unią Europejską,  podkreślenie doniosłości i znaczenia obecności Rzeczypospolitej Polskiej w strukturach Unii Europejskiej. Wyznaczyliśmy wiele działań, dzięki którym młodzież z naszego ośrodka poznała bliżej założenia UE, symbolikę oraz korzyści jakie nasze najbliższe otoczenie pozyskuje dzięki funduszom europejskim.

Nasza społeczność ośrodkowa zawsze chętnie włącza się w czczenie pamięci ważnych dla naszego narodu dat. Delegacja uczniów i sztandar szkoły są obecni podczas obchodów Świąt Narodowych, Konstytucji 3 Maja, Święta Niepodległości. Dekoracjami wykonanymi przez naszych uczniów uczciliśmy w tym roku święto Konstytucji 3 Maja, Flagi Państwowej oraz 15-lecie członkostwa Polski w UE. Dekorując całą szkołę wewnątrz i na zewnątrz pokazaliśmy całemu środowisku lokalnemu, że te święta są ważne.

Udział w konkursie, angażujący całą społeczność naszego Ośrodka, przyniósł nam nie tylko pogłębienie wiedzy o związkach naszego kraju z Unią Europejską, dostarczył także wielu wzruszeń i radości oraz możliwości pogłębiania wartości patriotycznych, pełnej integracji uczniów, rodziców i nauczycieli, równości i jedności we wspólnym działaniu.

Zwieńczeniem naszych działań było znalezienie się w gronie laureatów jak również zdobycie jednej z nagród głównych.

W konkursie wzięło udział w sumie 49 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego. Jury przyznało dziesięć równorzędnych nagród ( w tym dla naszego Ośrodka) i dwadzieścia wyróżnień.

Delegacja z naszej szkoły, na czele z panią dyrektor Elżbietą Szomko, za zdobycie nagrody w konkursie, odebrała jedną z nagród rzeczowych, grawerton, dyplom oraz okolicznościowe wydawnictwo, zawierające zdjęcia nagrodzonych działań zrealizowanych podczas konkursu z rąk samego Ministra Edukacji Narodowej, pana Dariusza Piontkowskiego. Gratulacje popłynęły też od Wojewody Podlaskiego, pana Bohdana Józefa Paszkowskiego. Wszystkim nagrodzonym podziękowała też pani Beata Pietruszka - Podlaski Kurator Oświaty. Galę uświetniły występy artystyczne: wokalne i taneczne oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i prezentacji

„Nagrodzenie naszego Ośrodka w konkursie jest dla nas ogromnym sukcesem i docenieniem naszego wkładu pracy” - podsumowuje koordynator działań projektowych -Beata Mozolewska.