http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_906/10012122-00000188-oap22vrnus_t2.jpgPrzedszkolaki z grupy "Jagódki" udały się z wizytą w naszej szkole do klasy gastronomicznej p.Bożeny Mróz w celu zapoznania się z pracą kucharza, narzędziami gastronomicznymi oraz poznania urządzeń kuchennych. Na początku naszej wizyty p.Bożena szczegółowo pokazała i objaśniła nam zasady przebywania w jej pracowni oraz z przepisami gotowania. Pierwszym daniem były potrawy z jajek oraz sorbet truskawkowy. Przyglądaliśmy się kolejności z jaką wykonują uczniowie potrawy oraz poznaliśmy nowe urządzenia kuchenne.

Podczas wykonywania potraw p.Bożena wyjaśniała przedszkolakom „co teraz robimy” . Na koniec oczywiście wszyscy próbowali gotowych dań, które wyszły wyśmienicie. Dziękujemy za ciekawe doświadczenie, cierpliwość oraz serdeczne przyjęcie! Zdjęcia

Beata Majer