http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_68/den4.jpg

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mieliśmy okazję otrzymać wiele życzeń w podziękowaniu za ciężką pracę i wysiłek włożony w edukację naszych uczniów. Z okazji tego święta zamiast zajęć lekcyjnych odbył się w naszej szkole uroczysty apel rozpoczęty prezentacją artystyczno – wokalną w wykonaniu uczniów ośrodka.

Miłą niespodzianką okazał się pokaz mody nauczycielskiej pod hasłem: „Wszystko dla nauczyciela”, podczas którego przedstawiono kilka strojów, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej wprost nie może się obyć. Druga część apelu miała charakter uroczysty i podniosły.

Głos zabrała Pani Dyrektor Marta Tolko - Kuziuta, która w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno - wychowawczej wręczyła wyróżniającym się nauczycielom nagrody dyrektora szkoły, natomiast pani Katarzyna Nowak - kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu uhonorowała nagrodą Starosty panią Lilę Zajkowską.

Po części oficjalnej wszyscy mogliśmy podziwiać naszych kolegów z koła teatralnego „Maska” w dramacie społeczno – obyczajowym pod tytułem „Chory belfer”. Na zakończenie uroczystości wszyscy pracownicy zostali obdarowani przez uczniów słodkimi upominkami. Po uroczystym apelu mogliśmy uczestniczyć w seansie filmowym pod nazwą „Szkolne kino” zorganizowanym przez uczniów klasy II i III PDP w świetlicy szkolnej.

Uroczystość przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze; na naszych twarzach można było dostrzec wzruszenie i refleksję, ponieważ w tym wyjątkowym dniu przeżywaliśmy wyłącznie bardzo miłe chwile. Organizatorami uroczystości były: p. Beata Mozolewska, p. Elżbieta Margielewicz i p. Agnieszka Ambrożko.

Galeria zdjęć.